Párty time

91
Party

Dovolenka je príležitosť odviazať sa a nechať sa unášať vzrušujúcim výberom miestnych podnikov a podujatí.

Svetovo vychýrené destinácie zábavy ponúkajú to najlepšie z hudby, elitných dídžejov a neopakovateľnú atmosféru.

Las Vegas, USA

Metropola prezývaná aj „Sin City“ (Hriešne mesto) je trblietajúca sa mekka nekončiacej zábavy a najlepších pool párty. Stala sa obľúbeným miestom pre milovníkov ikonických kasín, strešných nočných barov, tanečných klubov a ľudí lúčiacich sa so slobodou. Unikátnym miestom na osviežujúci drink je preslávený 20-metrov vysoký The Chandelier v rezorte The Cosmopolitan, v ktorom sídlia tri jedinečné bary obklopené krištáľovým dekorom. Veľmi populárnym je Mix Lounge, ktorý sa nachádza v hoteli The Mandala Bay na 64. poschodí s očarujúcim výhľadom a svetovo známymi dídžejmi, ktorí sa postarajú o zmes tej najlepšej hudby. Vychytený nočný podnik Lax je umiestnený v hoteli Luxor v tvare pyramídy, super štýlový dvojpodlažný priestor je vybavený interiérom v červenej koži, lustrami, pódiom, gogo tanečnicami a exkluzívnou VIP zónou so siedmimi luxusnými salónikmi, ktoré sú priamo nad parketom. Keď už zábava, tak vo veľkom štýle! Za návštevu stojí aj ďalší bezkonkurenčný podnik – Marquee s obrovským tanečným priestorom a bezchybnou obsluhou, ktorý je jeden z najobľúbenejších medzi hosťami. Rezervácia stola s výberom toho najkvalitnejšieho šampanského vás vyjde takmer na 9000 eur.

Las Vegas
Las Vegas

Bangkok, Thajsko

Gogo bary, karaoke show, futuristické tanečné kluby alebo zvodné nočné podniky v okolí Patpong, Nana Plaza a Soi Cowboy… Thajská metropola ponúka pre každého niečo. Sky Bar je štýlový podnik na 63. poschodí v mrakodrape State Tower s výhľadom na rieku Chao Phraya. Servírujú sa tam tie najlepšie kokteily v celom Bangkoku. Skvelou ochutnávkou spomedzi nočných podnikov je Bed Superclub, štýlový komplex, ktorého súčasťou je aj galéria umenia, reštaurácia a tanečný klub. V ponuke má pre svojich hostí luxusné stolovanie, kým relaxujú na pohodlných snehobielych posteliach. Epicentrum nočného života v Bangkoku je bez konkurencie adresa Royal City Avenue, domov ikonického klubu Route 66, kde pravidelne organizujú živé vystúpenia rôznych hudobných žánrov.

Bangkok
Bangkok

Ibiza, Španielsko

Ide o jedno z európskych centier zábavy a mekka populárnych hip barov či veľkých mien svetových superklubov, ktoré potešia tých najväčších priaznivcov tanečnej hudby. Trendový bar La Cava v srdci Ibizy vo Vara de Rey je špecifický presvieteným priestorom s minimalistickým interiérom, výbornou hudbou a chutným tapas. Najlepšie koktejly a sangria (víno zmixované s koreninami, limonádou a ovocím) sa podávajú v bare La Bodega. Tanečné podniky by mal každý navštíviť azda všetky, ale iba ak mu vyjde čas, pretože ich je naozaj neúrekom. Na pulzujúce miesta, akým je aj Pacha, sa pozývajú tie najzvučnejšie mená svetových dídžejov a hudobných interpretov, ako napríklad Chemical Brothers. Podnik Privilege má najväčší tanečný parket na svete a podnik Amnesia je známy svojimi divokými penovými párty. Medzi ďalšie vychytené miesta patria Es Paradis, Ushuaia Tower alebo Sankeys, ktoré by sa rozhodne nemali obísť.

Ibiza
Ibiza

Rio de Janeiro, Brazília

Rio má silnú reputáciu vo svojej pestrej ponuke nočného života. Od najväčšieho karnevalu na svete plného pestrofarebných kostýmov a masiek na pochode Sambadrome cez klubové predstavenia samba show až po niekoľkoposchodové tanečné podniky. V Riu môže byť zážitok nezabudnuteľný, ak viete, kam zamieriť. Štvrť Lapa je centrom barov a nočných klubov a je vyhľadávaným miestom turistov na zábavu a plážové párty. V Leviano Bare alebo Arcos da Lapa sa organizujú lekcie samby, jazzové dni či párty v rôznych hudobných žánroch. Navštíviť sa oplatí aj obrovský rockový festival Rock in Rio, kde si na svoje prídu aj milovníci popovej, elektronickej či funk a soul hudby.

Rio de Janeiro
Rio de Janeiro

Amsterdam, Holandsko

Jedna z vyhľadávaných destinácií na rozlúčku so slobodou je známa množstvom živých vystúpení kapiel, ale najmä každoročným najväčším tanečným podujatím elektronickej hudby na svete – Amsterdam Dance Event. Je to aj magický svet nočného života, kde je vskutku z čoho vyberať. Paradiso je moderný klub, populárny najmä vďaka živým vystúpeniam, podnik Shelter ukrývajúci sa v suteréne budovy A‘DAM v štvrti Noord ponúka zasa skvelý hudobný zážitok a jedinečný výber nápojov. Každoročne sa v Amsterdame organizujú aj mnohé tanečné podujatia a festivaly s vysokou návštevnosťou. Ide predovšetkým o DGTL Amsterdam, Soenda Festival, Awakening Festival, 18hrs Festival či Dekmantel Festival, na ktorých si prídu na svoje hlavne fanúšikovia hudby techno, house a iných elektronických žánrov.

Amsterdam
Amsterdam

Text: Michaela Mičatková, foto: Pixabay