Trendy pri zariaďovaní kúpeľne

440
Kúpeľňa

Je to sklo? Nie je to sklo?

Šikovný imitátor skla – to je moderný akrylový povrch VETRIXX, ktorý však svoj predobraz prekoná unikátnymi vlastnosťami. Medzi jeho prednosti patrí nielen dizajnový vzhľad, ktorý podčiarkuje elegantná hrana s fazetou, ale tiež ideálne rovná plocha, vďaka ktorej ho možno bez obáv použiť ako na obklad stien, tak aj na nábytkové dvierka. Luxusné dvierka si navyše vyžadujú zodpovedajúce doplnky, preto je možné VETRIXX nanovo doplniť modernými kovovými úchytkami. Ponúkané sú v dvoch veľkostiach a v troch variantoch povrchovej úpravy – brúsený nikel, čierny a biely mat. Viac na www.trachea.cz.

Vetrixx
Šikovný imitátor skla – to je moderný akrylový povrch VETRIXX, ktorý však svoj predobraz prekoná unikátnymi vlastnosťami.

RETRO pobozkané folklórom

Jazda kráľov, moravské kroje, cimbalová hudba, slávnosti vína… Aj vy ste podľahli moravskému folklóru? Potom vám určite učaruje nová ručne maľovaná kolekcia RETRO vypínačov a zásuviek s keramickými rámčekmi a motívmi inšpirovanými folklórno-rustikálnymi vzormi. „V kolekcii RETRO ponúkame hneď štyri tradičné habánske vzory. Keramika sa maľuje ručne, každý kus je teda unikát. Nasleduje vypálenie glazúry v peci,“ uvádza Lenka Vodicová zo spoločnosti OBZOR Zlín, a pokračuje: „Ide o špecifický druh hrnčiarskej výroby, tzv. fajansu, ktorá sa niekedy označuje ako majolika a spravidla ju charakterizuje používanie rastlinných a heraldických motívov zobrazených na bielom podklade so štyrmi základnými farbami – žltou, zelenou, modrou a fialovou.“ Vypínače začínajú na cene 1 471 Kč za komplet.

Retro
Určite Vám učaruje nová ručne maľovaná kolekcia RETRO vypínačov  a zásuviek

Favoritom kúpeľní je svetlé drevo

Interiérové ​​trendy si dnes vyžadujú blízkosť k prírode, a tak si tento rok prídu pri zariaďovaní kúpeľne na svoje predovšetkým milovníci prírodných materiálov. Umývadlové skrinky, doplnkové skrine, ich korpusy, čelá alebo oboje… To všetko oblečte do módneho svetlého dreva. Vašej kúpeľni pristane a odmenou vám bude pohodová atmosféra. Že nie ste priaznivci masívu? Nič to! Dnes sa už nemusíte báť siahnuť po imitáciách – vyzerajú realisticky, ba čo viac spĺňajú aj vysoké nároky na kvalitu a odolnosť. „Pre výrobné technológie je v súčasnosti 3D štruktúra v podstate hračka, preto lamino vzhľadovo neustupuje skutočnej drevine. Samozrejmosťou je jeho odolnosť voči vode a vlhkosti,“ vysvetľuje Ing. Petr Blažek, generálny riaditeľ spoločnosti Dřevojas, tradičného českého výrobcu kúpeľňového nábytku.

Skrinka
Interiérové ​​trendy si dnes vyžadujú blízkosť k prírode, a tak si tento rok prídu pri zariaďovaní kúpeľne na svoje predovšetkým milovníci prírodných materiálov.

Text: firma, M.R., foto: archív značiek, pixabay.com