Všetko, čo sme chceli vedieť o laserovej liposukcii

83
Woman

Pekne tvarované ženské telo je jednou z najväčších radostí, ale aj trápení žien. Máloktorá ho totiž dostala do vienka a väčšinou si ho musí tvrdo vydrieť športom, a čo je ešte ťažšie, odopierať si rôzne dobroty a neustále kontrolovať, čo zje.

To, že vaše telo stále nie je podľa vašich predstáv, môže mať mnoho dôvodov. Genetika, vek, životný štýl a rôzne iné faktory ovplyvňujú spôsob ukladania tuku v tele a pravdepodobne trpíte nesúmernou postavou aj vtedy, ak ste zhodili naozaj výrazný počet kilogramov. Riešenie je jednoduchšie, ako by ste čakali. Dotvarovanie postavy liposukciou sa postupom času a vývojom technológií stáva čoraz dostupnejšie pre bežné ženy, je menej invazívne a menej bolestivé. Plastický chirurg MUDr. Juraj Paliatka z Opera Clinic v Bratislave nám porozpráva o najmodernejšej laserovej metóde, ktorá môže byť aj pre vás cestou, ako sa dopracovať k vytúženému telu.

MUDr Juraj Paliatka
MUDr Juraj Paliatka

Prečo je laserová liposukcia lepšia ako klasická?

Laserová liposukcia má oproti klasickej viac pridaných benefitov. Okrem menšej traumatizácie tkanív a s tým spojeným menším rozsahom podliatin je hlavným benefitom to, že účinkom laseru sa spevňujú tkanivá podkožia, čím sa zmenšuje riziko nadbytku kože po odstránení tuku.

Klasická liposukcia síce odstraňuje tuk, ale spôsobuje väčší opuch v odsávanej oblasti, a tým aj väčšiu bolestivosť v pooperačnom období.

Pre koho je liposukcia vhodná? Je to spôsob, akým sa dá viditeľne schudnúť alebo skôr dotvarovať postavu?

Liposukcia nie je metóda na chudnutie, je to skôr metóda na tvarovanie postavy pre tých, ktorí majú problémové partie s tukovým nadbytkom, ktorý je bežným cvičením ťažko odstrániteľný. Zväčša je to u žien oblasť brucha, podbruška, bokov, vnútorných či vonkajších stehien. U mužov zase skôr oblasť brucha a pásu, prípadne prsníkov, tzv. gynekomastia.

Samozrejme, dá sa urobiť liposukcia aj pri obéznejších pacientoch, ale tam sú efekt a zmena po zákroku menej výrazné.

LipoLife 3G je unikátna laserová liposukcia, ktorá prináša šetrné odstránenie tuku z problémových oblastí

Sú viaceré druhy liposukcie? Odporúčate nejaký, alebo je to individuálne?

Liposukčných metód je viacero. Tak, ako ide vývoj medicíny dopredu, tak aj vývoj v rámci metód liposukcie napreduje s ohľadom na súčasné potreby. V súčasnosti sú prioritami liposukcie čo najväčšia šetrnosť pre organizmus pacienta s čo najväčšou efektivitou odstránenia tuku a zároveň s možnosťou súčasného napnutia kože tela. Tieto kritériá v súčasnosti spĺňa najnovšia, unikátna, LipoLife 3G liposukcia.

WomanPri nej sa zároveň počas odsávania tuku aj laseruje, a to vďaka špeciálnej konštrukcii kanyly a laserového vlákna. Toto vlákno vyžaruje svetelnú energiu do okolia radiálne, čím je unikátne a vďaka tomu ošetrí oveľa viac plochy ako porovnateľné laserové liposukčné metódy iných výrobcov.

Koľko tuku sa „odsaje“ pri jednej procedúre?

Čo sa týka objemu odsatého tuku, je to výrazne závislé od zdravotného stavu pacienta, celkovej telesnej hmotnosti a mnohých ďalších faktorov, ktoré sa berú do úvahy pri predoperačnej konzultácii.

Je zákrok bolestivý?

Tento zákrok je všeobecne veľmi dobre tolerovaný a klienti počas zákroku necítia žiadnu bolesť, avšak každý ma prah bolesti na rôznej úrovni. Zákrok sa väčšinou vykonáva v lokálnej anestézii.

Má takáto forma liposukcie aj iné efekty?

LipoLife 3G je unikátna laserová liposukcia, ktorá prináša šetrné odstránenie tuku z problémových oblastí s výrazným znížením pooperačných modrín a opuchov. Súčasne LipoLife 3G laserová liposukcia vplyvom laserovej energie stimuluje tvorbu kolagénu v podkoží, čím redukuje efekt pomarančovej kože, tzv. celulitídy a zároveň ju napína.

Výhradným distribútorom LipoLife 3G je spoločnosť TIMED.

Text: TIMED, foto: TIMED, Pexels