4x prírodná krása na leto

94
Kozmetika

Bio, organic, vegan – trend vývoja beauty priemyslu je nastavený jasne, kozmetika sa vydáva cestou prírodnej čistoty.

Masívny boom návratu ku koreňom však prináša toľko produktov, že môže byť zložité sa v ich ponuke zorientovať. Preto sme pre vás vybrali štvoricu zázrakov, ktoré by vám tento rok v lete nemali uniknúť. Vyskúšané, schválené.

Konopný regeneračný zázrak

Liečivá sila konope je dobre známa v boji s celým radom chorôb, pozitívny vplyv má však aj na pleť. Organická kozmetika Cannor si na výťažkoch z konope, konkrétne teda na liečivej látke CBD, vybudovala celú svoju filozofiu, a navyše uspokojí aj zástancu myšlienky lokálnosti – pochádza totiž z Plzne. Portfólio Cannoru je podobne minimalistické ako zloženie jeho výrobkov, zahŕňa iba intenzívnu masť, regeneračný olejový elixír, peeling, soľ do kúpeľa, vyživujúci olej na vlasy aj fúzy a starostlivosť o pery. Vlajkovou loďou Cannoru je ľahký olejový elixír v zelenom skle, ktorý kombinuje sedem za studena lisovaných rastlinných olejov a výťažky z liečivého konope. Jeho účinky spájajú hydratáciu, výživu a predovšetkým intenzívnu regeneráciu, ktorá pozitívne ovplyvňuje aj prejavy akné alebo dokonca lupienku. Ďalším plusom je skutočnosť, že olejový elixír reguluje mastenie pleti, takže je skvelý aj ako primer pod make-up na mastnú pleť, ktorý zabezpečí dlhotrvajúci prirodzene glow vzhľad bez vzniku nežiaducich mastných zón. Ak navyše hľadáte produkt, ktorý podporí rast obočia, v tomto prípravku objavíte all-in-one prírodný zázrak spĺňajúci aj všetky vegánske kritériá.

Cannor
Cannor, kúpite na www.cannor.cz za 599 Kč

Alternatívna hydratácia

Tradičné pleťové krémy môžu byť v najteplejšom období roka trochu spornou voľbou, pretože sú často príliš ťažké. Skvelou alternatívou na leto sú hydratačné gély alebo esencie. A práve esencia Forest Dew od Antonie Burrell predstavuje jednu z najlepších ciest, ako pleť v lete odľahčiť a zároveň jej poskytnúť všetko potrebné. Koktail rastlinných látok pôsobí primárne hydratačne, a to dokonca s osemnásobne dlhším efektom než kyselina hyalurónová. Uhorkový extrakt pokožku upokojuje, výťažok z alpskej kypriny úzkolistej sťahuje póry a zabraňuje ich zapáleniu pri podráždení, ktoré je v lete také časté. Podobne funguje aj v esencii obsiahnutá levanduľová voda, ktorá navyše pokožku regeneruje. Nesporným benefitom Forest Dew je okamžité vstrebávanie a nemastný charakter. Dávkovanie pumpičkou je komfortné a zabezpečuje dlhú trvanlivosť produktu.

Antonia Burrell
Antonia Burrell, kúpite na www.myskino.cz za 960 Kč

Farby prírody

Austrálska značka Ere Perez je skvelým príkladom progresívnej značky, ktorá dokáže bio kozmetiku prezentovať v aktuálnej podobe. Produkty Ere Perez sú zábavné, účinné, krásne na pohľad a výborne sa s nimi pracuje. Ponuka je rozkročená od starostlivosti v podobe sér, krémov a toník cez dekoratívnu kozmetiku až po vegan štetce. Skvelým vstupným krokom do portfólia Ere Perez je multifunkčná krémová lícenka v skle, ktorú možno použiť ako rúž alebo dokonca na zvýraznenie očných viečok. Balzamová lícenka s prírodnými voskami, olejmi vrátane avokádového a s výťažkom z mrkvy je bohato pigmentovaná a oproti púdrovým produktom ponúka skutočne celodennú výdrž. Navyše vytvára oveľa prirodzenejší vzhľad aj pri aplikácii na púdrový podklad a nezvýrazňuje póry.

Ere Perez
Ere Perez, kúpite na www.ladybio.cz za 599 Kč

Dokonalá letná pokožka

Olej zo skalnej ruže sa vyznačuje ľahkosťou a súčasne mimoriadnou účinnosťou v boji proti nedokonalostiam kože, ktoré nás v lete obzvlášť obťažujú. Zosvetľuje totiž strie aj pigmentové škvrny a vďaka postupnému spevňovaniu pokožky obmedzuje tiež prejavy celulitídy. V kompozícii od maďarskej organickej termálnej značky Eminencia je olej zo skalnej ruže doplnený ešte extraktom z arniky, ktorý sa stará o dlhodobú hydratáciu kože aj v hlbokých vrstvách. Skalná ruža taktiež vyniká schopnosťou čistiť a detoxikovať póry, takže tento jemne aromatický olej zabraňuje vzniku letných podráždení alebo lokálnych kožných zápalov a tiež obmedzuje zarastanie chĺpkov pri častom holení.

Eminencia
Éminence, kúpite na www.eminence.cz za 990 Kč

Text: Jitka Krulcová, foto: archív značiek, pixabay.com