Na českom knižnom trhu vyšli zaujímavé diela

154
Knihy

Michael Palin: Erebus

Michael Palin
Foto: PANGEA

Michaela Palina poznáme ako slávneho herca britskej skupiny komikov Monty Python – okrem toho je však vášnivým cestovateľom. Erebus bola jednou z prvých veľkých prieskumných lodí Jej Veličenstva, ktorá však v roku 1848 záhadne zmizla. V roku 2014 ju objavili a táto knižka je príbehom o jej sláve, putovaní a napokon aj skaze.

Fred Van Lente
Foto: EDICE KNIHY OMEGA

Fred Van Lente: Deset mrtvých komiků

Vychýrený hollywoodsky producent zábavných programov Dustin Walker si na súkromný ostrov pozve deväť uznávaných komikov. Medzi nimi je napríklad bývalý moderátor populárnej late-night show, stand-up komik či komik z ulice, ktorý zázračne zbohatol. Keď však prídu na ostrov, zistia, že je opustený a nefungujú tu žiadne mobily – a postupne začnú umierať.

Emilie Wapnic
Foto: PORTÁL

Emilie Wapnick: Kniha pro multipotenciály

Sú ľudia, ktorí majú kopec záujmov a v profesionálnom živote sa venujú viacerým projektom. Dnes sa pomenúvajú rôznymi označeniami, no autorka ich nazýva multipotenciálovia. Vo svojej knižke opisuje týchto ľudí, radí, ako sa zamerať na viacero projektov a tiež čo robiť v situáciách, keď si neviete rady – to všetko zábavnou formou!

Sherre Hirsch
Foto: PORTÁL

Sherre Hirsch: Ani Bůh prý není neomylný

Autorka – americká rabínka, spisovateľka a spirituálna koučka – sa v siedmich kapitolách tejto knižky zaoberá tým, ako prekonať dôležité životné situácie, či už pozitívne alebo negatívne. Ako zvládnuť narodenie dieťaťa, svadbu či ťažké chvíle spojené s úmrtím blízkej osoby alebo so stratou zamestnania? Sherre Hirsch svoje dielo dopĺňa aj príbehmi z newyorského židovského prostredia.

Ragnar Jónasson
Foto: XYZ

Ragnar Jónasson: Snežná slepota

Prvý islandský thriller, ktorý sa objavil na svetovom rebríčku obľúbených kníh, chytí každého milovníka napínavých príbehov. Smrť vyslúžilého spisovateľa a objavenie mŕtvej polonahej ženy v snehu spolu zdanlivo nesúvisia, avšak nadaný policajt Ari Arason pri skúmaní zložitého pozadia príde na to, že opak je pravdou.

Jules Wake
Foto: MOTTO

Jules Wake: Pozdrav z Itálie

Laurie si myslí, že má všetko, čo jej treba – spoľahlivého partnera a vysnívanú prácu v knižnici. Jej pohľad na život sa však zmení po tom, čo po výstrednom strýkovi zdedí staré Ferrari, avšak pod podmienkou, že sa v ňom vydá spolu s istým Cameronom do Talianska. Oboch tak čaká cesta, ktorá im zmení život.

Kaspar Colling Nielsen
Foto: KNIHA ZLÍN

Kaspar Colling Nielsen: Evropské jaro

Na dánskom ostrove Lolland vybuduje niekoľko svetovo renomovaných vedcov novú spoločnosť, ktorá má byť spojením najideálnejších prvkov starého sveta a najmodernejších technologických výdobytkov. Presťahuje sa sem mnoho ľudí, medzi nimi aj bývalý galerista Stig s rodinou. Kontroverzné dielo je výpoveďou o stave súčasnej Európy a jej obyvateľov.

Tayari Jonesová
Foto: VYŠEHRAD

Tayari Jonesová: Jedno manželství

Roy a Celestial majú ako mladí manželia pred sebou sľubnú budúcnosť. Zo dňa na deň sa im však zmení život po tom, čo Roya odsúdia za znásilnenie, ktoré nespáchal. Otázkou však je, čo táto nečakaná krutá udalosť spraví s ich vzťahom – dokáže Celestial udržiavať vzťah s manželom za mrežami?

Text: Miriama Vojteková