Špičkovú kaviareň môžete mať aj doma, stačí sa stať home baristom…

1259
Talianká káva

Zážitok z kvalitného silného espressa a lahodného cappuccina si môžete dopriať každý deň, priamo vo svojej kuchyni. Porozprávali sme sa s Petrom a Radom z homebarista.sk

Home barista je v našich končinách málo známy pojem. Čo presne sa pod ním ukrýva?

Peter: Väčšina ľudí dnes už vie, že barista je profesionál, ktorý dokáže v kaviarni pripraviť špičkové espresso, cappuccino a nápoje na báze espressa. Home barista je človek, ktorý sa venuje príprave kávy a kávových špecialít doma. Pripravuje ich sebe, svojim blízkym, rodine, susedom alebo kamarátom. Ide o nadšenca, zanieteného milovníka kávového sveta.

Rado: Espresso, kávové nápoje a cappuccino dokáže skúsený home barista pripraviť rovnako dobre, ako profesionálny barista. Home barista je tak predurčený na to, aby si doma vybudoval špičkovú kaviareň.

Peter: Stať sa home baristom môže každý človek. Najlepšie predpoklady na to má ten, kto miluje kávu, má odhodlanie učiť sa nové veci a dokáže si na to vyhradiť aj čo-to zo svojho voľného času. Veľmi dôležité je aj to, aby si čo najrýchlejšie uvedomil rozdiel medzi kvalitným pákovým espresso kávovarom a kávovarom, ktorý pravé espresso iba imituje.

Talianká káva

Ide o aktuálny módny trend alebo o niečo, čo je už v iných krajinách zaužívané?

Peter: V mnohých vyspelejších krajinách sveta už ide o zabehnutú záležitosť. Sám som sa s pojmom home barista stretol pred pár rokmi v susednom Rakúsku a nesmierne ma to inšpirovalo. V Rakúsku dokonca už niekoľko rokov existujú aj showroomy s pákovými kávovarmi, ktoré sú určené práve pre home baristov. Záujem o toto smerovanie zo strany bežných milovníkov kávy bol u našich západných susedov už vtedy obrovský.

Rado: S kávou a kávovarmi pre kaviarne robíme od roku 2000, ale koncept home barista je pomerne nový. Momentálne máme v Bratislave niekoľko dobrých home baristov a predpokladám, že ich bude stále viac.

Kvalitných kovových pákových espresso kávovarov je na trhu veľa a nie je jednoduché sa v tom vedieť zorientovať.

Ak sa pre niektoré veci intenzívne nadchneme, sme poháňaní túžbou byť v tom ešte lepší. Predpokladám, že sa to týka aj tejto oblasti. Čo je najdôležitejšie, ak sa chce niekto stať plnohodnotným home baristom? Aký je recept na úspech?

Peter: Dôležité je sa s výberovou kvalitnou kávou zžiť. Home barista si vie vybrať čerstvú zrnkovú kávu a dokáže posúdiť vysokú kvalitu poctivého roastu alebo blendu. Vie si čerstvé zrnká arabiky perfektne najemno pomlieť na dobrom mlynčeku na kávu. Pozná každý hack, ktorým espresso či ristretto ešte trošku vyladí do dokonalosti a stále neúnavne pátra po ďalších novinkách vo svete espressa.

Talianká kávaRado: Veľmi potrebná sú teda najmä vášeň, záujem, vytrvalosť, prirodzená zvedavosť… Možno to znie ako klišé, no často nezáleží ani na kvalite či značke kávovaru, dôležitý je človek, jeho odhodlanie preniknúť do tohto sveta a venovať sa mu naozaj naplno.

Peter: Úspech je však závislý aj od toho, ako rýchlo a dôkladne si osvojíte kávovar a tiež mlynček, ktorý predstavuje až 50 % celkového úspechu. Mlynčeky sú niečím veľmi dôležitým, neradno ich podceňovať. Väčšinou sú samostatnou súčasťou vybavenia home baristu. Často sú kvalitnejšie než samotné kávovary.

Rado: Základom je, samozrejme, naučiť sa pracovať s kvalitnou zrnkovou kávou. Len čo preniknete do tohto sveta, je úplne bežné, že sa vám otvoria brány a vyskúšate rôzne druhy káv. Odrazu totiž máte pred sebou kvalitný kávovar, ktorý dokáže urobiť kávu tak, ako aj v skutočnosti chutí. Láka vás skúšať. Lacnejšie kávovary to, žiaľ, neumožňujú, je preto podľa mňa zbytočné kupovať do poloautomatických plastových kávovarov drahšiu výberovú kávu.

Peter: Kávovar, ktorý dobrý home barista používa, mu pomôže pripraviť ju v špičkovej kvalite. Zážitok z konzumácie pripraveného espressa je odrazu úplne iný… Pákové kávovary totiž umožňujú nastaviť si rôzne parametre – teplotu vody, tlak a pod., ktoré majú na kvalitu pripravenej kávy nemalý vplyv.

Ak sa niekto chce stať home baristom, je potrebné, aby absolvoval kurzy alebo špeciálne vzdelanie. Ako viete záujemcom v tomto smere pomôcť?

