Môžeme sa tešiť na rôzne novinky z oblasti gastronómie

175
Novinky

Keď život chutí!

Vychutnajte si intenzívne potešenie zo žuvania so žuvačkami Mentos Pure Fresh s výťažkom zo zeleného čaju a bez cukru! Majú jedinečný guľatý tvar a tekuté jadro s výraznou chuťou, do ktorého je radosť zahryznúť. 15,5 g balenie v rolke je v ponuke s extra sviežou príchuťou Fresh Mint a jemnejšou Spearmint, novinkou v tejto gramáži sú Bubble Fresh. Akurát do vrecka i do kabelky „sadne“ 30 g balenie v príchutiach Spearmint, Fresh Mint, Lemon, Strawberry aj Bubble Fresh. Na pracovnom stole, v aute a na cestách by vám nemalo chýbať 60 g balenie s príchuťou Fresh Mint, v nápaditej kombinácii mentolu a čerešní ako Cherry Mint, či v dokonalej symbióze mentolu a limetky ako Lime Mint. Ktorá príchuť bude tá vaša naj? www.mentos.sk

Mentos
Mentos

Lahodná omáčka

Milujete brusnice a jedlé gaštany? V tom prípade je pre vás táto omáčka ako stvorená. Receptúru vo firme Gentle Jam vymýšľali vyše dvoch mesiacov a cieľom bolo vytvoriť dokonalú symbiózu kyslastých bobúľ a šesťputňového vínka. V omáčke sú aj voňavé borievky, preto sa odporúča podávať k rôznym druhom syrov (ideálne plesňovým), ale aj k divine, teľacine a sviečkovej. Skrátka – ideálna dobrota, ktorou určite oslníte nejedných hostí. www.gentlejam.sk

GentleJam
GentleJam
Sunar
Sunar

Novinka pre najmenších

Zloženie mlieka pre batoľatá Sunar Premium 4 je inšpirované zložením materského mlieka. Zabezpečuje prísun dôležitých minerálnych látok a vitamínov, ako napr. A, C, D, ktoré prispievajú k rozvoju imunity, kyseliny alfa-linolénovej pre rozvoj mozgu a železa pre rozvoj poznávacích funkcií. Navyše mlieko skvele chutí. Je vhodné ako súčasť zmiešanej stravy pre deti od ukončeného 24. mesiaca.

Zdravé vína bez alkoholu

Firma Euro Center Trade prichádza s dealkoholizovanými vínami. Špeciálna metóda výroby umožňuje odstrániť z vína alkohol, nie však jeho charakteristickú chuť a vôňu. Pre moderných a zdravo žijúcich ľudí bude určite potešujúcim aj fakt, že nealkoholické víno obsahuje oveľa menej kalórií ako jeho alkoholická verzia a naopak, má lepší účinok na zdravie. Preto ho pokojne môžeme označiť ako zdravé víno. Kompletný sortiment nájdete: www.carl-jung.sk.

Eurocenter Trade
Eurocenter Trade
Dr. Oetker
Dr. Oetker

Krehká torta s príbehom

Dr. Oetker prináša svetovú špecialitu, zmes na pečenie Pavlova torta. Táto krehká torta je pomenovaná po slávnej ruskej baleríne Anne Pavlovovej, ktorá v rokoch 1926 a 1929 navštívila Nový Zéland a Austráliu. Šéfkuchár hotela Wellington, v ktorom bola v roku 1926 ubytovaná, sa inšpiroval jej nariasenou sukňou a pripravil krehkú tortu zo šľahaných bielkov ozdobenú šľahačkou a čerstvým ovocím. Jedinečná chuťou a krásna na pohľad, taká je Pavlova torta, ktorú si dnes vďaka zmesi na pečenie bez námahy môžete pripraviť aj doma.

Chutne bez laktózy

Tradičný slovenský výrobca, Levické mliekarne, prišiel s novinkou, ktorou reaguje na špeciálne požiadavky trhu – uvádza široký rad čerstvých mliečnych výrobkov s nálepkou Delakto. Nový delaktózovaný rad vyhovie všetkým, ktorí si kvôli intolerancii mliečneho cukru – laktózy musia odoprieť klasické mlieko a mliečne výrobky. Ani s týmto zdravotným problémom však neprichádzajú o všetky benefity mlieka – „delakto“ totiž neznamená bez mlieka, iba bez laktózy. Všetky výrobky z delaktózovanej línie spoľahlivo rozoznáte od ostatných výrobkov vďaka tyrkysovej etikete s oranžovým pásikom a príjemne vás prekvapia svojou lahodnou chuťou.

Delakto
Delakto

Text: Marianna Sadloňová, foto: archív značiek, pixabay.com