Skvost medzi parfumami

942
Parfum
Shumukh sa hrdí dvoma zápismi v Guinessovej knihe.

Nebýva často, že sa dopočujeme o parfume, ktorý je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Ale Shumukh je skutočne unikátny. Jeho flakón zdobí vyše 3500 diamantov, množstvo topásov aj perál a je celý zo zlata. Cena sa vyšplhala až na 1,152 milióna eur, čím sa momentálne považuje za najdrahší parfum na svete.

Exkluzívna kozmetická spoločnosť z Dubaja Spirit of Dubai Parfums by Nabeel nedávno predstavila svetu doposiaľ najväčší skvost zo svojej výroby. Jedinečná unisex vôňa Shumukh ukrytá v 1,97 metra vysokom flakóne je zatiaľ jediným najluxusnejším a najdrahším parfumom na svete.

Parfum
Shumukh v celej svojej kráse

Symbol arabskej kultúry

Shumukh v arabčine znamená „zaslúžiť si najvyššiu hodnotu“. Flakón ukrývajúci tri litre tejto luxusnej voňavej esencie je obsypaný 3571 jagavými diamantmi (38,55 karátov), topásmi aj vzácnymi perlami a zdobí ho 18-karátové zlato (2479,26 gramu) a 5892,88 gramu čistého striebra. Parfum predstavuje sedem kľúčových elementov, ktoré sú súčasťou arabskej kultúry: perly, sokoliarstvo, arabské kone, ruže, luxus, arabská pohostinnosť a Dubaj ako mesto budúcnosti. Omamná a nezabudnuteľná vôňa je kompozíciou mnohých exkluzívnych ingrediencií pochádzajúcich zo všetkých kútov sveta vrátane tureckej ruže, santalového dreva, pižma, pačuli, ylang-ylang a oleja z indického agarového dreva.

Ako vznikol

Tvorcom parfumu je master parfumér Asghar Adam Ali zo Spojených arabských emirátov, ktorý je aj zakladateľom a riaditeľom spoločnosti Nabeel Perfumes Group of Companies. Na výrobe pracoval tri roky spolu so skúsenými a renomovanými parfumérmi zo Švajčiarska, Talianska a Francúzska vrátane výrobcov vôní, ktorí získali významné ocenenie Meilleurs Ouvriers de France (Najlepší majstri Francúzska). Predtým než parfum uzrel svetlo sveta, sa uskutočnilo až 494 skúšobných testov…

Parfum
Tvorca parfumu Asghar Adam Ali

Zápisy v Guinessovej knihe

Shumukh je jediný parfum na svete, ktorý získal až dva zápisy v Guinessovej knihe rekordov: „Najviac vysadených diamantov na flakóne parfumu“ a „Najvyšší parfumový sprejový produkt“. Spoločnosť svojim zákazníkom exkluzívne ponúka aj osobný výber dizajnu flakónu parfumu, pričom všetky drahé kamene, perly, zlato a striebro majú svoje originálne certifikáty. Parfum je dostupný od výrobcu, pochopiteľne, len na špeciálnu objednávku.

Text: Michaela Mičatková, foto: www.thespiritofdubai.com