Netradičné vychytávky automobilových velikánov

181
Novinky

V salóniku Lexus

Keď sa na svojich cestách ocitnete na bruselskom letisku, neváhajte a navštívte salónik The Loft s výnimočnými službami a produktmi. Na rozlohe 2 040 m² nájdete viacero zón na oddych, kde si môžete zdriemnuť, zrelaxovať v masážnom kresle či sa osprchovať v kabínkach vybavených špičkovou technikou; alebo si vychutnať čerstvé organické pokrmy a nápoje. V salóniku, ktorý vznikol spoluprácou automobilky Lexus a leteckej spoločnosti Brussels Airlines, je však vyhradený priestor aj pre tých, čo potrebujú na cestách pracovať. „Pre Lexus je táto partnerská spolupráca zaujímavou príležitosťou, ako predstaviť svetovému publiku kľúčové hodnoty našej značky, teda dizajn a remeselné spracovanie, a to aj mimo sveta automobilov,“ hovorí Pascal Ruch, riaditeľ spoločnosti Lexus Europe. Salónik získal v tomto roku aj významné ocenenie World Travel Awards.

Lexus
Salónik The Loft s výnimočnými službami a produktmi

Na posteli Ford

Nie sú pruhy ako pruhy! Tie, ktoré imaginárne rozdeľujú partnerskú posteľ na dve rovnaké miesta, nám občas komplikujú vzťahy. Najmä v noci, keď sa naša polovička pri snívaní roztiahne aj na našu stranu a zúži nám priestor na dobrý spánok. Vyriešiť tento bežný životný problém má šancu inteligentná posteľ od dizajnérov automobilky Ford. Tí sa pri jej tvorbe inšpirovali technickými vlastnosťami vozidla, a to systémom udržiavania vozidla v jazdnom pruhu. Posteľ tak dokáže na základe tlakových snímačov zistiť, keď sa niekto presunie zo svojej strany a následne ho pomocou zabudovaného dopravného pásu jemne vráti na svoje miesto. „Systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, ktorým disponujú naše vozidlá, vie uľahčiť a spríjemniť jazdu. Napadlo nám, že ak ukážeme, ako možno podobné uvažovanie uplatniť aj v prípade postele, bude to skvelý spôsob ako upriamiť pozornosť vodičov na technológiu, o ktorej doposiaľ možno ani nepočuli,“ vysvetľuje Anthony Ireson, riaditeľ marketingovej komunikácie v spoločnosti Ford of Europe.

Ford
Inteligentná posteľ od dizajnérov automobilky Ford.

Toyotou do Safari

Ocitnúť sa zoči-voči levom, žirafám, nosorožcom a ďalším africkým zvieratám je nezabudnuteľný zážitok, ktorý na vás čaká v Safari Parku v českom meste Dvůr Králové. Počas tejto sezóny si na prehliadku unikátneho parku môžete zdarma požičať hybridný automobil Toyota Yaris, ktorý je šetrnejší k prírode.

Autá, ktoré úplne alebo aj čiastočne využívajú elektrický pohon, znižujú množstvo emisií vypúšťaných do ovzdušia, preto presne tento typ dopravy chceme podporovať aj my v safari parku,“ hovorí jeho riaditeľ Přemysl Rabas. A Martin Peleška, riaditeľ českej Toyoty dopĺňa: „Podľa nezávislých prieskumov dokážu hybridy ísť viac ako polovicu času čisto na elektrinu. V tú chvíľu sa pohybujú úplne ticho a bez emisií. Veríme, že aj vďaka tomu budú mať návštevníci z prechádzky v safari ešte lepší zážitok.“ O jedinečnom projekte automobilky a safari parku sa dozviete viac na www.safaripark.cz.

Toyota
Počas tejto sezóny si na prehliadku unikátneho parku môžete zdarma požičať hybridný automobil Toyota Yaris.

Text: Dagmar Murgašová, foto: archív značiek