Hyundai Tucson: Elegantný a spoľahlivý

527
Hyundai Tucson

Aktuálna faceliftovaná edícia športovo-úžitkového automobilu Hyundai Tucson má do seba implementovanú prirodzenú príťažlivosť a modernú techniku.

Kompaktné SUV schádza taktiež z výrobných pásov v Nošoviciach (Česká republika) a v najnovšom vydaní sa snaží získavať zákazníkov vycibrenejším vzhľadom i ponukou modernej pohonnej techniky. V rámci jemných retuší dostalo nápadnejšiu chrómovanú prednú masku, modifikovaný nárazník a v najvyššej výbave Premium LED diódové svetlomety (pri výbave Style za príplatok). Zmeny sa dotkli rovnako zadnej časti, a to grafiky svetiel aj tvarovania zadného nárazníka.

Hyundai Tucson

Prirodzená kvalita

Na šoférovej pozícii sa cítite pohodlne a vaše srdce si získa taktiež ergonomicky zostavený interiér. Do tohto konštatovania vhodne zapadá aj vyššie položený dotykový displej v strede palubnej dosky s výbornou grafikou. Príjemné chvíle za volantom si užijete vďaka dobrej ovládateľnosti vozidla, riadenie nie je príliš „mäkké“, spoľahlivo funguje aj účinný brzdový systém. Skrátka, Tucson sa prezentuje ako prívetivé vozidlo, ktoré ponúka pohodovú každodennú jazdu, či už za povinnosťami alebo za zábavou.

Ak sa rozhodnete odviesť svoju rodinu, každý z členov nájde na palube dostatok miesta, interiér pôsobí hodnotným a kvalitným dielenským spracovaním. Ponúkaná prepravná kapacita batožinového priestoru je taktiež veľkorysá – 513 l. Pri prevoze objemnejších predmetov príde vhod možnosť prepravný priestor variovať.

Hyundai Tucson

Dopovaný turbom

Jednou z alternatív je voľba verzie vozidla s prepĺňaným benzínovým motorom 1.6 T-GDi s filtrom pevných častíc, ktorý v maxime ponúka výkon 130 kW (177 k)/5500 ot./min a krútiaci moment 265 Nm/1500 – 4500 ot./min. V kombinácii s dobre spolupracujúcou 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies dosiahne vozidlo zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,1 s a maximum rýchlosti siaha na hodnotu 201 km/h. Výrobca uvádza podľa novej normy WLTP kombinovanú spotrebu 8,3 – 8,9 l/100 km.

Podvozok, postavený na 17-palcových kolesách, je naladený tak, aby poskytol bezpečné a komfortné jazdné vlastnosti. Spoľahlivo pôsobí aj v rámci ponúkanej stability v zákrutách. Inteligentný pohon všetkých kolies HTRAC ocenia tí, ktorí sa dostanú do terénu, Tucson sa v nenáročnejšom prostredí prezentuje veľmi solídnymi jazdnými schopnosťami.

Hyundai Tucson

Zázemie bezpečnosti

Podľa stupňa výbavy disponuje Hyundai Tucson množstvom bezpečnostných prvkov. Motorizácia 1.6 T-GDi 4×4 je k dispozícii vo výbavách Family (23 390 eur), Style (26 040 eur) a Premium (28 840 eur). Uvedené ceny sú akciové, s bonusom 1500 eur. Pri najvyššej výbave nechýbajú vozidlu ani početní elektronickí asistenti, ktorí vytvárajú z Tucsona automobil so špičkovým bezpečnostným zázemím.

Text: Peter Stano, foto: Hyundai