Ako nosiť a kombinovať zásnubný prsteň?

130
Prsteň

Pre veľké množstvo žien sú šperky neoddeliteľnou súčasťou života. A niet sa čomu čudovať – klenoty vylepšia každý outfit, dodajú mu správny šmrnc a pritiahnu pozornosť.

Aj keď žena nepohrdne žiadnym typom šperkov, po jednom túži predsa len o niečo viac – zásnubný prsteň je pre mnohé zástupkyne nežného pohlavia tým najvzácnejším a najvysnívanejším klenotom. Zaujíma vás, ako tento prsteň nosiť a nevšedne kombinovať?

Pokľaknutie milovanej osoby, slzy v očiach a romantika ako z filmu. Žiadosť o ruku je chvíľou, ktorú už od detstva túžobne očakávajú mnohé ženy. A zásnubný prsteň je tým najkrajším symbolom neutíchajúcej lásky. Aj keď by ste sa ho po svadbe mali podľa tradície vzdať a nahradiť svadobnou obrúčkou, v dnešnej dobe už tento krok môžete pokojne vynechať. Nebola by škoda odložiť taký cenný kúsok do šperkovnice medzi ostatné šperky a už sa ním viac nepochváliť? Určite áno. Preto je tu zopár tipov, ako necháte „snubák“ zažiariť nielen pri svadobnej obrúčke:

Prsteň

1. Jednoduchosť nadovšetko

Jednoduchosť nikdy nevyjde z módy. Tak ako je klasický perlový náhrdelník stálicou medzi náhrdelníkmi, tak je aj kombinácia výraznejšieho zásnubného prsteňa a hladkej obrúčky tou najpopulárnejšou voľbou. Nič ňou nepokazíte a prstene sa budú ľahko kombinovať s hocijakým oblečením.

Novinkou sú zásnubné sety.

2. Zapojte svojho kreatívneho ducha

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste zo svojho prsteňa vytvorili nevšedný prívesok? Ak nie, teraz je ten správny čas! Ozdobiť retiazku zásnubným prsteňom môže byť veľmi nápomocné najmä vtedy, ak vám veľkosť nesedí alebo ak sa vám kombinácia s obrúčkou nepáči. Je to šikovné a originálne riešenie. Kreatívne sa môžete vyžiť aj pri dolaďovaní zásnubného prsteňa s ostatnými vo vašej zbierke. Rozvážne vrstvenie je zaručeným spôsobom na pritiahnutie zvedavých pohľadov.

3. Aj zásnubný set je možnosťou

Novinkou, ktorú ešte stále množstvo snúbencov nepozná, sú zásnubné sety. Pri kúpe takéhoto setu, ktorý sa skladá zo zásnubného prsteňa a obrúčky, vyrieši budúci manžel hneď dva problémy naraz a ušetrí tak čas strávený pri opakovanom navštevovaní klenotníctva. Aj pre ženu to však môže byť praktická voľba. Sety obsahujú prstienky, ktoré do seba dokonale zapadajú alebo sa dopĺňajú. Preto je ich nosenie na jednom prste bezproblémové a aj dizajnovo výhodné.

Prsteň

4. Nezabúdajte na manikúru

Áno, so zásnubným prsteňom môžete zladiť aj lak na nechty. Správne zvolená farba dokáže ešte viac zvýrazniť iskru diamantov a drahokamov či podčiarknuť výnimočnosť drahého kovu. A aké farebné tóny kombinovať? Jemné ružové sa najviac kamarátia s rubínmi a ďalšími červenými drahokamami, ohnivé farby zase oživia klasické bezfarebné kamene a tmavé až temné odtiene dodajú hocijakej kombinácii punc luxusu.

Text a foto: sperky-a-diamanty.sk