Premeňte sa na vílu: boho štýl je in v lete 2019

231
Boho style
Vlasy môžete zapliesť do vrkôčikov a dozdobiť ich čelenkou alebo šatkou.

Boho štýl je populárny už niekoľko sezón a niet sa čo čudovať, je totiž veľmi ženský a uvoľnený.

Oblečenie v boho štýle je inšpirované hnutím hippies, obsahuje prvky gypsy alebo country, veľmi časté sú transparentné materiály, strapce, čipky, kvetinové vzory, látkové čelenky vo vlasoch, koráliky, voľné strihy…  Boho štýl vás za chvíľu premení na vílu. Názov štýlu je skratkou prvých slabík slov Bohemian Homeless a je vskutku bohémsky. Oblečte si to, na čo máte práve chuť a nenechajte sa obmedzovať. História tohto štýlu obliekania spadá do šesťdesiatych rokov. Jednou z prvých priekopníčok tohto štýlu na módnych mólach i mimo nich bola supermodelka Kate Moss.

Boho style
Nebojte sa obliecť transparentné materiály.

Oblečte sa do kvetov a čipiek

Oblečenie v boho štýle môžete kúpiť v bežných obchodoch a butikoch, veľa možností na lov vhodných kúskov oblečenia však ponúkajú aj predajne second hand, kde môžete nájsť skvosty, ktorými svoj outfit originálne doplníte. Boho štýl hlása návrat k prírode a udržateľnosti, preto je nákup oblečenia z druhej ruky v súlade s jeho myšlienkou. Príroda sa objavuje v použitých materiáloch, zemitých farbách alebo v prírodných doplnkoch, ktorými sú napríklad kvetinové venčeky.

Boho style
Strapce, náušnice a šaty doplnené opaskom – nebojte sa kombinovať!

Veľakrát platí zmenené porekadlo, že viac je v tomto prípade skutočne viac. Boho fandí vrstveniu a kombinovaniu. Základom tohto štýlu sú sukne a šaty, väčšinou dlhé až po členky, ale trendy je tiež midi dĺžka. Na svoje si prídu všetky milovníčky romantiky – čipky, ozdobné motívy a kvety sú viac ako žiaduce. Šaty majú často voľné rafinované strihy s priesvitmi. Na nohy si obujte otvorené topánky s korálikmi alebo pásikové sandáliky.

Boho štýlu sa nemusíte vzdávať ani v chladnejšom počasí, môžete kombinovať voľné pestrofarebné blúzky, voľné svetre, zvonové džínsy a semišové čižmy.

Nezabúdajte na doplnky

V boho je dovolené takmer všetko, môžete sa uvoľniť a dať priechod svojej kreativite, a to ako v obliekaní, tak aj v doplnkoch. Skvele sa hodia klobúky: slamenáky, klobúčiky alebo pánske klobúky, ktoré môžu smelo nosiť aj dámy. Na oči si nasaďte farebné okuliare, cez rameno prehoďte kabelku so strapcami a ruky alebo členky si ozdobte náramkami z jagavých alebo prírodných korálikov. Kožu si môžete dočasne dekorovať henou, líčenie tváre by nemalo byť výrazné, skôr nenápadné, zvýrazňujúce prirodzenú krásu.

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy, pre boho štýl to platí do bodky. Vlasy nechajte ledabolo rozpustené, môžete ich ľahko zvlniť a ozdobiť kvetmi, pierkami alebo korálikmi. Dovolené je tiež zapletať – voľné vrkôčiky alebo pletené účesy dozdobené doplnkami z vás urobia pravú vílu.

Boho style
Hena je dočasná ozdoba, ktorá sa k boho štýlu skvele hodí.

Boho chic v interiéri

Boho chic sa prejavuje aj v interiéroch ako fúzia rôznych štýlov. Izbu môžete zútulniť orientálnym kobercom, cez posteľ prehoďte farebnú deku alebo prikrývku a hlavne si kúpte veľa vankúšikov rôznych vzorov, materiálov a farieb. Vo vybavení izieb využijete aj šatky, napríklad so strapcami a zlatými peniažtekmi na koncoch. Vedľa postele si zaveste lapač snov alebo výtvory vyrobené technikou makramé. Pomocou metódy makramé môžete vyrobiť celú sústavu závesných kvetináčov, ktoré sa dajú umiestniť do priestoru, ten môžete rozčleniť napríklad paravánom, cez ktorý budú prehodené farebné šatky. Nezabúdajte ani na svetlo, k boho štýlu jednoznačne pasujú sviečky, svietidlá by mali byť z prírodných materiálov.

Boho style
Aj interiér alebo záhradu môžete obohatiť prvkami v tomto štýle, skvelým doplnkom sú napríklad lapače snov.

Text: Linda Vojancová, foto: pixabay.com, bohobeachhut.com, onlinefashionibiza.com