Pomocníci budúcnosti do domácnosti

68
Novinky

Umývačka budúcnosti už dnes vo vašej domácnosti

Nemecký výrobca domácich spotrebičov Miele predstavil umývačku riadu G 7000, ktorá je prvou zo série nových zabudovateľných spotrebičov generácie 7000. Novinka prináša jedinečnú slobodu v umývaní riadu, a to vďaka funkcii AutoDos s integrovaným dávkovačom čistiaceho prostriedku PowerDisk. Unikátny systém automaticky dávkuje práškový čistiaci prostriedok špeciálne vyvinutý na tento účel priamo do umývačky riadu. Tú môžete ovládať prostredníctvom aplikácie a naprogramovať aj na diaľku cez mobil či tablet. Zostáva už len naložiť a vyložiť riad a z času na čas vymeniť PowerDisk – o všetko ostatné sa postará samotná umývačka. O ďalších komfortných prvkoch a funkciách viac na www.miele.sk.

Miele
Nemecký výrobca domácich spotrebičov Miele predstavil umývačku riadu G 7000

Pýši sa výkonmi

Britský vynálezca James Dyson sa preslávil patentom na prvý bezvreckový vysávač a postupne svoje výrobky zbavuje aj elektrického kábla. Najnovšia generácia akumulátorového vysávača Dyson V11 má takú výkonnú batériu, že je možné s ním vysávať až 60 minút bez poklesu výkonu. Vysávač je navyše inteligentný – vďaka zabudovanému snímaču dynamického zaťaženia automaticky prispôsobuje sanie podľa typu vysávanej podlahy, a tým tiež reguluje spotrebu. LCD displej zobrazuje zostávajúci čas batérie a výkon prístroja v reálnom čase. Pokročilý systém filtrácie zachytí 99,97 % nečistôt do minimálnej veľkosti 0,3 mikrónu a vypúšťa čistejší vzduch, takže model je ideálny pre domácnosť s alergikom. Viac na www.dyson.cz.

Dyson
Najnovšia generácia akumulátorového vysávača Dyson V11.

 

Čistí a zvlhčuje

Panasonic
Čistička vzduchu s funkciou zvlhčovania F-VXR50G

Čistička vzduchu s funkciou zvlhčovania F-VXR50G je jedným zo štyroch unikátnych modelov, ktoré spoločnosť Panasonic uviedla na náš trh. Novinky sú vybavené inteligentnými senzormi monitorujúcimi ľudský pohyb, svetlo, vlhkosť, zápach a mieru znečistenia priestoru. Vďaka nim čistička funguje do značnej miery samostatne a svoj výkon prispôsobuje aktuálnym potrebám. Prístroj sa teda spúšťa automaticky skôr, než sa znečisťujúce látky rozšíria do celej miestnosti. Senzor monitorujúci pohyb ľudí – ECONAVI – zase prispôsobuje výkon podľa aktuálnej prítomnosti ľudí v miestnosti. Tým sa zároveň znižuje spotreba energie, čo prispieva k úspornejšej prevádzke. Modely pracujú v troch režimoch: čistenie, zvlhčovanie a čistenie & zvlhčovanie. Všetky modely F majú tiež HEPA filter. Účinnosť filtrovania zvyšuje vrstva Super Alleru s obsahom katechínov zo zeleného čaju a antibakteriálnych enzýmov. Filtre HEPA Composite sú tak schopné zničiť až 17 typov vírusov, baktérií a alergénov v objeme až 99 percent. Viac na www.panasonic.com.

Text: firma, d , foto: archív značiek