V Portugalsku sa ľadová káva dochucuje citrónom, v Rakúsku rumom

99
Káva

Horúce letné dni si vždy žiadajú niečo osviežujúce. Ľadová káva je jednou z možností – okamžite osvieži a výber je dnes už pestrý.

O ľadovej káve, jej formách a možnosti prípravy sme sa porozprávali s Evou Jeřábkovou, expertkou na kávu z Costa Coffe.

Čím je ľadová káva špecifická a aké môže mať podoby?

Ľadovú kávu možno vyšejkovať v šejkri spolu s ľadom alebo rozmixovať s ľadom, prípadne vodou či mliekom a vytvoriť tak hladkú krémovú konzistenciu. Táto forma je známejšia pod označením frapé a má pôvod v Grécku. Ľadovú kávu však možno pripraviť aj pomalým lúhovaním čerstvo namletej kávy v studenej vode. Výsledný nápoj má už bežne zaužívaný názov Cold Brew.

Káva
Eva Jeřábková

V poslednej dobe je najmä vo väčších mestách medzi mladými ľuďmi Cold brew veľmi populárny nápoj. Ako presne vzniká?

Príprava prebieha za studena. Bez kávovaru, bez horúcej vody. Rovnako ako pri každom kávovom nápoji je aj v tomto prípade dôležitá kvalitná kávová zmes. Barista naleje určitý pomer studenej vody cez už namletú kávu a nechá ju 20 hodín pri izbovej teplote lúhovať. Následne sa oddelí kávová usadenina prostredníctvom kávového filtra. Táto časovo náročná príprava dodá ľadovému variantu kávy jemnú a osviežujúcu chuť.

Prečo sa nápoj extrahuje tak dlho? Nestačí kratší čas?

Nestačí, pretože studená voda uvoľňuje z kávovej zmesi jej benefity pozvoľnejšie a šetrnejšie ako horúca voda. Vďaka tomu má Cold Brew nižšiu aciditu a vyššiu sladkosť a môžete v ňom tiež cítiť ovocie alebo čokoládu. Výsledkom je silná a lahodne chutiaca káva, ktorá sa servíruje s ľadom. Dnes si už bežne možno objednať aj rôzne ochutené varianty, napríklad s príchuťou jahôd či exotického ovocia. Tieto nápoje zároveň ešte možno vylepšiť atraktívnymi ingredienciami.

Aké sú odlišnosti v pití ľadovej kávy u nás a vo svete?

U nás sa ľadová káva pripravuje jednoducho – z čerstvého silného espressa preliateho cez niekoľko kociek ľadu. Ale čo región alebo krajina, to iné zvyky. V tomto prípade to platí určite. V Portugalsku sa napríklad ľadová káva dolieva citrónovou šťavou, v Rakúsku sa dochucuje rumom alebo likérom. U nás je to zaužívané inak, experimentovať sa len začína. Ľadové kávy pripravujú baristi krátkym pretrepaním espressa s mliekom a ľadom. Ručné šejkovanie je ku káve šetrnejšie ako mixovanie. V ľadovej verzii sa napríklad u nás ponúka káva Americano alebo Cappuccino a Caffe Latte, ktoré je zároveň možné doplniť aj o vybranú príchuť. Milovníci hustejších, sladších nápojov obvykle viac vyhľadávajú ľadovú kávu so zmrzlinou alebo šľahačkou. Aj táto podoba ľadovej kávy má na Slovensku veľa priaznivcov.Káva

Je možné pripraviť si kvalitnú ľadovú kávu aj doma?

Áno, je to možné a tento typ kávy môže byť milým spestrením letného posedenia s rodinou alebo priateľmi. Samotná príprava je jednoduchá, a preto ju zvládne skutočne každý. Stačí si pripraviť malé množstvo teplej kávy, vyšejkovať ju spolu s ľadom a potom preliať tekutinu do pohára s už pripraveným množstvom ľadu a vody alebo mlieka. Pokiaľ obľubujete ochutenú kávu, potom si môžete kávu ozvláštniť akoukoľvek príchuťou alebo len obyčajným cukrom. Ten je však nutné rozpustiť v espresse, nakoľko sa v studenom nápoji celkom nerozpustí.

Text: Daniel Košťál, v spolupráci s Costa Coffe, foto: archív Costa Coffe