GOLF CHALLENGE 2019 – 3 záverečné kolá pod záštitou Babie Leto o. z.

757
Golf challenge

Posledné tri kolá tohto ročníka série golfových turnajov GOLF CHALLENGE sme sa rozhodli spojiť s charitou, respektíve občianskym zdužením Babie Leto.

Ich krásnym poslaním je pomáhať osobnostiam SR, ktorí v aktívnom veku svojho života významne obohatili spoločnosť svojimi športovými, vedeckými či umeleckými výkonmi alebo dielami a ktorí získali pre našu krajinu významné ocenenia a rešpekt. Jeho zakladateľmi sú Igor Kucej spolu so svojou manželkou Martinou a ambasador tohto zaujímavého projektu bol (resp. stále pretrváva jeho spomienka) skvelý človek Anton Srholec. Viac sa o nich dozviete na www.babieleto.sk.

Za krásneho jesenného počasia, v sobotu 8. septembra, sa konalo vo Weltene v Báči 6. kolo GOLF CHALLENGE 2019. S o. z. Babie leto sa opäť „hralo za dobrú vec“ a tou bola (a stále je), zbierka na dokument o Paľovi Repkovi, slovenskom architektovi a fotografovi, ktorý bol okrem iného aj autorom prvého loga Babieho leta. Počasie tentoraz pomohlo k výborným výsledkom a zamiešalo poradie v celkovom bodovaní.

3          Eva Pálková                38 stb netto

21. septembra prebehlo už 7. (predposledné) kolo opäť pod hlavičkou Babieho Leta premiérovo na ihrisku RED OAK v Nitre, kde vietor poriadne preskúšal hráčov. Ihrisko nás privítalo v dobrom stave, hoci predtým bolo dlhé „obdobie sucha“. A aj napriek tvrdším greenom a vetru boli výsledky nakoniec veľmi slušné. Stále sa bojuje o víťazstvo v jednotlivých kategóriách, kde víťaz získa golfový trip do španielskeho LaCala golf rezortu.Golf challenge

3          Peter Gajdoš               36 stb netto

Nasledujúce a zároveň finálové kolo prebehlo (po zmene ihriska) opäť na ihrisku Welten v Báči, a to 13. 10. 2019. Privítalo nás počasie presne podľa názvu nášho generálneho partnera – Babie leto ako vymaľované… Ráno trošku hmly, ktorú však veľmi rýchlo vysušilo slnko a pretvorilo na ideálne golfové počasie.

Toto kolo bolo špecifické tým, že flighty sme tvorili podľa celkového poradia v celoročnej súťaži, čiže súboje medzi finalistami boli o to napínavejšie. Aj výsledky v samostatnom kole boli veľmi vyrovnané.Golf challenge A-kategória