Sladká dobrota z ďalekých krajín

116
Datle

Datle, plody datľovníka obyčajného, sú obľúbenou súčasťou našich sviatočných stolov a vyhľadávanou pochúťkou. Vedeli ste, že tie najlepšie pochádzajú z Iraku a Tunisu?

Datľovník, často nazývaný aj datľová palma, pochádza zo severnej Afriky a Ázie, kde sa vyskytuje vo veľkých množstvách. V púštnych oblastiach tvoria datľovníky typické životodarné oázy. Podľa historických prameňov sa datľovníky pestovali už v období 3000 rokov pred naším letopočtom na území dnešného Iraku a v Egypte. Zmienku o tejto rastline možno nájsť v biblii aj koráne. Postupne sa datľovníky dostali aj do Ameriky a dnes by ste ich našli aj v Austrálii.

Medzi najväčších producentov datlí na svete patria Tunisko, Irak, Egypt, Španielsko a Maroko, pestujú sa aj v Indii, Pakistane, na Kanárskych ostrovoch a aj v Kalifornii.

Datle

Čo obsahujú?

Datle, na ktorých si počas vianočného alebo zimného obdobia radi pochutíme, sú asi 6 centimetrov dlhé bobule s tvrdou kôstkou vo vnútri, ktorá obsahuje 10 % oleja. Dužina datlí obsahuje asi 30 % vody a viac než 50 % cukru, bielkoviny, buničinu, vitamíny (skupiny A, B a C), minerálne látky – fosfor, vápnik, železo, meď, draslík a tuky. V poslednej dobe sú datle spájané s priaznivým obsahom esenciálnej aminokyseliny tryptofán, ktorá sa v mozgu mení na serotonín. Ten prispieva k dokonalej psychickej pohode a kvalitnému spánku.

Jednotlivé kultivary tejto rastliny sa líšia hustotou dužiny, celkovým obsahom cukrov a farbou – od zelenožltej cez oranžovú až po hnedú či takmer čiernu. Je všeobecne známe, že zo všetkého ovocia majú datle najvyššiu kalorickú hodnotu a sú najsladším ovocím. Čím je dužina plodu šťavnatejšia, tým je zrelšia.

Keď začnú plody dozrievať, musia sa chrániť pred dažďom a zberajú sa postupne v čase najvhodnejšej zrelosti.

V púštnych oblastiach sú datle významnou potravinou tu žijúceho obyvateľstva a skvelým energetickým zdrojom. V minulosti boli konzumované beduínmi a využívané karavánami križujúcimi nehostinné púšte. U nás datle obľubujú rôzne vekové kategórie. Pre niekoho sú dokonca celoročne vyhľadávanou pochúťkou, podľa ďalších sú plody skvelým prostriedkom na dobrý spánok alebo bezproblémové trávenie, údajne však aj povzbudzujú, zlepšujú koncentráciu, pamäť a vitalitu, čo využívajú často študenti. Plody datlí tiež na dlhšiu dobu zaženú hlad a veľkou výhodou (na rozdiel od ostatných potravín) je aj to, že ich kedykoľvek možno mať poruke. Podľa niektorých zdrojov pomáhajú pri pravidelnejšej konzumácii cievnemu systému, posilňujú imunitný systém a spomaľujú proces starnutia. Datle sa dajú veľmi dlho skladovať, nepokazia sa a nestratia na kvalite.

Datle

Možnosti využitia

Datle sa konzumujú čerstvé – najlepšie priamo na mieste, kde rastú, na export sa ale viac sušia. Hodia sa na prípravu tepelne spracovaných jedál – používajú sa varené aj pečené, k výrobe chutného datľového medu, sirupu alebo aj pálenky. Z datlí sa dá pripraviť veľa lahodných, hoci veľmi sladkých dezertov a drobných pochúťok. Nakrájať sladké plody možno do pudingov, ovocných šalátov a müsli. Skvele chutí aj tvaroh s nadrobno nasekanými datľami a orieškami. V arabských krajinách sa podávajú zlisované do bochníka, tzv. adsum alebo sa pečú na masle. Málo sa vie, že zo šťavy, ktorá sa získava z narezaného kmeňa datľovníkov, sa vyrába palmové víno.

Datľovníky majú zároveň aj ďalšie využitie. Kmene starých jedincov sú výborným palivom a stavebným materiálom. Z listov sa pletú koše alebo rohože.

Zložitejšia cesta k plodom

Kým začne datľová palma prvýkrát rodiť, ubehne zhruba 5 rokov. Najvyššiu rodivosť má vo veku približne 30 – 40 rokov, preto sú tieto jedince pre svojho majiteľa vždy vysokou hodnotou. V tom čase každá rastlina dokáže vyprodukovať takmer 100 kg plodov. Datľovníky sa bežne dožijú asi 100 rokov, bývajú až 30 metrov vysoké a priemer kmeňa môže byť až do 80 centimetrov.

Datľovník, samozrejme, potrebuje k svojmu rastu ideálne podmienky, najmä dostatok slnka a tepla. Znesie pritom aj extrémnejšie podmienky – suchý vzduch, úpal, vietor a nedostatok zrážok. U nás ideálne podmienky pre túto rastlinu celoročne nie je možné docieliť, pekné exempláre však možno nájsť v našich botanických záhradách.

Datle

Aj keď má táto rastlina vytvorené vhodné podmienky, stále to nie je priama cesta k bohatej úrode. Datľovník je totiž dvojdomá rastlina, čiže na to, aby sa vytvorili plody, je potrebné mať v poraste samčie aj samičie rastliny. Väčšinou je nevyhnutné samičie rastliny umelo opeľovať. Časť vytvorených plodov sa dokonca musí odstrániť, aby tie, čo zostanú, boli väčšie a kvalitnejšie. Zároveň sa tak zaistí plynulosť úrody v ďalších rokoch. Keď začnú plody dozrievať, musia sa chrániť pred dažďom a zberajú sa postupne v čase najvhodnejšej zrelosti. Následne sa umývajú, triedia, sušia, lisujú a balia. Takto si ich potom môžeme najčastejšie v predvianočnom období kúpiť v našich obchodoch.

Text a foto: Daniel Košťál