Poznáme víťaza súťaže Muž roka 2019

2100
Muž roka

Celoštátne finále jubilejného 20. ročníka súťaže Muž roka 2019 sa uskutočnilo v piatok 23. augusta 2019 v Mestskom divadle Dr. Jozefa Čížka v Náchode.

O tituly najkrajších mužov v Českej republike a možnosť účasti na svetových súťažiach mužskej krásy bojovala dvanástka urastených mužov – finalistov súťaže Muž roka 2019, ktorých vybrali z vyše 900 uchádzačov. Organizácie súťaže a slávnostného galavečera sa tradične ujal prezident súťaže David Novotný s podporou CAST ME Praha, Art4Promotion a mesta Náchod.

Adepti na titul sa predstavili v troch disciplínach: predstavenie a rozhovory so známymi osobnosťami, voľné disciplíny a promenáda v plavkách aj trenírkach značky DMXgear s okuliarmi Optika Slavíková. K záverečnému vyhláseniu potom nastúpilo všetkých dvanásť finalistov v decentných oblekoch od firmy Koutný Prostějov.

Muž roka

Porotcovia rozhodli

Titul Muž roka 2019 – Mister International CR získal Vojtěch Urban – číslo 11, podnikateľ, 26 rokov, Vsetín

Titul 2. Muž roka 2019 – Mister Supranational CR získal Jan Solfronk – číslo 6, lektor, 29 rokov, Jablonec nad Nisou

Titul 3. Muž roka 2019 – Man of the World získal Immanuel Adenubi – číslo 9, študent, 21 rokov, Praha

Na svetovú súťaž Mister Universe Model odletí finalista číslo 4 Lukáš Múčka z Krupky a na svetovej súťaži Mister Global bude Českú republiku zastupovať finalista s číslom 10 Jiří Hemelka z Prostějova.

Na to, že sme sa na finále pol roka pripravovali, galavečer veľmi rýchlo utiekol. Bolo dosť namáhavé koncentrovať sa fyzicky aj psychicky len na finálové dve hodiny, ale stálo to za to. Chvíľu mi trvalo, kým mi došlo, že som získal titul Muž roka 2019, ale potom som si ten okamih vychutnal a vryl sa mi do pamäti. Som šťastný,“ uviedol bezprostredne po súťaži nový Muž roka 2019 Vojtěch Urban, ktorý na pol roka vymení svoje auto za luxusný Peugeot 3008 od firmy Autostyl Trutnov.

Piatkové finále 20. ročníka súťaže Muž roka sa konalo v rámci akcie Deň dobrých skutkov v Náchode.

Boli aj slzy

Dojemný okamih k 20. ročníku pripravili pre prezidenta súťaže Davida Novotného kamaráti, speváci a priatelia, ktorí sa na súťaži Muž roka podieľajú alebo podieľali. Pesničkový videoklip a torta Davida rozplakali. „Pre mňa to bol neskutočný večer. Klip a torta ma naozaj dostali, takto som na verejnosti ešte nikdy neplakal, ale v tom okamihu som sa za slzy vôbec nehanbil. Ešte raz všetkým ďakujem. Som tiež spokojný s tým, ako porota rozhodla. Vôbec nepochybujem o tom, že víťazi budú dôstojnými reprezentantmi na svetových súťažiach. Myslím, že to bol veľmi silný ročník a chlapci sa vzorne pripravili. Za to im ďakujem,“ povedal David Novotný a priznal sa, že o niekoľko dní už zase začne pracovať na ďalšom ročníku súťaže Muž roka.

Ďalšie prekvapenie si nachystal Václav Kršňák – finalista číslo 2. Po voľnej disciplíne požiadal svoju priateľku o ruku, a priamo na javisku, pred plným hľadiskom divadla v Náchode, sa zasnúbili. „Dlho som to chystal. Som rád, že sme všetci tajomstvo udržali a pre moju priateľku to bolo naozaj prekvapenie a nezabudnuteľný zážitok. Povedala ,áno´, tak čo viac si môžem želať,“ uviedol Vašek Kršňák.

Muž roka

Muž roka tiež pomáha

Celý program, ktorého prenos ste mohli sledovať na facebookových stránkach televízie Prima a Top Star, tradične moderovala dvojica Karel Voříšek a Klára Doležalová v šatách od návrhárky Valentíny Armandi.

Piatkové finále 20. ročníka súťaže Muž roka sa konalo v rámci akcie Deň dobrých skutkov v Náchode. Sobotný večer potom patril v Náchodskom divadle charitatívnemu koncertu Deň dobrých skutkov – koncert známych tvárí, kde vystúpili Hana Křížková, Pepa Vágner, Anna Julie Slováčková, André Tatarka, Marián Vojtko, Marcela Březinová, Ilona Csáková, Edita Randová, Anna Jiřina Jandová, Michaela Nosková, Dáša Zázvůrková, Jitka Sedláčková, Bohuš Matuš, Peter Pecha, Tomáš Savka a Radim Flender.

Celý výťažok z oboch akcií pôjde na charitatívne účely, okrem iného ​​aj pre hendikepovaného Muža roka 2009 Martina Zacha.

Text a foto: Muž roka