Ideálnym darčekom na Vianoce boli vždy knižky

959
Knihy
Ladislav Zibura
Foto: BIZBOOKS

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě

Známy český cestovateľ vydáva svoju štvrtú cestovateľskú publikáciu, v ktorej navyše nájdete autorov podpis a pexeso ako darček. Čitateľ sa tentoraz začíta do dobrodružných zážitkov z ciest naprieč Európou a objaví tak mnohé miesta, ktoré túži navštíviť každý z nás. To všetko v doplnení úžasných a často zábavných príhod, ktoré Ladislav Zibura počas ciest stopom zažil.

Svatava Vašková
Foto: FRAGMENT

Svatava Vašková: Krásné Vánoce

Známa česká foodblogerka vytvorila túto krásnu publikáciu, v ktorej spojila svoje skvelé recepty s návodmi ďalších českých blogeriek, ako vyzdobiť počas vianočných sviatkov nielen interiér svojich príbytkov, ale aj exteriér. Knižka je tak plná podmanivých fotiek a inšpirácií, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť neobyčajnú atmosféru prostredia, v ktorom žijete. A, navyše, s vynikajúcimi dobrotami, ktoré ho počas sviatkov prevoňajú.

Magdalena Platzová
Foto: CPRESS

Magdalena Platzová: Máme holý ruce

Magdaléna mala 17 rokov, keď nastali prevratné zmeny v období Nežnej revolúcie v roku 1989. Knižka v podobe autentického denníka je ukážkou, ako všetky tieto udalosti vnímala jedna mladá dievčina. Avšak ako každý v jej veku, aj ona zažívala bežné radosti i starosti – od lásky či priateľstva až po túžbu žiť v slobodnej krajine – a to všetko vytvára osobný obraz života Magdalény a jej vnímania pre nás takého dôležitého historického míľnika.

Zuzana Klingrová: Jóga po celý rok

Jedna z najznámejších českých jogíniek v tejto publikácii spísala súbor skúseností, ktoré nazbierala počas svojho jogínskeho života. Nie je to však iba o cvičení, východiskom je tantra joga, kde ide nielen o asánovú prax, techniky dýchania a jogínsku tradíciu, ale aj o astrológiu, mystické učenie a ajurvédu. Je to výborná cesta, ako hlbšie porozumieť sebe samému nielen po fyzickej, ale aj duchovnej stránke. Rozkvitnite spolu s jogou.

Zuzana Klingrová
Foto: CPRESS

Text: Miriama Vojteková, foto: pixabay.com