Prehľad zaujímavých udalostí zo sveta luxusu

229
Miru
Pop-up reštaurácia MIRU

Z červeného koberca

Breitling
Hodinky Premier B01 Chronograph 42

Slávna hollywoodska hviezda Brad Pritt je členom filmovej skupiny značky Breitling, ktorá spája výnimočné filmové talenty. Je len pochopiteľné, že sa objavil počas tohtoročného filmového festivalu v Cannes s najnovším modelom tejto značky na zápästí – hodinkami Premier B01 Chronograph 42. Stalo sa tak na premiére filmu Once Upon a Time in Hollywood (Vtedy v Hollywoode). Jeho dej je zasadený do Hollywoodu roku 1969 a režíroval ho päťnásobný držiteľ Oscara Quentin Tarantino. Na premiére a následnej Sony Pictures after-party, ktorá sa konala v hoteli JW Marriott v Cannes, nechýbali ani zástupcovia značky Breitling ako oficiálneho sponzora podujatia.

Breitling
Slávna hollywoodska hviezda Brad Pritt je členom filmovej skupiny značky Breitling

O rume v showroome

Viete, aký je najpredávanejší prémiový rum na Slovensku a v ďalších 60-tich krajinách sveta? Je ním Diplomático z Venezuely. U nás si ho vychutnávame vďaka dovozcovi exkluzívneho alkoholu Acan Premium Spirits. Pri príležitosti návštevy vzácnych hostí z venezuelského mestečka La Miel, kde sa rum vyrába, sme boli svedkami krstu priestorov novootvoreného showroomu Acan 44 Premium Spirits v Bratislave. Ako ináč než skvostom majstrov destilácie a blendingu, rumom Diplomático…

Diplomatico
Rum Diplomático

Chopard

Óda na lásku

Šperky značky Chopard sú známe tým, že v sebe ukrývajú silu a vášeň svojho zrodu. V tohtoročnej Red Carpet Collection, ktorá sa predstavila verejnosti počas filmového festivalu v Cannes, si tento klenotnícky dom zvolil za inšpiráciu nehynúcu tému lásky. Chopard je oficiálnym partnerom podujatia už vyše dvadsať rokov a zakaždým prichádza s novou exkluzívnou kolekciou. Tú súčasnú tvorí 72 kreácií haute joaillerie.

Gurmánska Praha

MIRU
Pop-up reštaurácia MIRU

Pražský hotel Four Seasons uvádza túto letnú sezónu dve pop-up reštaurácie, MIRU a Piazzetta. Na dvoch terasách, ktoré hosťom ponúknu neopakovateľné výhľady na Prahu, sa odohrajú dva rôzne kulinársko-dizajnérske príbehy z dvoch odlišných, a predsa prepojených svetov. Miru (po japonsky výhľad) s kapacitou len 16 hostí je utajenou oázou na strešnej terase, ktorá ponúka japonskú fusion kuchyňu. Koncept Piazzetta je inšpirovaný tradičným námestím starých talianskych mestečiek voňajúcich zmesou stredomorských citrusov, rajčín a byliniek z priľahlých záhrad. Srdečná atmosféra, ktorú podčiarkuje typická fontána a terakotové kvetináče, je ideálnym priestorom na stretnutia pre milovníkov talianskej kuchyne a zmrzliny.

Text: Marianna Sadloňová, foto: archív firiem