Na zmrzlinu je vždy správny čas

217
Zmrzlina

Leto, pohoda a osviežujúca zmrzlina patria nerozlučne k sebe, pokojne však možno povedať, že na niekoľko kopčekov či točenú sa nájde tá správna sezóna vždy.

Nechajte sa inšpirovať, kam sa v Prahe vybrať za ľadovou radosťou v kornútiku, a možno objavíte nové miesta a vyskúšate zatiaľ neznáme príchute.

Cukráreň Myšák

Preslávená kaviareň Myšák mala vždy svoje nezastupiteľné miesto vo Vodičkovej ulici neďaleko rušného pražského Václavského námestia. Kaviareň plní veľa funkcií – od prirodzeného, ​​jednoducho dosiahnuteľného ​​miesta stretávania sa v centre mesta až po štýlové občerstvenie najmä so sladkým a kávovým sortimentom.

Dve poschodia sladkej radosti sú na rovnakom mieste už od roku 1911. K absolútnej klasike patrí pohár Myšák (s vanilkovou zmrzlinou) a tiež všetky tradičné klasické cukrárenské zákusky (rakvičky, trubičky, veterníky a mnoho ďalších). Všetko sa pečie priamo na mieste, takpovediac pred očami návštevníkov.

Zmrzlina
Kde: Cukráreň Myšák, Vodičkova ulica 710/31, Praha 1

Vanille

Ak hľadáte dostupné a neprehliadnuteľné miesto na rýchle stretnutie a zmrzlinové osvieženie, práve ste ho našli! Na výraznej dopravnej križovatke niekoľkých električiek a trasy metra, pritom na jednom z najmalebnejších a najviac fotogenických pražských námestí, oproti kostolu sv. Ludmily – práve tam sídli malebná Vanille.

Od marca do októbra môžete využiť vonkajšie záhradky, na výber sú zmrzliny kopčekové aj čapované, so smotanovým základom aj ovocné sorbety. V špeciálnej sezónnej ponuke sa objavujú originálne príchute, ako sú jedlý gaštan s kvapkou rumu, mojito alebo púpava.

Zmrzlina
Kde: Vanille, náměstí Míru Praha 2 (priamo na zastávke električky)

Zmrzlinář

Chuť na zmrzlinu, túžba po chvíľke pokojného spočinutia bez zbytočných ozdôbok, to je industriálny priestor pražského Zmrzlinára. Napriek tomu, že sídli na ulici s neutíchajúcou premávkou medzi dvoma námestiami, námestím Míru a námestím Jiřího z Poděbrad, snúbi sa v ňom pokojný únik od zhonu a hluku veľkomesta.

Zmrzlinář v Sliezskej ulici ponúka menší, napriek tomu pocitovo veľkorysý a vzdušný priestor, ktorý umocňujú výrazné veľkoformátové obrazy na stenách, príjemne kontrastujúce s industriálnym, no minimalistickým interiérom.

Ale čo je v tomto objekte najdôležitejšie, je predsa zmrzlina. Z akých druhov môžete vyberať a ochutnávať?

Tunajšia ponuka sa delí na dva hlavné prúdy – sú to zmrzliny so smotanovým základom, samozrejmosťou je tá najväčšia klasika – vanilková a čokoládová a ďalej sorbety, osviežiť sa môžete mangovou alebo zázvorovou, prípadne grapefruitovou zmrzlinou.

Zmrzlina
Kde: Zmrzlinář, Slezská 15, Praha 2

Text: Veronika Zavřelová, foto: archív zmrzlinární, pixabay.com