Tipy a triky pre dušu aj telo

291
Zdravie

Vybieľte si zuby s čiernou!

Farbu zubov ste dostali do vienka, ale závisí aj od vášho životného štýlu. Neprospieva im najmä fajčenie a niektoré druhy potravín (červené víno, káva, čučoriedky a pod.). Vrodený chrup nie je čisto biely, neprirodzene biele zuby sú skôr výsledkom kvalitne zhotovenej protézy. Nič to však nemení na fakte, že aj vlastné zuby môžete mať belšie. Zdravé a svetlé zuby sú totiž znakom atraktivity, sexepílu a úspechu. Ako to docieliť? Vyskúšajte prírodnú novinku – CarbonCoco, s ktorou získate belšie a žiarivé zuby, a to bez použitia chemických prísad! Ide o 100% prírodné aktívne uhlie z kokosovej škrupiny, ktoré je vo forme čierneho prášku. Toto prírodné bielidlo odstraňuje škvrny zo zubov, zuby prirodzene leští, posilňuje zubnú sklovinu a navyše detoxikuje ústnu dutinu a zanecháva ju dokonale čistú. Jeho používaním sa tiež predchádza vzniku a rozmnožovaniu škodlivých baktérií v ústach. Jedno balenie vám vydrží asi na 150 použití. Odporúčaná cena: 39,95 €. www.carboncoco.sk

Zdravie
Vyskúšajte prírodnú novinku – CarbonCoco

Kroky k uvoľneniu

ZdravieAk sú nohy unavené: do 1 l studenej vody nakvapkajte desať kvapiek oleja z mäty piepornej alebo citrónovníka, namočte do nej podkolienky. Natiahnite si ich a nohy vyložte hore.

Proti opuchlinám: silno masírujte bod na brušku medzi palcom a druhým prstom.

Na zahriatie: do teplej, približne 37-stupňovej vody pridajte niekoľko kvapiek borievkového oleja a na 15 minút do nej ponorte nohy.

Na popraskanú kožu: dva razy do týždňa si doprajte nočný obklad na nohy. Pripravíte ho tak, že po dôkladnom umytí nohy nahrubo natriete nechtíkovou masťou a natiahnete na ne ponožky.

Proti ťažobe: do vedra so studenou vodou dajte kocky ľadu a ponorte si do nej nohy až po lýtka.

Na uvoľnenie: nohy pomasírujte špeciálnym ježkom – gúľajte ho nohou na dlážke alebo po stene.

Intuícia nad zlato

Zdravie
Intuícia nad zlato

Najväčšie úspechy dosiahli špičkoví vedci, športovci či manažéri vo chvíľach, keď sa nespoliehali len na rozum, ale nechali „prehovoriť“ svoju intuíciu. Dodnes patrí medzi najzáhadnejšie prejavy ľudskej psychiky a možno ju len ťažko definovať. Zvyčajne ju označujeme synonymom šiesty zmysel alebo mať dobrý čuch či cit pre niečo. Je to schopnosť správne sa rozhodnúť v kritických okamihoch, pričom rozhodnutie ani nevieme odôvodniť. Jednoducho nemáme ani potuchy, prečo v danej chvíli konáme tak a nie inak. V súčasnosti sú a v budúcnosti zostanú jednou z významných domén intuitívneho rozhodovania manažmenty firiem. Podľa kanadského experta Henryho Mintzberga sa úspešní manažéri od menej úspešných líšia tým, že tzv. periférnym informáciám, ako posunková reč, dohady, klebety a nálady pripisujú rovnaký význam ako „tvrdým“ faktom. Preto namiesto písomných informácií dávajú prednosť osobným rozhovorom s obchodnými partnermi. Mintzberg považuje skvelú intuíciu za jednu z hlavných príčin úspechov mnohých manažérov v celosvetovom meradle.

Zdravie aj pre štvornohých miláčikov

Ako ochrániť mačku pred kliešťami, blchami a vnútornými parazitmi? Ideálnym a jednoduchým riešením je antiparazitikum vo forme spot-on. Nový, vylepšený spot-on nielenže dlhodobo chráni mačky pred vonkajšími parazitmi, ale navyše má široké spektrum účinkov aj na tie vnútorné, ktoré sú kľúčové pre mačky, ale môžu byť nebezpečné aj pre vás a vaše deti. Tento nový unikátny prípravok poskytuje efektívnu prevenciu a mačky ho veľmi dobre tolerujú. Aplikuje sa jednoducho pomocou pipety na chrbát mačky, rýchlo uschne, nezanecháva mastný vzhľad ani nepríjemný zápach. Nový prípravok získate iba u veterinára.

Zdravie
Sntiparazitikum vo forme spot-on
Zdravie
ArtiVit Forte

Krívanie, pasivita či strata elánu u vášho zvieracieho miláčika môžu byť príznakmi bolesti kĺbov. Podobne ako u človeka, aj kĺby a pohybový aparát zvierat sa postupne opotrebúva a poškodzuje. Štvorročné psy či mačky by už v tomto veku mali začať pravidelne prijímať výživové doplnky určené na kĺby. Vhodný je ArtiVit Forte, ktorý vyživuje a obnovuje chrupavku, premazáva kĺby a tlmí bolesti pohybového aparátu. Navyše je vo forme prášku, čo jednoducho zamiešate do jedla a vyhnete sa tak tabletkám, ktoré domáci miláčikovia zvyčajne nemajú veľmi v láske. Prípravok je vhodný na dlhodobé užívanie pre psy i mačky najmä po chirurgických ortopedických operáciách, pri ochoreniach ako dysplázia, osteoartritída a pod. Viac na www.nasevitaminy.sk, alebo sa informujte u svojho veterinára.

Text: firma, Dagmar Murgašová, foto: archív značiek, pixabay.com