Novinky zo sveta televízorov

167
Televízor

Nadupaný TV macher

Vysokokvalitný, veľkoplošný a ultratenký LED televízor Orava LT-1900 LED A130B premení u vás doma sledovanie filmov aj hráčske okamihy na nezabudnuteľný zážitok. Disponuje až 190 cm obrazovkou so 4K UHD rozlíšením, širokým zorným uhlom, vysokým kontrastom a nízkou odozvou, takže vytvára žiarivý obraz bez kmitania, s úžasným jasom a farbami. Až 1500 Hz obrazovka dosahuje extrémnu ostrosť zobrazenia pohybu, a teda čistý a živý obraz aj v rýchlych športových či akčných sekvenciách. Do sveta online zábavy a sociálnych sietí vám umožní vstúpiť stlačením jediného tlačidla na diaľkovom ovládači. Vďaka sieťovej technológii DLNA dokáže „komunikovať“ s kompatibilnými zariadeniami, takže na TV ploche môžete sledovať aj multimediálne súbory z tabletu, smartfónu či počítača. Pomocou integrovaného webového prehliadača si zas prezriete ľubovoľný web. Sledovať filmy môžete aj z pevného disku a po prepojení s hernou konzolou si naplno užijete svoju hráčsku vášeň. Môže byť váš za 1 590 €. www.orava.eu

Orava LT1900
Vysokokvalitný, veľkoplošný a ultratenký LED televízor Orava LT-1900 LED A130B premení u vás doma sledovanie filmov aj hráčske okamihy na nezabudnuteľný zážitok.

Nadčasová harmónia

Na Milan Design Week 2019 spoločnosť Bang & Olufsen predstavila televízor Beovision Harmony, ktorý pozdvihuje dizajn každého obytného priestoru a napĺňa ho veľkolepým zvukom. Keď je Beovision Harmony vypnutý alebo len hrá hudbu, tenká obrazovka OLED leží blízko podlahy, pričom ju čiastočne zakrývajú dva kryty, v ktorých sa nachádza silné zvukové centrum. Pri zapnutí televízora sa rozprestrú ako motýľ otvárajúci krídla a nad nimi sa vznesie obrazovka do výšky optimálnej na sledovanie televíznych programov. Cieľom dizajnérov bolo vytvoriť zmysluplný objekt pre interiér, ktorý redukuje vizuálnu prítomnosť televízora. Jedinečný model sa začne predávať v októbri. Viac informácií na www.bang-olufsen.com.

Beovision harmony
Na Milan Design Week 2019 spoločnosť Bang & Olufsen predstavila televízor Beovision Harmony, ktorý pozdvihuje dizajn každého obytného priestoru a napĺňa ho veľkolepým zvukom.

Vylepšenia potešia

Samsung sa stal prvým výrobcom televízorov, ktorý priniesol aplikáciu Apple TV a podporu technológie AirPlay2. Nová aplikácia a technológia sú k dispozícii na všetkých smart televízoroch Samsung pre rok 2019 a vo vybraných modeloch roku 2018. Užívatelia môžu jednoducho zvoliť ikonu aplikácie Apple TV, ktorá je plne integrovaná do smart televízorov,  a získať tak prístup ku všetkým svojim filmom a televíznym programom zakúpeným prostredníctvom iTunes a prezerať viac než 100 000 filmov a televíznych programov, ktoré si je možné na iTunes zakúpiť či zapožičať, vrátane titulov v rozlíšení 4K HDR, a to v pôvodnej kvalite obrazu. Viac informácií o smart televízoroch získate na www.samsung.com.

Samsung QE65Q80RATXXU
Samsung sa stal prvým výrobcom televízorov, ktorý priniesol aplikáciu Apple TV a podporu technológie AirPlay2.

Text: firma, d , foto: archív značiek