Rado: Ten, kto sa chce stať domácim baristom, sa takisto musí o káve, ale aj o jej príprave čo najviac naučiť a svoju doterajšiu vášeň pre kávu ešte viac prehĺbiť. Záujemcom, ktorí sa chcú stať home baristami, ponúkame celodenné zážitkové intenzívne kurzy, kde sa tejto problematike venujeme do hĺbky.

Peter: Začíname teóriou, v rámci nej sa záujemca dozvie to najdôležitejšie o káve, jej pestovaní, zbere a krajinách pôvodu. Nasleduje praktická časť, ktorá pozostáva z prípravy espressa, cappuccina a vybraných kávových nápojov. Účastníkom kurzu sa venujeme tak dlho, kým spolu nezískame dokonalý výsledok. Kurzy máme odstupňované od 1 do 4, prvý stupeň je určený pre úplných začiatočníkov. Vravíme, že tieto kurzy vám zmenia život. (Úsmev.)

Rado: Kurzy realizujeme celoročne v Bratislave a Banskej Bystrici. V kurze sú najviac štyria účastníci, tých vzdeláva vybraný lektor – špecialista na problematiku kávy. Naším cieľom je, aby každý z nich s kávovarom a kávou pracoval čo najviac a najdôkladnejšie. Účastník kurzu má k dispozícii kávovar, mlynček aj čerstvú zrnkovú kávu. Každý získava maximálnu starostlivosť lektora.

Peter: Každý stupeň kurzu môže mať iného lektora, pričom najvyšší kurz – Latte Art – realizujeme v spolupráci so špičkovým profesionálom, ktorý účastníkov kurzu naučí maľovať mliekom. Je to zaujímavá oblasť, vôbec nie jednoduchá, často je to o niekoľkoročnom zdokonaľovaní sa.

Talianká káva

Kde sa možno o jednotlivých kurzoch dozvedieť viac?

Peter: Propagujeme ich na našom webe shop.homebarista.sk aj na sociálnych sieťach. Kurzy sú na požiadanie, hneď ako sa nazbiera dostatočný počet záujemcov alebo vznikne požiadavka, kurz realizujeme. Na našom kanáli na YouTube možno tiež nájsť zaujímavé náučné videá pre home baristov.

Rado: Pôsobíme aj na českom trhu, konkrétne informácie môže záujemca získať aj prostredníctvom stránky www.espressodoma.cz, odkiaľ je možné prekliknúť sa na český e-shop.

Talianká káva

Vaše tváre sa objavujú aj v niektorých inštruktážnych videách, ktoré sa týkajú kávy. Je to ďalšia možnosť, ako sa v tejto oblasti vzdelať. Aká je odozva?

Rado: V tomto prípade bolo skôr naším zámerom, aby sme sa prezentovali my ako ľudia, nie iba ako značka. Preto keď k nám záujemcovia zavítajú, spoznáme sa už pri bráne. Od začiatku sme kládli dôraz na to, aby videá boli užitočné, inštruktážne a presné. Usilujeme sa o to, aby inšpirovali, vzdelávali a ľudia si vedeli podľa nich pripraviť kvalitné espresso aj doma. Mnohí zákazníci si už vďaka týmto videám vybrali správny typ kávovaru. Už to nás presvedčilo o tom, že to má zmysel. Videá sú ďalšou príležitosťou ukázať bežným ľuďom, že existujú aj iné kávovary a káva vie byť rôzna.

Peter: Trh je neustále vyspelejší, zákazníci náročnejší.

Je záujem ľudí na Slovensku stať sa domácimi špecialistami na prípravu kávy?

Uvažovali sme nad prípravou ďalších inštruktážnych videí s rôznymi špecialistami.

Rado: Z nášho pohľadu je výrazne rastúci. Na kurzy k nám prichádza široké spektrum ľudí rôznych vekových kategórií. Často sme prekvapení, že sú už v tejto oblasti veľmi ďaleko. Majú kvalitné vedomosti o káve, vlastnia kvalitný pákový kávovar a mnohí plánujú prejsť aj na vyšší stupeň. Sú odhodlaní stať sa ešte lepšími home baristami než doteraz boli. Veľakrát sú informovanejší ako my, dokonca nás zvyknú zaskočiť poznaním, čo všetko ich kávovar dokáže. Niektorí sú zároveň veľmi zruční a rozhodne v tom predčia aj profesionálov baristov. Je to aj o tom, čo som spomínal, že je potrebné – majú silnú vášeň a záujem.

Peter: Účastníci našich kurzov sú vo všeobecnosti zvedaví a všímaví. Často sa aj my od nich učíme. Veľakrát strávime hodiny v intenzívnej a veľmi zaujímavej diskusii, ktorá, myslím si, obohacuje všetkých…

S kávou a kávovarmi pracujete od roku 2000, nepatríte teda v tejto oblasti medzi úplných nováčikov. Ako vnímate súčasnú kávovú kultúru na Slovensku? Kde ste sa stretli s kávou? Kde sa vzdelávate a kde naberáte inšpirácie?

