Grilovanie môže mať zdravšiu podobu

135
Grilovanie

Sezóna grilovania je už v plnom prúde a mnohé terasy a záhrady rozvoniavajú chutnými špecialitami. Ak ste doteraz nestihli, stále si môžete vybrať vhodný typ grilu.

Grilovanie a všetko, čo s ním súvisí, má v súčasnosti veľa fanúšikov aj v našich končinách. Nie všetci však vieme pripraviť grilované dobroty tak, aby boli zdravé a neškodili organizmu. Predpokladom toho je aj vhodný výber grilu. Šetriť sa v tomto prípade rozhodne nevypláca.Grilovanie

Častejšia, ale nie ideálna voľba

Väčšinou sa u nás využívajú grily na drevené uhlie. Mäso pripravené na takomto grile má síce skvelú chuť, no ak si potrpíte na zdravšie pokrmy, nie je to určite ideálna voľba. Vhodnejšie bude uprednostniť plynové alebo elektrické grily. Ten, kto sa nevie vzdať tejto slovenskej klasiky, by mal zvoliť aspoň verziu so zabudovaným systémom odkvapkávania tuku.

Elektrické grily sú bezpečné a jednoduché na obsluhu aj údržbu. Môžete ich používať nielen v exteriéri, ale aj v kuchyni. Mávajú klasický rošt alebo celokontaktnú plochu z kameňa či teflónu. Teflónový povrch je vhodný nielen na prípravu mäsa, ale aj rýb. Kompaktné elektrické grily rozložíte aj na malom balkóne či terase, je to ich obrovská prednosť. Elektrické grilovanie je rýchle a nevyžaduje špecifické znalosti. Stačí zastrčiť šnúru do zásuvky, nastaviť požadovanú teplotu, chvíľku počkať a možno začať.Grilovanie

Pokiaľ chcete vlastniť spoľahlivý a presný grilovací nástroj, ktorý je takmer okamžite rozžeravený na zodpovedajúcu teplotu alebo patríte k fanúšikom nových technológií, je pre vás elektrický gril najlepším riešením. Trendové modely dnes zahŕňajú dokonca inteligentné technológie s digitálne riadeným elektrickým výkonom.

Riešenie pre náročnejších

GrilovanieOsvedčenou voľbou sú okrem elektrických aj plynové grily. V poslednej dobe záujem o ne rastie, hoci sú o niečo drahšie. Vo veternom počasí sa vďaka nim možno vyhnúť poletujúcemu popolu, dymu, navyše nie je potrebný ani prívod elektriny. Plynový gril môže byť vhodnejšou alternatívou napríklad na záhradnú párty, ak hostí nechcete zbytočne ponárať do dymového oparu. Kvalitné plynové grily dnes majú dostatočný výkon, ktorým sa klasike na uhlí bez problémov vyrovnajú. Vyššiu cenu kompenzujú neporovnateľným komfortom používania a prekvapivo veľkou grilovacou kapacitou. Tieto grily môžu disponovať dvoma, troma, štyrmi alebo šiestymi horákmi. Modely s tromi horákmi sú ideálne pre bežnú rodinnú prevádzku, zatiaľ čo s grilom so šiestimi horákmi môžete pokojne pohostiť veľkú skupinu priateľov.

Plynové grily novej generácie sú už vybavené vysoko výkonným grilovacím systémom a prepracovaným odkvapkávacím systémom, s ktorým vypečený tuk odchádza bez nechceného pripaľovania.

Ako grilovať?

Grilovanie má takisto svoje zásady, ktoré je potrebné dodržiavať. Na čo nezabúdať pri grilovaní? Rôzne druhy mäsa obsahujú rozdielne množstvo tuku, ktoré sa vplyvom tepla uvoľňuje. Dôležité je zamedziť jeho stekaniu priamo do ohniska, kde jeho spaľovaním vznikajú nebezpečné karcinogénne látky, uhlie môže vzplanúť a mäso prihorieť.Grilovanie

Vedci dokonca zistili, že mäso naložené v bylinkovej marináde dostatočne dlhú dobu je zdravšie na grilovanie. Vďaka bylinkám sa pri jeho príprave tvorí menej karcinogénnych látok.

Text: Daniel Košťál, foto: Daniel Košťál, Weber, Hej.sk, Hornbach