X-BIONIC® SUMMER TOUR 2019

295
X BIONIC

Po prvýkrát v histórii sa počas podujatia X-BIONIC® SUMMER TOUR 2019, ktorú prináša spoločnosť Energochemica, budú konať tri jedinečné disciplíny: parkúr, záprahy a vytrvalostné jazdenie. Prebiehať bude v dňoch 16. júla – 4. augusta.

Od majstrov Európy po súčasných víťazov FEI World Cup™ sa na podujatí predvedú  počas troch týždňov plne nabitých atraktívnym jazdeckým programom prominentní predstavitelia viacerých disciplín.

X BIONICV tomto roku bude X-BIONIC® SUMMER TOUR opäť zastrešovať rôzne skokové súťaže v kategóriách: CSI1*, CSI2*, CSI4* a CSI YH1*. Tieto preteky poskytujú špičkovým jazdcom možnosť zúčastniť sa tak s ostrieľanými, ako i s mladými koňmi a súťažiť o viac ako 850 000 eur. Už druhý rok po sebe podujatie vyvrcholí FEI Pohárom Národov pre mladých jazdcov, juniorov a deti (1. – 4. augusta), ktorý je vzrušujúcou medzinárodnou súťažou pre nové talenty v Európe s finančnou dotáciou 26 000 eur.

Okrem toho sa na inauguračných pretekoch záprahov predstaví osem najlepších svetových štvorzáprahárov. V rámci dvoch kategórií CAI2*, zahrňujúcich Action Marathon (kombinovaný maratón), ktorý sa bude konať po prvýkrát na vonkajšom kolbisku, sa predstaví (okrem iných) súčasná svetová jednotka a zároveň majster sveta Boyd Exell (AUS), Majster sveta FEI v záprahu Bram Chardon (NED) a súčasný majster Európy Ijsbrand Chardon (NED).

Podujatie X-BIONIC® SUMMER TOUR 2019 uvedie aj preteky vo vytrvalostnom jazdení – Endurance Summer Spirit, ktoré sa budú konať v rámci národných a medzinárodných súťaží (19. – 21. júl). Národné vzdialenosti budú 40 km, 60 km a 80 km a medzinárodné vzdialenosti CEI1* 80 km, CEI2* 120 km a CEI3* 160 km.X BIONIC

V Šamoríne nie sú preteky týchto kategórií ničím nezvyčajným, pretože v roku 2016 sa tu uskutočnili majstrovstvá sveta vo vytrvalostnom jazdení Longines FEI World Endurance Championships a v roku 2018 majstrovstvá sveta FEI World Endurance Championship pre mladé kone. Očakáva sa, že tento rok sa na Endurance Summer Spirit stretne až 80 koní z rôznych krajín sveta.

X BIONICZa vznikom tohto podujatia stojí úspešný podnikateľ a nadšenec vytrvalostného jazdenia Mario Hoffmann a o réžiu X-BIONIC® SUMMER TOUR 2019 sa postará opäť riaditeľ pretekov Denis Monticolo. Jazdecký areál v x-bionic® sphere je postavený v plnom súlade s pravidlami a predpismi FEI a poskytuje 680 permanentných boxov, ktoré sú priamo prepojené s parkoviskom kamiónov a kolbiskami, 1,6 km dlhú dostihovú dráhu a osem veľkých, vnútorných a vonkajších kolbísk vybavených pieskovým a trávnatým povrchom.

Letná súťaž 2019 X-BIONIC® SUMMER TOUR sa bude konať počas troch po sebe nasledujúcich týždňov v júli a auguste: 16. – 21. júla, 23. – 28. júla a 30. júla – 4. augusta. Viac informácií nájdete na nižšie uvedených odkazoch:

webová stránka x-bionic® sphere:

https://www.x-bionicsphere.com/en/event/x-bionic-summer-tour-2019/

Facebook x-bionic equestor sphere:

www.facebook.com/xbionicequestorsphere/

Instagram @xbionic_equestor_sphere:

https://www.instagram.com/xbionic_equestor_sphere/

Informácie a rezervácie:

denis@x-bionicsphere.comX BIONICText: x-bionic® sphere, foto: Foto Šárka, x-bionic® sphere