Budúcnosť bez cigaretového dymu – to je Unsmoke

81
Philip Morris International

Cigaretový dym nie je len neželaným spoločníkom fajčiarov. Jeho chemické zloženie je predovšetkým hlavnou príčinou škodlivosti cigariet.

Napriek tomu mnoho dospelých fajčiarov s cigaretami pokračuje. Ich počet motivoval samotného tabakového giganta, aby začal meniť budúcnosť. Doslova.Philip Morris International

Budúcnosť bez dymu je „Unsmoke“

Philip Morris International (PMI) je známy predovšetkým ako producent cigariet. Najnovšie však svoje meno spája s prelomovou iniciatívou „Unsmoke,“ ktorá má svet zbaviť cigaretového dymu. Zdá sa vám to nemožné? V PMI to však myslia vážne a neostávajú iba pri rečiach. Touto celosvetovou aktivitou vyzývajú fajčiarov, nefajčiarov i regulačné inštitúcie na zapojenie sa do verejnej diskusie o informovanosti a dostupnosti lepších alternatív ako sú bežné cigarety. Jacek Olczak, prevádzkový riaditeľ PMI hovorí: „Je správne umožniť ľuďom robiť informované rozhodnutia ohľadom dostupných lepších alternatív. V tomto procese zohrávajú kľúčovú úlohu politici. Vyzývame vás k jednotnej globálnej diskusii, ktorá môže priniesť skutočnú zmenu.

Misiou PMI je vytvoriť bezdymovú budúcnosť vďaka vede, technológiám a inováciám, ktoré predstavujú menej škodlivú voľbu pre tých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení.

Andrea Gontkovičová
Andrea Gontkovičová

Na svete je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) až 1,1 miliardy dospelých fajčiarov a odhady hovoria, že situácia sa nezmení ani do roku 2025. Toto nezanedbateľné množstvo dospelých ľudí má právo poznať možnosti, ktoré zlepšia ich život a postupne celý svet. Bezdymové výrobky považujeme za obrovskú zmenu k lepšiemu. Aby sme však šírili osvetu ešte ďalej, vytvorili sme celosvetovú výzvu ,Unsmoke´, ktorou chceme urýchliť historickú zmenu v otázke verejného zdravia a prepojiť komunitu ľudí, ktorí sa na tejto zmene chcú aktívne podieľať,“ vysvetľuje riaditeľka pre inovácie a rozvoj v spoločnosti Phillip Morris pre Česko, Slovensko a Maďarsko – Andrea Gontkovičová.

Unsmoke znamená zbaviť sa dymu vo svojom živote. Spája fajčiarov aj nefajčiarov, ktorí chcú pre seba, svojich priateľov a svoju rodinu život bez dymu.

Jacek Olczak, prevádzkový riaditeľ PMI hovorí: „Je to krištáľovo jasné. Ak nefajčíte, nezačínajte. Ak fajčíte, tak prestaňte. Ak nechcete prestať, rozhodnite sa pre lepšiu voľbu. To je ,unsmoking´.“Philip Morris International

Ostáva súhlasiť, že najlepšie je s fajčením nikdy nezačať alebo úplne prestať. Alternatíva bez dymu je však významným míľnikom na ceste k zlepšeniu zdravia dospelých fajčiarov v prípade, že fajčiť neprestanú. Ide o veľký krok k zhmotneniu vízie bezdymovej budúcnosti pre nás všetkých.

Text a foto: Phillip Morris