Rado: Za tú dobu, čo sa káve profesionálne venujeme, sme precestovali azda celé Slovensko. Prakticky od Bratislavy po Bardejov. Spoznali sme, aká je tu kávová kultúra, zvyky a aké tu fungujú kaviarne. Videli sme kvalitné aj menej kvalitné koncepty, aj tie, ktoré už zanikali. Kávová kultúra je na Slovensku rôznorodá a veľmi zaujímavá, posun k vyššiemu stupňu je viac než jednoznačný. Zákazníci sa kultivujú, sú čím ďalej náročnejší a aj preto sme sa začali tejto oblasti venovať. Vlna záujmu o profesionálne pripravenú kávu v domácom prostredí veľmi silnie a my máme už teraz čo dobiehať.

Talianká káva

Ako dlho trvá ľudom, kým sa naučia pracovať s kvalitným pákovým kávovarom?

Rado: Je to veľmi individuálne. Niekedy k nám príde záujemca dva-trikrát pred kúpou, venujeme sa mu, on skúša, spoznáva, pýta sa nás… Opäť príde o týždeň alebo o dva, smerujeme ho na náš e-shop s konkrétnymi odporúčaniami, zvažuje. Až potom sa väčšinou definitívne rozhodne a kávovar si kúpi, niekedy spolu s ním aj kurz. Takto je to ideálne a vždy vyzývame k tomu, aby ľudia prišli a vyskúšali si rôzne kávovary. Náš showroom aj z tohto dôvodu voláme hračkárstvo. Záujemca príde, skúša a ak sa s daným modelom kávovarom zžije, kúpi si ho. Mnohí skúšajú ešte aj doma a neraz, ak si nevedia s novým kávovarom rady, kontaktujú nás.

Zrejme nie je jednoduché vybrať si správny model…

Peter: Preto chceme byť užitočným pomocníkom. Kávovary, ktoré dnes predávame, prešli naším náročným výberom. Nájdete u nás modely vhodné pre menej náročných aj náročnejších užívateľov. Dokonca tie, ktoré sú porovnateľné s veľkými espresso kaviarenskými kávovarmi – líšia sa len menšími rozmermi.

Rado: Pravidelne sa zúčastňujeme odborných veľtrhov v Miláne, nedávno sme boli na zaujímavom kávovom podujatí v Berlíne. Na týchto miestach sa inšpirujeme, spoznávame a hľadáme nové trendy. Dopyt po kvalitných pákových kávovaroch na Slovensku v poslednej dobe stabilne rastie.

Peter: Ľudia zvažujú dlho aj preto, že ide o istý typ investície. Pokiaľ ide o cenovú hranicu, najlacnejší je v cene zhruba 600 eur, ten je aj najpredávanejší. Vrchná hranica je niekde na úrovni 3000 eur aj viac. Najdrahšie modely, samozrejme, ponúkajú mnohé atraktívne benefity. Vo všeobecnosti sa tieto kávovary vyznačujú vysokou životnosťou, čiže nejde o nič, čo by malo krátkodobý charakter.

Talianká káva

Na čo najviac by sa človek mal pri výbere pákového kávovaru zamerať?

Peter: Zopakujem, že určite odporúčam poradiť sa s profesionálom, nekupovať v rýchlosti. Kvalitných kovových pákových espresso kávovarov je na trhu veľa a nie je jednoduché sa v tom vedieť zorientovať. Veľa záleží od toho, koľko káv vypijete denne, či obľubujete nápoje na báze espressa, mávate hostí alebo by ste chceli kávovar prenášať – aj to často home barista robí.

Ktoré krajiny sú dnes v kultúre pitia kávy na špičke?

Rado: Niekto by povedal, že je to Taliansko. Až tak celkom to ale nie je. Sú to krajiny, kde by ste to vôbec nečakali. Napríklad Južná Kórea, Nový Zéland. V Európe severské krajiny, kde evidujem posledné roky ohromný rozmach. V každej krajine sú ale územia, kde sú ľudia – pokiaľ ide o kávu – veľmi ďaleko, väčšinou je to v hlavných mestách. Aj v Bratislave máme špičkové kaviarne a dokonca špičkových baristov, ktorí dvíhajú záujem ďalších. Ide to celkom dobrým smerom.

Talianká káva

Aké mate ďalšie plány?

Peter: Chceme postupne rozširovať ponuku a najmä pridávať ďalšie značky kávovarov. Plánujeme posilniť naše školiace stredisko, organizovať kurzy pre home baristov… Radi by sme spolupracovali s novými lektormi. Uvažovali sme nad prípravou ďalších inštruktážnych videí s rôznymi špecialistami, ktorí prichádzajú do kontaktu s kávou. Naším cieľom je vybudovať a podporovať na Slovensku rast komunity milovníkov kávy.

Rado: V súčasnosti sa okrem tohto venujeme aj tzv. coffe shows. Často sú súčasťou teambuildingov. Na dohodnuté miesto prinesieme kávovary, vyzveme ľudí, aby začali skúšať pripravovať kávu a z nej nápoje. V tomto sa chceme ešte viac rozbehnúť.

Text: Daniel Košťál, foto: homebarista.sk