Svet na tanieri

120
Svet na tanieri
Peru – Morské prasa

Je teda celkom jedno, kam sa vyberieme. Svet na tanieri má rôzne podoby, no najmä chute. Netreba sa báť vyskúšať ho a dopriať si tak jedinečné momenty so svojimi priateľmi!

Čína – Smradľavé tofu

Hľadať v tejto krajine národné jedlo je takmer nemožné. Čína je obrovská a práve preto je pre každú provinciu charakteristické niečo iné. Ak však chce niekto ochutnať niečo netradičné, niečo, čo nepredávajú Číňania ani v Európe, tak treba rozhodne skúsiť smradľavé tofu. Názov fermentovaného tofu je viac než výstižný. Stačí prejsť okolo predajne, kde toto jedlo dostať a hneď každý pochopí, ako veľmi je meno pokrmu identické s jeho arómou.

Svet na tanieri
Čína – Smradľavé tofu

Taiwan – Hadie menu

Ázia je zrejme, čo sa jedla týka, najpestrejším kontinentom zo všetkých na planéte. V každej krajine je niečo, čo je pre ňu špecifické a jedinečné. Ani na tomto malom ostrove sa kulinár nestratí. Najmä ten, ktorý rád experimentuje a skúša nejakú exotiku. Na nočnom trhovisku sa dá objednať hadie menu, ktoré sa skladá z hadieho vývaru a ďalších extraktov z tohto plaza. Dá sa tak vyskúšať hadia krv, medicína, víno, alkohol, krém… Údajne toto menu obsahuje blahodarné účinky pre mužov (afrodiziakum).

Peru – Morské prasa

Najobľúbenejším mäsom v krajine je Alpaka. To však neznamená, že je zároveň aj najexotickejším. Ak si v reštaurácii objednáte „Cuy“, tak morské prasiatko, ktoré pred pár okamihmi ešte radostne pobehovalo okolo stola, zmizne. Do chrumkava upečené spolu so zeleninou a varenými zemiakmi sa rýchlo premiestni na tanier, ktorý pred vás položia.

Tonga – Kokosovo-rybací šalát

Domáci obyvatelia si nedokážu predstaviť deň bez toho, aby na ich stole nebola pripravená ryba v akejkoľvek podobe. Najrýchlejší spôsob, ako niečo vykúzliť a zasýtiť všetkých hladošov, je príprava šalátu z čerstvej zeleniny. Spolu s nakrájanými kúskami surovej ryby a lokálnymi koreninami sa celá zmes zaleje kokosovým mliekom. Takáto pochúťka sa dá jesť donekonečna!

Svet na tanieri
Tonga – Kokosovo-rybací šalát

Rusko – Surová ryba s cibuľou

Neviem, či sa miestnym kuchárom nechce čakať na to, kým sa ryba rozmrazí, alebo aký je skutočný dôvod toho, že ju podávajú surovú. Každopádne mi to vôbec nevadilo, lebo spolu s cibuľou, trochou octu, olejom a sušenými bylinkami to bolo pre mňa jedlo číslo jeden! Od Moskvy až po Vladivostok to bola pre mňa dokonalá odmena takmer každý deň za to, že som cez deň prekonával pravú ruskú zimu.

Hongkong
Hovorí sa, že v tejto krajine ľudia zjedia všetko, čo lieta – okrem lietadla. Všetko, čo má nohy – okrem stola. A všetko, čo pláva – okrem ponorky. Kto tu nebol, tak zrejme neuverí, no po vlastnej skúsenosti dávam tomuto žartu za pravdu. Stačí sa zatúlať v ktorejkoľvek zo starých ulíc Kowloonu a prekvapenie v podobe záhadného pokrmu tých najzaujímavejších vôní, farieb a chutí, na seba dlho čakať nenechá.

Svet na tanieri
Hongkong

Nový Zéland – Hangi

Jedlo, ktoré samo osebe až také výnimočné nie je. To, čo ho robí jedinečným a zaujímavým, je spôsob jeho prípravy. Starí Polynézania ho takto chystajú už odnepamäti. Do zeme sa vykope hlboká jama a naloží sa drevom, ktoré sa zapáli. Keď dohorí a v jame zostanú len žeravé uhlíky, tak sa na ne naložia lávové kamene. Tie sa nahrejú a po dlhý čas udržujú teplotu v jame. Na ne sa naukladajú surové potraviny, ako mäso a zelenina. Vrchná časť sa prikryje plachtou a zasype hlinou. Do nej sa vloží surový zemiak. Keď je zemiak mäkký, znamená to, že aj všetko ostatné v jame je hotové na konzumáciu.

Argentína – Stejk

Netreba hľadať žiadnu luxusnú reštauráciu. V Argentíne sa stejky pripravujú všade. Ak sa povie všade, tak to je naozaj tak. Šťavnaté mäso sa pečie na uliciach, na piknikoch v parku, na záhrade pred domom alebo na kopci po náročnej turistike. Asi najzaujímavejší spôsob prípravy, ktorý som videl, bol, keď som kráčal po jednej z mnohých, malých ulíc mesta Salta. Starší pán si opekal svoj stejk v demontovanej skrinke z nefunkčného počítača.

Svet na tanieri
V Argentíne sa stejky pripravujú všade.

Text a foto: Aleš Tvrdý