Kaviárový luxus pre pleť

151
Make up

Experimenty s kaviárom pri starostlivosti o pleť nie sú záležitosťou modernej kozmetiky, skutočne efektívne využitie mimoriadneho potenciálu tejto vzácnej suroviny však už áno. Za výskumom vplyvu kaviáru na pleť stojí hlavne švajčiarska značka La Prairie, ktorá opäť dokázala silu svojho kaviárového komplexu preniesť aj do dekoratívnej kozmetiky.

Keď sa povie kaviár v kozmetike, malo by sa hneď povedať aj La Prairie. Táto značka z Clarens je synonymom kaviárovej starostlivosti o pleť už tri dekády, pričom počas celej tejto éry neustáva vo vývoji. Zriedkavé, hlboko vyživujúce a hydratujúce kaviárové zložky pleť vypínajú aj spevňujú a zároveň zdokonaľujú jej textúru. Najnovším krokom vo vývoji La Prairie je rad Skin Caviar Complexion, ktorý zahŕňa mejkap a púdre vyrobené vôbec prvý raz s obsahom kaviárového extraktu a kaviárovej vody. Dekoratívna kozmetika je vďaka týmto produktom po celý deň absolútne efektívna aj vo svojej ošetrujúcej rovine a dotvára tak rituál La Prairie.
Make up

Skin Caviar

Make up

Nová beauty technológia zahŕňa mejkap, ktorý bol predstavený už vlani, a tohtoročné čerstvé novinky, ktorými sú tuhý a sypký púder. Spoločnou charakteristikou všetkých troch produktov je skutočnosť, že na pleti vytvárajú perfektný krycí film s hodvábnym záverom. Mejkap Skin Caviar Essence in Foundation sa dá kúpiť v ôsmich odtieňoch, má hutnejšiu konzistenciu a jeho efekt na pleti by sa dal opísať ako bezchybne zamatový. Aj napriek vysokej krycej schopnosti mejkap odhaľuje prirodzenú žiarivosť pleti a nezakrýva úplne jej štruktúru. Len pozor, ak máte mastnejšiu pleť – tento zázrak pre vás, žiaľ, zrejme nebude to pravé. Je totiž skutočne veľmi hydratačný a príliš nematuje.

Dokonalé duo

Make upĎalším krokom v líčení pleti je púder. La Prairie ponúka hneď dva varianty, a to kompaktný a tuhý. Tuhý Skin Caviar Powder Foundation sa vyznačuje ľahko naberateľnou štruktúrou, pri aplikácii je až maslovitý, dokonale splýva s pokožkou, neusadzuje sa vo vráskach a nevytvára ani múčny efekt. Kombinuje patentovaný kaviárový extrakt so zmesou pigmentov a UV ochranou v hodnote SPF 15. Sypká verzia kaviárového púdru má názov Skin Caviar Loose Powder a ponúka rovnaké kvality ako kompaktný variant, výber je teda skôr otázkou preferencií v technikách mejkapu. Drobný rozdiel medzi oboma púdrami však nájdete v palete odtieňov – u Powder Foundation ponuka korešponduje s mejkapom, na výber je teda znova z ôsmich farebných variantov, pričom Loose Powder sa obmedzuje na tri odtiene.

Make upKrása vnútri i navonok

La Prairie si potrpí okrem nekompromisnej kvality svojich produktov aj na dizajn obalov a ani edícia púdrov a mejkapu nie je výnimkou. Hlavnú farebnú linku opäť tvorí signature farba značky, ktorou je kobaltovo modrá v kombinácii s chladnými chrómovými prvkami. Línie sú ako už tradične minimalistické a vychádzajú z filozofie Bauhaus. Oba púdre sa predávajú za 5 350 korún, pričom v sypkom variante balenie za túto cenu prináša päťdesiat gramov produktu a v kompaktnej len deväť gramov. Mejkap kúpite za 5 170 korún.

Text: Jitka Krulcová, foto: archív