Herpes je na ceste

552
Herpes

Pálenie, svrbenie, začervenanie a nepríjemný pľuzgier? Herpes je na ceste. Ako sa s ním popasovať?

Herpes vzniká oslabením nášho imunitného systému. Vyvoláva ho vírus herpes simplex. Herpes je najrozšírenejším vírusovým ochorením. Od detstva ho máme väčšinou v tele a pri oslabení imunity sa „vynorí“. Herpes sa môže objaviť aj pri nadmernom strese, traume či športovej záťaži.

Pre posilnenie imunity je najlepšie užívať veľa vitamínov a jesť množstvo ovocia a zeleniny. Najdôležitejšie vitamíny na stiahnutie herpesu sú vitamíny skupiny B a vitamín C.

HerpesUžívanie vitamínov môže byť dlhodobejšie. Všetko nejakú dobu trvá, takže kúru si môžete dať aj na tri mesiace. Hlavne, ak bývate často chorí a imunitu máte oslabenú.

Vitamín C posilňuje imunitu tiež, pokojne môžete zvoliť aj prírodnú formu.

Antivirotiká sú ďalšou vhodnou alternatívou. Sťahujú herpes jednoduchšie a je vhodné užívať ich spolu s vitamínmi. Medzi najznámejšie voľne dostupné antivirotikum patrí aciklovir a penciklovir. To sú účinné látky, ktoré sa nachádzajú napríklad v Herpesine či Vectavire. Sú to krémy, ktoré sa natierajú na postihnuté miesto niekoľkokrát denne.

Konopné sérum je tiež veľmi účinné na dosušovanie herpesu. Takisto je jednou z alternatív pri boji s herpesom. Natierať sa môže viackrát za deň.

HerpesL-lyzín je esenciálnou aminokyselinou, ktorú telo nevie samé vyprodukovať. Pomáha posilňovať náš imunitný systém a je vhodný aj pri herpese.

L-lyzín sa nachádza v parmezáne, rybách, hovädzom a bravčovom mäse, šošovici, arašidoch a fazuli. Najväčšie množstvo L-lyzínu sa v potravinách nachádza v tvrdých syroch.

Text a foto: www.vaselieky.sk