Prehľad zaujímavých udalostí zo sveta luxusu

153
Luxus

Inšpirácia vesmírom

CartierFrancúzsky dom Cartier slávnostne uviedol v originálnych priestoroch Mineralogického a geologického múzea v Paríži novú kreatívnu kolekciu šperkov Les Galaxies de Cartier. Hostiteľ večera, prezident & CEO značky Cartier Cyrille Vigneron uvítal významné osobnosti zo sveta šoubiznisu, módy i verejného života na unikátnej experimentálnej večeri, usporiadanej pod vedením dizajnéra a scénografa Charlesa Kaisina. Prezrieť si limitovanú kolekciu šperkov, v ktorej sa Cartier vydáva na kreatívny prieskum vesmíru, prišla aj filmová režisérka Sofia Coppola. V kolekcii Les Galaxies dáva Cartier voľný priechod kreativite. Popiera zákony šperkárstva tým, že stavia na nových materiáloch a doposiaľ nepredstaviteľných zrakových, dotykových a sluchových vnemoch. Každý kus je tak sám osebe zážitkom.

Cartier

Farby jari

V dámskej aj pánskej móde dominujú v jarných kolekciách farby. Žltá, modrá, ružová, červená, zelená… Čím viac ich je, tým lepšie. Kombinácie so vzorom prúžku potom povyšujú outfit na nový level. Bohatú paletu farebných modelov ponúka aj obchodný dom Van Graaf v Prahe. Tento módny predajca zastrešuje vyše 250 medzinárodných módnych značiek pre ženy aj mužov. Svoje predajne má v Poľsku, Českej republike, Maďarsku, Švajčiarsku a Rakúsku.

Van Graaf

 

Ušité pre majstrov

Na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu bude slovenský tím prvýkrát vystupovať v športovom oblečení pripravenom tímom dizajnérov a technológov značky 4F. Ide o ďalšiu spoluprácu značky so slovenským športom. Od roku 2018 4F oblieka už aj reprezentačný tím Slovenského zväzu biatlonu. Slovenský olympijský a športový výbor sa podieľa na celom procese vytvárania kolekcie, ktorá je dynamická, plná moderných technológií a využívajúca najkvalitnejšie materiály. Prioritou pri navrhovaní odevov je maximálny komfort športovcov a zachovanie estetiky v súlade s národnými farbami. Okrem našej olympijskej reprezentácie 4F oblieka aj športovcov z Chorvátska, Grécka, Lotyšska, Macedónska, Poľska a Srbska.4F

Tefaf

TEFAF po novom

Maastrichtský veľtrh umenia a starožitností TEFAF je najprestížnejším podujatím svojho druhu na svete. Tento rok otvorilo brány novým obchodníkom s umením. Medzi 279 vystavovateľmi sa predstavilo po prvý raz 40 nových firiem. Veľtrh tak prilákal oveľa viac súkromných zberateľov, mecenášov umenia, správcov múzeí, profesionálnych obchodníkov, ako aj milovníkov umenia z celého sveta. Jedným z magnetov tradičnej sekcie Haute Joaillerie sa stala brošňa Greenovia z titánu, bieleho zlata, striebra, diamantov, chryzoberylu a 2500 zelených drahých kameňov šiestich druhov. Návštevníkov zaujali aj strieborné náušnice navrhnuté Jésusom Rafaelom Sotom, významným predstaviteľom op artu a kinetického umenia.

Text: Marianna Sadloňová, foto: archív značiek, Van Graaf, TEFAF