Dvojúrovňový byt Park Slope v New Yorku

349
Brooklyn
Jedáleň a pracovný kút so špeciálnym oceľovým predelom

Klienti, ktorými sú pár s dvoma deťmi, bývajú vo svojom byte v Brooklyne už viac ako desať rokov a rozhodli sa, že je čas na renováciu.

Projekt, ktorý vytvorili architekti BFDO, pozostáva z premeny podzemnej pivnice na obývačku, ku ktorej sa pridalo schodisko na konci existujúcej chodby a spojili sa tak oba priestory.

Brooklyn
Kombinácia čistého dizajnu s jednoduchosťou a s dôrazom na funkčnosť a praktickosť. Rovnováhu priestoru dotvára drevená podlaha zladená s dreveným stropom.
Brooklyn
Tínedžerská izba s nábytkom od Room and Board, špeciálnym miestom na sedenie pri okne a krytom radiátora

Priestorová stratégia

Vstupná hala bola zmenená na bridlicou vydláždenú predsieň, kde si štvorčlenná rodina môže odložiť kabáty, topánky, tašky a športovú výbavu.

Stratégiou pre obytné priestory bolo odstránenie priečok tak, aby sa otvorila kuchyňa do obývačky a jedálne. Zdvihnutý drevený strop oddeľuje kuchyňu od vedľajších priestorov. Po vytvorení predsiene sa vytvoril priestor pre malú pracovňu, ktorá bola vtesnaná do rohu jedálne. Oceľové a sklenené deliace plochy zabezpečujú odhlučnenie miestností a zároveň do nich vnášajú svetlo. Oceľ sa blyští aj na stĺpoch budovy, jedálenských svietidlách a tiež na policiach nad kuchynským pultom.

Brooklyn
Hlavná kúpeľňa s Penny dlaždicami, nábytok Guild Vanity a povrch dosky Jet Mist

Súhra farieb

Dlhá tmavo šedomodrá stena lemuje osobné bytové priestory. Do spálne bola pridaná nová kúpeľňa, pričom obe sa nesú vo farbách bledomodrej a šedej.

Detská kúpeľňa je vybavená ďalším oceľovým a skleneným osadením, tentokrát pre vaňu alebo sprchu, ktorá je umiestnená medzi čiernou dlažbou a stropom. Na konci chodby sa nachádza detská izba, ktorá je vymaľovaná v orgovánových a šedých tónoch a v rohu pri okne sa nachádza miesto na sedenie.

Na prízemí je situovaná obývacia izba, vybavená veľkými vstavanými policami, kde je umiestnené zariadenie na sledovanie filmov a navyše sa v rohu nachádza priestor na pranie a odkladanie vecí.

Brooklyn
Obývacia izba s nábytkom od Rooms and Board a špeciálne spracovaným dreveným nábytkom

Text: ACAN, foto: Amy Barkow