Najväčšie okuliarové trendy

310
Okuliare

Okuliare sú štýlovým doplnkom, ktorý by počas leta určite nemal chýbať v šatníku každej správnej fashionistky.

Nielenže oči skvele ochránia pred slnečným žiarením, ale zároveň dodajú šmrnc každému outfitu. Túto sezónu sa budú nosiť vo výraznom mačacom tvare, no na svoje si prídu aj milovníčky minimalizmu. Najväčším trendom sa totiž stávajú neprehliadnuteľné mikro okuliare!

Cat eye okuliare

Mačacie okuliare si v minulosti obľúbili také hviezdy, ako Marilyn Monroe či Audrey Hepburn. Teraz sa vracajú späť v plnej sile a uvidíme ich nielen na modelkách, ale aj na bežných ženách, ktoré sa neboja experimentovať. Okuliare v štýle cat eye dokážu zvýrazniť lícne kosti, ale aj zúžiť tvár, preto po nich siahajú aj celebrity. J.Lo či Rihanna si bez nich leto ani len nedokážu predstaviť. Vyskúšajte ich tiež a dodajte svojmu outfitu nový výraz!

Okuliare
Bláznivé kreácie

Bláznivé kreácie

Čím bláznivejšie, tým lepšie. Motto tohto leta sa premieta aj na dizajn okuliarových rámov. Rámy ozdobené gýčovými kryštálmi, animálnymi vzormi či trblietkami sa stávajú horúcim favoritom leta. Ak sa rozhodnete pre takéto okuliare, voľte k nim už len minimum doplnkov a pomerne jednoduchý monochrome outfit.

Menej je viac

Miniatúrne okuliare sa stávajú horúcim trendom tohto leta! Na výslní boli už v 50. rokoch a hlásia svoj veľký comeback. Originálne mikro okuliare nájdete v najnovších kolekciách módnych návrhárov, a to najmä v čiernom prevedení. Keďže oči nechránia tak, ako iné okuliare, stávajú sa najmä plnohodnotným módnym doplnkom.

Okuliare
Menej je viac

V červenom

Červená farba si najmä počas leta získava čoraz viac priaznivcov. Evokuje vášeň, temperament a slnkom zaliate Španielsko. Vymeňte okuliare s tradičným čiernym či hnedým rámom za červené štýlovky. Červená farba vyzerá efektne nielen na ráme okuliarov, ale aj na jemne tieňovaných sklách.

Logománia

Niekto si na značkové oblečenie vôbec nepotrpí, iný ho vystavuje na obdiv. Ak patríte k tej druhej skupine, určite sa potešíte okuliarom, ktoré svoje logá priznali. Okuliarové rámy ozdobené logami vyzerajú luxusne a vziať si ich môžete do práce, ale aj na párty pri bazéne.

Okuliare
Srdiečková romanca

Srdiečková romanca

Vykročte zo svojej komfortnej zóny a doprajte si poriadny úlet v podobe štýlových srdiečkových okuliarov. Veď leto je ten správny čas na trochu experimentovania. Srdiečkové okuliare sa budú nosiť vo svojej minimalistickej, ale aj nápaditejšej verzii. Ak sa chystáte na letný festival, určite si ich nezabudnite pribaliť do tašky.

Pilotky

Nesmrteľná klasika, ktorú jednoducho musíte mať! Nadčasový model okuliarov je trendy aj po rokoch, a to najmä vďaka svojej variabilnosti. Skvelo sa hodí ku športovým outfitom, ale aj elegantnejším kúskom. Ak chcete investovať do kvalitných okuliarov, zvoľte si práve pilotky. Určite to neoľutujete, keďže tento trend snáď nikdy nezanikne.

Okuliare
Pilotky

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com