Drobnosti do života

479
Home

Inteligencia priťahuje

InteligenciaPodľa štúdie Západoaustrálskej univerzity je inteligencia druhou najžiadanejšou nefyzickou charakteristikou osobnosti, a to za príjemným vystupovaním a porozumením. Je to nová sexuálna kategória, ktorú mnohí ľudia považujú za najpríťažlivejšiu. Tí, čo túto vlastnosť preferujú pred všetkým ostatným, sa nazývajú sapiosexuáli. Sexuológovia sa domnievajú, že za to môžu súčasné spôsoby zoznamovania. Na nadviazanie vzťahu mnohí ľudia používajú sociálne siete a na týchto virtuálnych miestach je ťažko fyzicky upútať, pretože sú tam fotografie, ktoré môžu byť upravované alebo dokonca niekoľko rokov staré. Práve preto do popredia vystupuje intelekt. Skutočnosť, že naša spoločnosť je silno orientovaná na vzhľad a fyzickú krásu, sa však nevylučuje s týmto novým trendom. Kto hľadá trvalý vzťah, chce partnera s mysliacim mozgom aj preto, že krása je pominuteľná, zatiaľ čo inteligencia je to, čo umožňuje druhému veriť a mať istotu.

Čistí a hreje

Čistota vzduchu v interiéri je pre zdravie detí extrémne dôležitá. Ale nielen detí. Sme indoor generácia, ktorá trávi väčšinu času vo vnútri – často vo vykúrenom prostredí, kde sa ľahšie množia choroboplodné zárodky zvonku. Ak chcete obmedziť riziko vírusových ochorení, ale aj alergií alebo plesní či roztočov, rozhodne potrebujete dobrú čističku vzduchu. Dizajnová čistička Dyson Pure Hot + Cool automaticky odstraňuje 99,95 % škodlivín a alergénov zo vzduchu – nielen mechanických čiastočiek (pele, baktérie, spóry plesní, vírusy, výkaly roztočov), ale aj plyny, ako je formaldehyd, benzén alebo oxid uhoľnatý. To je možné vďaka pokročilému HEPA filtru, ktorý je unikátny svojou schopnosťou zachytiť častice od veľkosti 1 mikrón. V zimných mesiacoch potom zaiste uvítate aj vykurovaciu funkciu – patentovaná technológia Air Multiplier sa stará o to, aby prúd vzduchu vystupujúci z prstenca ventilátora rovnomerne prehrial celú miestnosť. www.dyson.cz

Dyson Pure Hot + Cool
Dyson Pure Hot + Cool

 

Doggy Bathroom
Doggy Bathroom

Nočník pre psov

Potreby našich štvornohých miláčikov nenechali ľahostajného kanadského dizajnéra Alana Courchesnea, ktorý navrhol nočník pre psy pod názvom Doggy Bathroom. Dá sa použiť ako sezónne riešenie pre malé plemená, ktoré neznášajú chladné zimy. Možno ho tiež využiť pre starších či chorých psov, alebo ako tréningový prístroj pre šteniatka. Nočník obsahuje špeciálne podložky, ktoré sú umiestnené vodorovne a zvisle, takže psík môže úplne roztiahnuť nohu, aby sa mohol vycikať. Vyrobili ho zo stopercentného antibakteriálneho plastu. Viac informácií získate na www.doggybathrom.com.

Text: Dagmar Murgašová, A.V., foto: pixabay.com, archív značiek