Voľnosť na krídlach privátneho lietadla

1688
WAPE JETS

Privátne lietanie je pre mnohých jediným spôsobom, ako zvládať viac vecí naraz v rámci ich kariéry, rodiny alebo koníčkov. Okrem toho ide aj o neskutočný pocit voľnosti a možnosť naplno si užiť každú minútu. 

WAPE JETS
PhDr. Zuzana Petáková

Predstavte si, že sedíte v Bratislave na schôdzke a dostanete nápad si ísť zalyžovať do talianskych Dolomitov. Stačí zavolať do WAPE JETS a prísť pätnásť minút pred odletom na letisko. Takto opisuje zakladateľka spoločnosti WAPE JETS Zuzana Petáková pozitíva cestovania privátnym lietadlom.

V čom sú podľa vás výhody privátneho lietadla?

Priority spoločnosti stoja na štyroch pilieroch: bezpečnosť, diskrétnosť, flexibilita a individuálny prístup.

Do tých najvýznamnejších by som zaradila flexibilitu a vysokú mieru diskrétnosti. Pri efektívnom využití tohto typu lietania ušetríte veľa času, čo oceňujú predovšetkým podnikatelia. Zároveň náklady prenájmu lietadla sú v niektorých prípadoch porovnateľné s cenou leteniek v business class, avšak poskytnuté služby sú diametrálne odlišné. Každý let navyše riešime individuálne, od plánovania letu až po servírovaný catering na palube. Všetko je pripravené tak, aby bol klient spokojný a poskytované služby maximálne vyhovovali jeho prianiam. Dobre poznáme požiadavky a zvyky klientov, ktorí s nami lietajú pravidelne, čo nám umožňuje im poskytnúť ešte lepší servis a vďaka čomu sa zjednodušuje aj celý proces objednávky. Klient sa potom s nami cíti naozaj ako v bavlnke.

Ako sa klient dozvie informáciu o cene letu, aby sa mohol rozhodnúť, či využije služby WAPE JETS?

Spôsobov je niekoľko a proces je veľmi jednoduchý. Môžete nám zavolať a my si s vami upresníme požiadavky, aby sme vám mohli vypracovať nezáväznú kalkuláciu, poprípade vyplníte formulár na našich webových stránkach. Základné informácie, ktoré potrebujeme, je odkiaľ a kam poletíte, v akom termíne a počet cestujúcich. Tieto faktory najviac ovplyvňujú cenu, pretože na ich základe vyberáme najvhodnejší typ lietadla. V zásade je potom možné lietadlo pripraviť do 3 hodín od potvrdenia letu.

WAPE JETS

Čo by ste klientovi odporučili a ako všetko prebieha?

Privátna letectvo je úžasné v tom, že zákazník nemusí nič riešiť. Lietadlo čaká na vás, nie naopak. Stačí preto prísť na letisko 15 minút pred odletom, kde v odletovej hale čaká posádka, ktorá klientovi pomôže s batožinou a odprevadí ho cez bezpečnostnú kontrolu až k lietadlu, s ktorým do niekoľkých málo minút odlieta. Na palube sa o klienta postará skúsený personál a samozrejmosťou je VIP catering podľa jeho priania. Po prílete do cieľovej destinácie si klienta prevezme ďalší tím, ktorý ho odvezie spolu s batožinou na terminál, odkiaľ pokračuje ďalej podľa svojho programu. Ak si klient želá napríklad zabezpečiť odvoz z letiska do hotela, zaistíme aj túto službu.

Na aké cesty klienti najčastejšie využívajú business jet?

WAPE JETS
PhDr. Zuzana Petáková

Zo skúseností môžem povedať, že s nami najčastejšie lietajú biznismeni, keďže oceňujú vysokú flexibilitu, úsporu, aj cenu času a v neposlednom rade poskytnutý servis od objednania letu cez komfort počas neho. Predstavte si, že sa vám predĺži rokovanie. Za normálnych okolností by ste si museli kúpiť novú letenku a čakať do rána, čo okrem iného znamená aj ďalšie náklady na hotel. S nami stačí jeden telefonát s tým, že potrebujete let posunúť na inú hodinu a náš tím sa o všetko postará. Lietadlo totiž čaká na vás, nie vy na neho. Súkromné ​​lietadlo ponúka ďalšie zo svojich výhod. Klasické aerolínie sú obmedzené letiskom, na ktorom možno s veľkými lietadlami pristáť. S jetom vďaka jeho veľkosti pristanete aj na tých menších, takže sa maximálne priblížite svojej cieľovej destinácii. Okrem toho nemáte žiadne starosti s prípadnou stratou batožiny.

V akých cenových reláciách sa vaše služby pohybujú?

U nás aj v strednej Európe všeobecne ešte stále často budeme počuť, že lietanie privátnym jetom je nadštandardná a najmä pre tých najzámožnejších. Pritom sa let súkromným lietadlom môže veľmi blížiť aj letenke v business class u klasických erolínií. Keď porovnáte cenu, úsporu času alebo fakt, že nie ste limitovaní časmi odletov a efektívnosť, nie je čo riešiť. Osobne sa veľmi teším, až sa tieto mýty zboria a ľudia budú privátne letectvo považovať za štandardnú dopravu.

O WAPE JETS: WAPE JETS je jednou z mála spoločností v odbore súkromnej leteckej dopravy v Českej republike a na Slovensku, ktorá poskytuje komplexnú škálu služieb a riešení v danom odvetví. Sprostredkovanie súkromného letu, kúpa lietadla alebo poradenstvo v danom odbore spadá do portfólia spoločnosti už mnoho rokov. Základ spoločnosti tvorí profesionálny a individuálny prístup ku každému klientovi založený na osobnej skúsenosti lietania privátnymi lietadlami, spolupráci s výrobcami lietadiel a exkluzívnymi značkami. Priority spoločnosti stoja na štyroch pilieroch: bezpečnosť, diskrétnosť, flexibilita a individuálny prístup.

WAPE JETS

PROFIL: PhDr. Zuzana Petáková je zakladateľka spoločnosti WAPE JETS, ktorá sa špecializuje na privátne letectvo najmä v oblasti prenájmu a predaja súkromných lietadiel. Svoju kariéru začala v privátnom letectve, kde sa venovala predovšetkým predaju lietadiel, marketingu a komunikácii na medzinárodnom poli. Neskôr rozšírila svoje skúsenosti o segment celosvetovo uznávaných luxusných a prémiových značiek. Zuzana nezaprie svoju vášeň pre jazyky a cestovanie. Hovorí po anglicky, francúzsky aj po rusky a za posledných 8 rokov precestovala takmer celý svet. V minulosti pôsobila aj v diplomatických kruhoch a ako tlačová hovorkyňa. Bezpečnosť a spokojnosť klienta sú pre ňu prioritou.

Viac na www.wapejets.com