Prečo je dobré mať svoj písací stôl stále uprataný?

233
Stôl

Niektorí ľudia sú posadnutí poriadkom, iných zase už pri slove upratovanie rozbolí hlava. Upratovanie je však perfektná psychohygiena, ktorá zamestná ruky a odpúta nás od negatívnych myšlienok.

Pre niekoho je dokonca upratovanie formou terapie. Upratané priestory prispievajú k duševnej pohode a vyrovnanosti. Prostredie, v ktorom sme, nás ovplyvňuje, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. Pokiaľ sa nám v dome hromadia zbytočnosti a je tam špinavo a chaos, tak to podľa psychológov vytvára pocity nepohody, stresu a chaosu. Podľa odborníkov nikdy nebudete pociťovať pokoj a relax, pokiaľ máte vedľa seba neporiadok. Možno na tom bude niečo pravdy.Stôl

Čistota pracovného stola patrí medzi najdôležitejšie veci. Nielen však z hľadiska čistoty a baktérií. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť baktériám či zbytočným alergiám je dbať na upratovanie. Upratovanie má hlbší význam, pretože je veľmi dôležité pri organizácii dňa. Pri triedení a upratovaní vecí by mala platiť zásada, že si necháte len veci potrebné, ostatné vyhodíte. Ak máte na svojom pracovnom stole vždy poriadok, lepšie ubieha práca. Všetko, čo nutne potrebujete a používate, treba mať na dosah ruky, aby ste to nemuseli hľadať a zabíjať čas.

Stôl

Nepotrebné predmety, ktoré nepoužívate, neskladujte na stole! Na pracovnom stole by všetko malo mať svoje miesto a je potrebné veci na toto miesto vždy odkladať. Ak je na stole niečo pekné, tak to v nás prebúdza pocit estetiky a sme šťastnejší. Tak si dajte na stôl niečo okrasné. Môže to byť hocičo estetické, k čomu máte vzťah, napríklad fotografia rodiny, kvet, diplom. Pri pohľade na to sa pousmejete a deň bude krajší aspoň o polovicu. Vytvorte si priaznivú atmosféru vo svojom okolí. Ľudia, ktorí majú okolo seba neporiadok, sú náchylnejší byť viac v strese a nepohode ako tí, ktorí majú upratané.

Stôl

Pokiaľ sa cítite dobre aj pri neupratanom stole, je to vaše rozhodnutie – podstatné je, aby ste cítili stále pohodu. Vyrovnanosť človeka je viac ako akýkoľvek poriadok na stole.

Text: Natália Bosáková, foto: unsplash.com, pixabay.com