Chateau Appony plní sny a túžby…

257
Chateau Appony

O historickom hoteli Chateau Appony v Oponiciach ste už možno počuli, no človek má stále pocit, že vie o ňom pramálo.

Kaštieľ so svojimi noblesnými, no pritom elegantnými a vzdušnými priestormi v štýle klasicizmu vie fascinovať nielen milovníkov histórie svojou vzácnou knižnicou. Dokáže milo prekvapiť aj priaznivcov gastronómie precíznou prípravou mäsa či múčnika, ku ktorému vám obsluha rada odporučí niektoré z plejády vín. Viete, dobré jedlo a skvelé pitie tu má svoju tradíciu… Tí, ktorí chcú svoje telo zrelaxovať vo wellnese, sú tiež na správnom mieste. Vstúpia do eukalyptom naplnenej sauny a potom si zaplávajú vo vode, z ktorej je nádherný výhľad do parku plného zelene. Čo viac si človek môže priať, aby pookrial?

Chateau Appony

V súzvuku s prírodou

S nástupom jari sa v hotelovom parku neprebúdza iba príroda, ale aj tí, ktorí chcú svoj osud spečatiť na mieste plnom zelene, pod košatým gaštanom si povedať svoje „áno“ a spojiť svoje osudy v nezabudnuteľnom prostredí. Park je priestor, ktorí vyhľadávajú ľudia čoraz častejšie pre pokoj, ktorý im poskytuje a upokojujúcu zeleň všade navôkol. Odpočinúť si na lavičke v tieni starobylého ginka má pre telo aj dušu blahodarné účinky. A tí, ktorí chcú ešte niečo viac a láka ich túžba po tenisovom kurte, majú jedinečnú možnosť urobiť tak v tomto čarokrásnom parku, v ktorom bol oddávna tenisový kurt a pestoval sa kult Wimbledonu… Vo východnej časti parku, iba kúsok od kurtov, počuť kvákať žaby, ktoré sa predbiehajú v skokoch do parkového jazera, kde im spoločnosť robia pestrofarebné ryby. Zavše na hladine pristane divá kačka. Tá len umocní pocit súzvuku s prírodou, do ktorej sa čoraz viac utiekame.

Dýchne na vás história a úslužný personál vám ochotne splní každé z vašich prianí.

Po stopách Svätopluka

A ak sa rozhodnete stráviť tu noc či víkend, čakajú na vás príjemné a komfortné izby s voňavou bielizňou, čistotou a k tomu ako bonus nádherný výhľad na okolité Tríbečské pohorie, kde priam z gýčovej a dych vyrážajúcej zelene vytŕčajú ozrutánske šedé múry starobylého hradu… Možno sa vás zmocní aj túžba utiecť na to odľahlé miesto v lone prírody, kam chodieval aj knieža Svätopluk, keď ho zmohli vladárske útrapy. Tu načerpal silu a tu údajne, ako hovorí legenda, zakopal svoj poklad a meč.Chateau Appony

Všetko sa dozviete u nás, keď prekročíte prah nášho hotela – dýchne na vás história a úslužný personál vám ochotne splní každé z vašich prianí. Uvedomíte si, že aj v 21. storočí existuje miesto práve na Slovensku, ktoré splní vaše sny a ocitnete sa v celkom inej dimenzii ľudského bytia.

Sme iba kúsok od vás a stačí málo, aby ste Chateau Appony mali nielen vo svojej mysli, ale ak prídete, tak určite aj vo svojom srdci. Podľa toho biblického: „Tam je tvoj poklad, kde tvoje srdce je…“

www.chateauappony.sk

Text: Peter Králik, foto: Chateau Appony