Letné radovánky

111
Novinky

Ponúkame zopár trendových tipov na osvieženie záhrady či terasy, kde počas letnej sezóny s obľubou relaxujeme a pripravujeme párty pre rodinu i priateľov…

Grilujte bez dymu a strachu z dažďa!

Praktickým pomocníkom na grilovačky je rozoberateľný elektrický gril Orava EG-1300 s príkonom 2 200 W. Nedymí sa z neho, nepotrebujete žiadne extra palivo a pri náhlej zmene počasia na ňom delikatesy dogrilujete v kuchyni. Hladká i rebrovaná časť grilovacej platne sú dostatočne veľké, gril sa ovláda intuitívne, teplota pre daný typ grilovaných dobrôt sa dá regulovať termostatom na sieťovom prívode. Umožňuje grilovať na otvorenom grile i s priklopeným vekom z priehľadného temperovaného skla, vďaka čomu sú aj hrubšie pláty steakov po upečení šťavnaté, keďže sa grilujú aj dusia vo vlastnej šťave. Zaklopený poslúži aj na zapekanie panini, bruschetty či toastov. Po „grilpárty“ ho hravo očistíte – dá sa rozobrať na ľahko umývateľné časti. Môže byť váš za 59,90 €. www.orava.eu

Orava EG1300
Elektrický gril Orava EG-1300 s príkonom 2 200 W
Aikana
Kolekcia outdoorového nábytku Aikana

Kvapky bez šance

Dizajnér Emmanuel Gallina vytvoril pre taliansku spoločnosť Fast kolekciu outdoorového nábytku Aikana, ktorú najnovšie doplnil vankúšmi obzvlášť vhodnými pre život v exteriéri. Mimoriadnu odolnosť voči dažďu, škvrnám i prachu im dodávajú špeciálne vodotesné vypchávky, ktoré sú vyrobené z troch vrstiev. Vankúše sú k dispozícii v troch farbách: popol, káva a púšť.

Noha na mieste

Slnečník zohráva dôležitú úlohu pri pobyte vonku, lebo nás chráni pred priamym slnečným svetlom. Problematická však býva jeho noha, ktorá nám občas prekáža v ceste. Tento problém vyriešil dizajnér Konstantin Grcic, keď vo svojej kolekcii Meteo pridal tri funkčné úpravy základne slnečníkov – k pohovke, stolu a kvetináču.

meteo
Slnečník zohráva dôležitú úlohu pri pobyte vonku

Praktická kombinácia

Dizajnéri španielskeho Kettal Studia navrhli outdoorovú kuchyňu z hliníka a s posuvnými dverami z tíkového dreva. Linku možno pripojiť na vodu aj elektrinu. Ukrýva priestor pre chladničku i vinotéku.

Kuchyňa
Outdoorová kuchyňa z hliníka a s posuvnými dverami z tíkového dreva

Nová vitalita

Bezstarostnú relaxáciu ponúka český výrobca USSPA v podobe kombinácie novej generácie vírivky Combi Spa iN a bazénu swim spa. Komplex masáží vo vírivke obohatila novinka – bodová masáž zameraná na oblasť bedrovej chrbtice. Obe zariadenia sa ovládajú špičkovými technológiami umožňujúcimi oddeliť ich prevádzku.

Combi Spa iN
Nová generácia vírivky Combi Spa iN a bazénu swim spa

Pohodlné servírovanie

Unity
Šikovný mobilný stolík Unity

Šikovný mobilný stolík Unity je vítaným pomocníkom najmä pri grilovačke. Priestranný a navyše vybavený funkčnou nerezovou doskou i praktickou rukoväťou s háčikmi umožňuje mať všetko poruke. Rozmery: 90 x 52 x 82 cm.

Rozžiari letný večer

A je trendová! LED solárna závesná lampa Solvinden pomôže ušetriť energiu a znižuje dopad na životné prostredie, pretože má slnečný panel, ktorý premieňa slnečné svetlo na elektrinu. Rozmery: 45 x 40 cm. Dizajn: M Unnborn/H Preutz.

solvinden
LED solárna závesná lampa Solvinden

Text: Dagmar Murgašová, foto: Fast, Orava, Kettal, USSPA, IKEA, Hornbach