Na slovenských knižných pultoch sa objaví mnoho zaujímavých titulov

1285
Kniha
Glendy Vanderahová
Foto: TATRAN

Glendy Vanderahová: Kde sa les dotýka hviezd

Joanna si v rámci vedeckého výskumu prenajme chatu v horách, aby mohla pozorovať hniezdenie vtákov. Život sa jej zásadne zmení zo dňa na deň, keď sa tu objaví bosé dievčatko v pyžamku, ktoré vraví, že prišlo z hviezdy. Tento pútavý román je krásnym príbehom o každodennom živote ľudí, láske, prírode, no i záhadách vesmíru, kde sa miesi magické s realistickým.

Miroslav Haľák
Foto: SLOVART

Miroslav Haľák: Ormandík

Táto pozoruhodná monografia prináša komplexný pohľad na tvorbu a umelecké smerovanie Mareka Ormandíka, popredného slovenského maliara. Kniha obsahuje množstvo výtvarníkových reprodukcií diel od začiatku 90. rokov až po súčasnosť, ktoré uvádza esej autora Miroslava Haľáka spolu s postrehmi ďalších kunsthistorikov. Čitatelia sa viac dozvedia o Ormandíkovej tvorbe, filozofii a živote aj prostredníctvom veľkého rozhovoru s umelcom.

Monika Kopřivová
Foto: FAMILIUM

Monika Kopřivová: Strom života našej rodiny

Autorka sa pri tvorbe tejto publikácie inšpirovala túžbou mnohých z nás pátrať po predkoch a vytvoriť si vlastný rodokmeň. Je to zároveň možnosť, ako spolu s najbližšou rodinou spoznávať rodinnú históriu. Do knižky možno prehľadne zaznamenávať všetky zistené údaje, a dokonca ich doplniť aj o osobnú poznámku či myšlienku. Spolu s krásnymi ilustráciami tak môžete uchovať svoju rodinnú históriu v knižke pre ďalšie generácie.

Stephen King
Foto: IKAR

Stephen King: Doktor Spánok

Vo voľnom pokračovaní kultového románu Žiarenie sa čitateľ stretáva s už dospelým Dannym Torrancom, ktorý trpí závislosťou od alkoholu. A kvôli svojim nadprirodzeným schopnostiam vidí aj to, čo by nechcel. Rozhodne sa však začať odznova a bojovať s alkoholom. Dokonca využíva svoje nadanie a pomáha zomierajúcim ľuďom prechádzať cez prah smrti, za čo si vyslúži prezývku Doktor Spánok. A keď sa v jeho živote objaví dievča Abre s rovnakými schopnosťami, musí ju chrániť…

Text: Miriama Vojteková