Gastronomický bonus spod Tatier

410
Gašperov mlyn

Nielen divokou prírodou a neprebernými turistickými možnosťami, ale aj skvelou gastronómiou budú očarení všetci, čo prídu do Vysokých Tatier.

Bude ich určite veľa, veď známy cestovateľský vydavateľ Lonely Planet zaradil naše veľhory na prvé miesto jeho rebríčka najlepších európskych destinácií na leto 2019. Práve kvalitné a výnimočné jedlo zo známej reštaurácie Gašperov mlyn či z jej novootvoreného sesterského bistra Moment môže byť bonusom cestovateľského zážitku.

Samozrejmosťou je ponuka kvalitných nápojov a slovenských butikových vín.

Ak sa chcete zastaviť na dlhší čas, v pokoji si vychutnať výnimočné degustačné menu z deviatich chodov či uvoľniť sa pri kvalitnom víne, rozhodne by ste si mali vopred zarezervovať miesta v štýlovom prostredí Gašperovho mlyna v Batizovciach v podhorí Vysokých Tatier a nájsť si voľný dostatočne dlhý večer.

Gašperov mlynDobré jedlo chce svoj čas

Návštevníkov roky očarúva útulné prostredie reštaurácie pre 15 hostí, ktorým prebudí chuťové poháriky kulinársky tím pod vedením šéfkuchára Jožka Brezu. Denne pripravujú doslova show na tanieri inšpirovanú tradičnou slovenskou, českou a stredoeurópskou kuchyňou. Návšteva reštaurácie Gašperov mlyn sa svojou výnimočnosťou môže stať jednou z nezabudnuteľných zastávok na dovolenke či predĺženom víkende v Tatrách. Takáto koncepcia zážitkovej reštaurácie však už nepostačovala, a preto sa majitelia rozhodli zareagovať na požiadavky klientov a otvorili sesterskú prevádzku Moment – bistro & ubytovanie.

Koncepcia bistra pre širšiu klientelu

O dôvodoch rozšírenia kvalitnej ponuky jedál hovorí manažérka a someliérka Slavomíra Raškovič: „Pri bistre Moment sme sa rozhodli kompenzovať to, čo hosťom vzhľadom na zameranie Gašperov mlyn nemôže poskytnúť. Nie každý deň máte chuť na deväťchodové degustačné menu. Práve bistro Moment ponúka možnosť dobre a rýchlejšie sa najesť hoci aj každý deň, navyše bez nutnosti predošlej rezervácie. Miniatúrna kapacita Gašperovho mlyna dovoľuje posedenie iba pre 15 osôb, v Momente môžeme naraz privítať až 36 hostí. Na dlhšiu degustačnú večeru v Mlyne si treba vyčleniť najmenej tri hodiny – a to detskí hostia neocenia. Naopak, v Momente máme krásny detský kútik, takže návštevu si užijú aj najmenší návštevníci. Našich hostí môžeme ubezpečiť, že všetko dobré, osvedčené a vyhľadávané, čo ponúkame v Gašperovom mlyne, sme preniesli aj do Momentu. Podčiarkla by som najmä varenie z kvalitných a čerstvých surovín, príjemné prostredie a usmievavú obsluhu. Ani v Momente sa nevzdávame tradície – rovnako ako v Mlyne, aj tu pri stole stretnete našich šikovných kuchárov. Veríme, že významným bonusom bistra Moment je aj možnosť ubytovania s raňajkami.“

Gašperov mlyn

Stačí si dobre vybrať

V Batizovciach teda nič neponechali na náhodu a dobré meno, ktoré robia slovenskej gastronómii vďaka Gašperovmu mlynu, výrazne rozšírili. Pohostinnosť tak dostala širší rozmer a klienti majú väčšiu možnosť výberu. Cestujete napríklad do Košíc a vyhladli ste? Zastavte sa na rýchlejší obed v Momente – bistro je len kúsok od výjazdov z diaľnice D1. Určite si tu nielen dobre zajete, ale aj odpočiniete v tatranskom podhorí a načerpáte sily na ďalšiu cestu. Ak vás zastihol neskorý večer, neváhajte, ubytujte sa a na druhý deň posilnení raňajkami môžete vyraziť ďalej. Ak sa však rozhodnete v tejto krásnej lokalite zostať a urobiť si niekoľko výletov do okolia, môžete si vybrať izbu či apartmán v Gašperovom mlyne alebo v Momente.

Gašperov mlynPre vychytenosť lokality však odporúčame poistiť sa včasnou rezerváciou. V oboch prevádzkach dostanete jedlo ako chutný, zdravý a kvalitný zážitok. V Mlyne zaplatíte za menu približne 55 eur, v Momente sa cena obeda alebo večere pohybuje od 6 do 20 eur. Prednosťou bistra aj fine dining reštaurácie je podpora lokálnych surovín, jedlo sa pripravuje výlučne z čerstvých ingrediencií, a preto ani v jednej prevádzke nie je ponuka menu à la carte. Hostí si tu vážia, aj preto sa kuchári priamo pri stoloch zaujímajú o pocity svojich „stravníkov“. Obsluha na profesionálnej úrovni je milá a priateľská, nešetriaca úsmevmi. Samozrejmosťou je ponuka kvalitných nápojov a slovenských butikových vín. Navyše, nové bistro Moment ponúka malú konferenčnú miestnosť s kapacitou 15 osôb, fínsku saunu, tenisový kurt a jeho neodmysliteľnou súčasťou je aj krásna záhrada.

Či už okolo Batizoviec iba prechádzate, alebo v lokalite Vysokých Tatier plánujete zotrvať dlhšie, nájdite si čas na skvelý gurmánsky zážitok či odpočinok v európskej lokalite číslo jeden tejto sezóny.

Text: Bea Vrzgulová, foto: Gašperov mlyn