Novinky z dielne dizajnérov

279
Home

Zlatisté tóny

Viserbella

Zlatá je jednou z najhorúcejších trendových farieb, ktoré sa uplatňujú v dizajne interiérových svietidiel. Symbolizuje bohatstvo, luxus, úspech, hojnosť a vznešenosť. Pomáha navrátiť stratenú energiu, optimizmus a stimulovať tvorivosť. Medzi novinkami, ktoré ponúka spoločnosť EGLO, zažiari aj kolekcia VISERBELLA pozostávajúca zo siedmich modelov v pôsobivej zlatej. Ich kombináciou možno dotvoriť štýl ktorejkoľvek miestnosti. Viac na www.eglo.sk.

 

Na chvíle pohody

Pod názvom EMBRACE vytvorili dizajnéri značky Koket pôvabný koktailový set pozostávajúci z mramorového stolíka a zamatovej taburetky, ktorá sa dá podeň zasunúť. Mosadz slúži ako ozdobný prvok lemujúci stolík a zároveň aj ako podložka taburetky. Rozmery: 140 x 90 x 47 cm.

Koket

Iwatani

Svetlo v pevnom objatí

Medzi novinkami z dielne francúzskych dizajnérov Hamilton Conte Paris zaujme podlahová lampa Iwatani. Smaltovaná železná konštrukcia a mäkké mosadzné dosky vytvárajú dokonalú kombináciu materiálov a farieb. Rozmery: 35 x 20 x 164 cm.

Nadčasová kvalita

Výraznou minuloročnou novinkou v sortimente značky Javorina bola posteľ Tatran, ktorá zaujala predovšetkým svojím čelom, imitujúcim tvar tatranského profilu. Na tento dominantný motív nadviazali dizajnéri Boris Klimek a Lenka Damová aj pri návrhu masívnej dubovej komody, ktorá kolekciu tento rok doplnila. „Komoda sa vizuálne viaže k posteli Tatran, čím spolu vytvárajú harmonicky ladenú kolekciu, v ktorej prevládajú výrazné horizontálne formy inšpirované charakteristickou drevenou fasádou,“ vysvetľuje Boris Klimek. Komoda je dlhá 2 metre a vysoká 64 cm, pričom každý jej detail je dôkladne premyslený. „Vďaka skrytým úchytom v hranách čiel šuplíkov nedochádza k narušeniu kompaktného tvaroslovia kolekcie Tatran. Komodu je možné zavesiť na stenu alebo usadiť na nízky sokel či subtílnu podnož,“ uzatvára Lenka Damová. Cena: od 2 599 €.

Tatran

Celebration

Voňavá oslava

Známy návrhár Jean Paul Gaultier navrhol pre kreatívne štúdio Lelièvre kolekciu tapiet pod názvom A Perfect World pozostávajúcu z desiatich rôznych vzorov. Štýlový Coquelicots možno použiť samostatne alebo kombinovať s výrazným vzorom Célébration oslavujúcim krásu sedmokrások, pivoniek, vlčích makov a ďalších kvietkov. Tapety sú z vinylu a možno ich umývať.

Krása jednoduchosti

Veľké množstvo inšpirácie pre súčasné bývanie ponúka v prvej polovici apríla prestížny veľtrh Milan Design Week 2019, na ktorom sa prezentujú špičkové produkty svetových dizajnérov a výrobcov. Talianska spoločnosť Zero uvedie elegantnú kolekciu Vine od architekta Franka Jianga. Súprava, ktorú charakterizujú jednoduché a čisté línie, obsahuje okrem stoličky aj posteľ, stôl a vitrínu. VineRoztrhaný dizajnNodus

Jedinečnú kompozíciu tvarov a farieb tvorí ručne vyrobený koberec podľa návrhu dizajnéra Joosta van Bleiswijka pre taliansku spoločnosť NODUS. Materiál obsahuje päťdesiat percent vlny a viskózu. Rozmery: 200 x 300 cm. Novinka bude mať premiéru na aprílovom Milan Design Week 2019.

Text: Dagmar Murgašová, foto: archív značiek