Pomocou aplikácií do sviatočnej nálady

1673
Vianoce

Pomaly nám prichádzajú v ústrety Vianoce. Obdobie jedinečnej atmosféry, ktorej neopakovateľnú vôňu a chuť si vieme do detailov vybaviť aj po dlhšom čase. Avšak neraz práve okolitý zhon spájajúci sa s prípravou sviatkov dokáže ich podstatu zatlačiť do úzadia…

Určite ste mnohí zažili situáciu, keď ste na poslednú chvíľu splašene behali po obchodoch, hľadali darčeky alebo nakupovali zásoby potravín, zatiaľ čo k vám z každej strany doliehala po stýkrát tá istá vianočná koleda a vy ste sa nakoniec pristihli pri myšlienke, že takéto sviatky vám bol akurát tak čert dlžen. Čo by ste však povedali na to, ak by ste tohtoročné Vianoce prežili inak? Ponúkame zopár aplikácií, ktoré vám pomôžu prípravu sviatkov zvládnuť bez stresu.

Vianoce

Christmas Cake Recipes

Kto by nechcel pri vianočnom stole hviezdiť a maškrtiť? A pritom je to také jednoduché, stačí niečo pekné upiecť. Aplikácia Christmas Cake Recipes ponúka recepty na vianočné sladké pokušenia v podobe malých koláčikov, alebo dych vyrážajúcich toriet. Zvyšok je už len na vašej vôli, schopnostiach a chuti. Všetko je roztriedené do prehľadných kategórií a recepty majú takisto podrobný postup, aby ste zvládli upiecť to, čo chcete. Potrebujete však vedieť po anglicky.

Android

DIY Christmas Decorations

Chceli by ste sa sviatočne naladiť?

DIY Christmas Decorations
DIY Christmas Decorations

Čo takto zaodieť do vianočného rúcha celý váš domov? Aplikácia DIY Christmas Decorations vás do tejto činnosti nielen podnieti, ale aj usmerní. Ľahko pochopiteľné koláže vám poradia, ako vybrané nápady krok za krokom zrealizovať. V prípade zložitejších kreácií sú obrázky doplnené aj o detailný popis. Jeho sledovaním sa neraz presvedčíte, že keď sa do vecí pustíte naplno a s radosťou, nič pre vás nebude nemožné. Zavrite kúsok zimnej prírody do zaváraninového pohára. Zaveste na vchodové dvere originálny adventný veniec vyrobený zo štipcov na bielizeň či z množstva malých stužiek. Zunovali sa vám na stromčeku tradičné vianočné gule? Vyrobte si nové. Či už budú vyzerať ako trblietavé kokosové koláčiky s čerešňou navrchu, alebo na ich výrobu použijete staré cédečka rozlámané na kúsky, farebné flitre, prípadne pozapichujete viacero lízaniek do ich polystyrénového tela… Je len na vás a vašej fantázii, pre ktorú variáciu sa rozhodnete.

Android

Christmas Live Wallpaper Free

Aj vy odpočítavate posledné dni do Vianoc? Už nemusíte. Táto aplikácia vám to celé zjednoduší. Ide o živú tapetu s vianočným motívom stromčeka. Tapeta je pohyblivá a veľmi efektná. Najskôr sa zobrazí vianočný stromček, ktorý sa neskôr premení na číslovku s odpočítavaním dní, ktoré zostávajú do Štedrého večera. Hoci nič zvláštne táto aplikácia nedokáže, môžete si aspoň pár dní pred Vianocami robiť radosť.

Android

DIY Tree Christmas

Zažiadalo sa vám zmeny a ako prvý na odstrel prišiel starý opozeraný vianočný stromček?

DIY Tree Christmas
DIY Tree Christmas

Aplikácia DIY Tree Christmas je dôkazom toho, že aj výrobu takéhoto symbolu Vianoc možno poňať originálne a s dôvtipom. Nazbierajte v lese hrubšie palice a drievka rôznych veľkostí, opracujte ich tak, aby ich povrch zodpovedal vašim predstavám a umiestnite ich od najkratšieho po najdlhšie, zhora nadol na voľnú stenu vo vašom byte. Buďte si istý, že podobný vianočný stromček u iných len tak ľahko nenájdete. Ak vás tento model dostatočne neoslovil, nasledujúci nadchne nielen deti, ale aj dospelých. Navyše s jeho prípravou nestrávite veľa času. Nafúkajte héliom niekoľko desiatok balónov a vyformujte ich do podoby stromu. Zdola ich upevnite špagátom k niečomu na zemi a lietajúci vianočný strom je na svete. Pre hladošov je tu zasa tip na stromček, ktorý nielenže príťažlivo vyzerá, ale aj dobre chutí. Vložte do jablka s odkrojenou spodnou časťou očistenú mrkvu, do ktorej máte po celej jej dĺžke napichané špáradlá. Na ne už len z druhej strany nastoknite menšie ovocie, ako sú jahody, bobule hrozna, jahody či plátky kiwi. Vyrežte z melóna hviezdu, nasaďte ju na vrchol a zdravý vianočný stromček je pripravený na obdivovanie i degustáciu.

Android

Christmas RADIO

Máte radi vianočné melódie a fičíte na koledách? Potom skúste aplikáciu Christmas RADIO. Tá v sebe združuje všetky internetové rádiá, ktoré hrajú vianočné pesničky po celý čas. Hoci sú stanice zoradené do rôznych kategórií, zrejme sa nevyhnete úplnému stereotypu, pretože vianočných pesničiek a kolied nie je zase až tak veľa a tie notoricky známe vás už nemusia baviť. S touto aplikáciou by ste mali byť vo vianočných rytmoch vždy, keď si ju zapnete. Urobte si hudobné Vianoce každý deň. Nevyhnutné je používať ju s dátovým pripojením.

Android

Gift Box Tutorials
Gift Box Tutorials

Gift Box Tutorials

Keď už máte všetky darčeky vyrobené a prichystané, je potrebné ich aj patrične zabaliť. A ako inak by ste ich mohli darovať svojim drahým, ak nie v originálnom, vlastnoručne vyrobenom obale, škatuľke či balíčku? Aplikácia Gift Box Tutorials vám doslova vyrazí dych. Po jej preklikaní sa budete sami seba pýtať, ako ste mohli doposiaľ každé Vianoce baliť darčeky tak nekreatívne a nudne. Guľaté, hranaté, v kornútku, v tvare lízanky, štvorlístka, perníkovej chalúpky, v podobe mužského saka s kravatou či s motýlikom… Verte či neverte, keď zistíte, koľko spôsobov balenia máte k dispozícii, nebudete sa vedieť dočkať, kedy všetky z nich vyskúšate.

Android

Christmas Ringtones Free

Užívate si Vianoce naozaj naplno, radi zdobíte celý dom aj svoj pracovný stôl v práci, nosíte vianočné pulóvre a ponožky? Potom vám predsa nemôže chýbať originálne vianočné zvonenie v telefóne. Aplikácia Christmas Ringtones Free obsahuje sériu vianočných zvonení od klasických kolied až po romanticky znejúce zvonkohry. Je iba na vás, ktorá sa vám zapáči.

Android

Text: Tomáš Buranský, foto: archív značiek, pixabay.com