Pre Svätého Jána chlieb, pre nás náhradka čokolády

141
Karob
Pre Svätého Jána chlieb, pre nás náhradka čokolády.

Nie v každej rodine mali kedysi na čokoládu, a tak deťom občas podstrčili na cmúľanie sladký karobový lusk, ktorý sa jej chuťou podobá. Svätému Jánovi pomáhal karob prežiť na jeho 40-dňovej púti. Propagátori modernej výživy hovoria o super potravine.

S rohovníkmi obecnými, teda stromami, na ktorých rastie karob (lat. ceratonia siliqua), sa najčastejšie stretnete v krajinách okolo Stredozemného mora. Sú zelené po celý rok a po odkvitnutí zarodia v podobe zelených strukov podobajúcich sa na fazuľové. Ibaže sú o čosi väčšie, neraz dlhé až 30 cm, s malými tvrdými a nejedlými semiačkami vo vnútri. Názov vraj pochádza z gréckeho keration, teda roh, lebo struky majú naozaj podobný tvar. Ako dozrievajú, mení sa ich farba na hnedú a napokon až čiernu. Vtedy sú vhodné na konzumáciu. Nie však semiačka, ale samotné struky. Prášok z nich má sladkú chuť a po opražení jemne pripomína kakao.

Karob
Rohovníky s guľatou večne zelenou korunou sú súčasťou typickej stredomorskej krajiny.

Čierne zlato

Biblická legenda hovorí, že karob zachránil pred hladom Svätého Jána Baptistu počas jeho života v púšti. Odtiaľ aj prezývka karobu – svätojánsky chlieb. Na takom Cypre o ňom hovoria ako o čiernom zlate. Už stáročia ide totiž o významný exportný artikel tohto ostrova, o čom svedčí napríklad aj zachovaný sklad v archeologickom parku v bývalom hlavnom meste Pafos.

Karob
Karobové struky pred dozretím

Nespôsobuje alergie

Naši predkovia vedeli plody prírody dokonale využívať. Karob k nim patrí. Rozbory prezrádzajú, že obsah prírodných cukrov, vláknin i železa má vyšší ako kakao a chuťou sa mu aj podobá. A tak nečudo, že rýchlo začal byť populárny ako jeho náhradka. Samozrejme, aj vďaka nižšej cene.

Napríklad tzv. guma (zahustený sirup) sa v potravinárstve využíva pri výrobe sladkostí ako stabilizátor, emulgátor a zahusťovadlo.

Dnes sa karob zaraďuje medzi super potraviny. Nielenže má výbornú chuť, ale hodnotný je aj vďaka obsahu minerálnych látok, stopových prvkov i vitamínov. Má teda látky so skvelými účinkami na ľudský organizmus. Znižuje napríklad hladinu cholesterolu, je výborný pri liečbe prechladnutí, účinne pôsobí proti hnačkám a iným zažívacím problémom a posilňuje imunitný systém. V obchodoch so zdravou výživou po ňom radi siahajú aj cukrovkári, lebo môže v dezertoch nahradiť cukor. A do nákupného košíka by sa ho nemali báť hodiť ani mamičky s deťmi. Je totiž dokázané, že karob nespôsobuje alergie, takže nápoj z neho alebo sirup možno ponúknuť aj najmenším.

Karob
Po dozretí sú karobové struky tmavohnedé až čierne.

Nemal by chýbať v špajzi

Výrobcovia potravín našli už množstvo rôznych využití karobu. Napríklad tzv. guma (zahustený sirup) sa v potravinárstve využíva pri výrobe sladkostí ako stabilizátor, emulgátor a zahusťovadlo.

Netreba sa však spoliehať na potravinárov. Karobové výrobky môžu nájsť bohaté uplatnenie v každej domácnosti. Pastou možno nahradiť napríklad presladenú nutellu, čokoládu či čokoládový krém alebo potrieť ňou palacinky. Ak zatúžite po nejakej špecialitke, polejte si karobovým sirupom tvaroh alebo ricottu. Ozajstná pochúťka. Dá sa ale použiť aj pri výrobe cukroviniek, dezertov, zmrzliny, nápojov, koktejlov, nátierok či omáčok.

Karob
Pastou možno nahradiť napríklad presladenú nutellu, čokoládu či čokoládový krém alebo potrieť ňou palacinky.

Na váženie zlata

Aj keď sme spomínali, že semienka zo strukov rohovníka nie sú jedlé, predsa len boli v minulosti mimoriadne užitočné. Keďže sú všetky rovnaké veľkosťou i hmotnosťou (0,2 g), používali sa na váženie zlata, perál či drahých kameňov. Tak údajne vzniklo kedysi dávno slovo karát.

Text: Jana Janků, foto: Jana Janků, pixabay