Liposukcia: Kráľovná všetkých procedúr

814
Liposukcia

Je absolútnym hitom medzi zákrokmi estetickej chirurgie. Celosvetovo je liposukcia najžiadanejšou a najvykonávanejšou korektívnou procedúrou. Obľubujú ju ženy i muži a dá sa ňou upraviť práve tá časť tela, ktorá vás najviac trápi.

Boduje čoraz viac

Liposukcia si dnes vďaka moderným technológiám nevyžaduje dlhú rekonvalescenciu a s výsledkami sú klienti veľmi spokojní. Zákrok je menej invazívny a takmer bezbolestný. U nás na klinike vám vysvetlíme, čo vás čaká, pridáme šikovnú ruku chirurga, láskavú starostlivosť personálu a ENVY prostredie.

VASER Lipo®

Ferrari medzi liposukciami. Najmodernejšia technológia, ktorá odsaje tuk zo všetkých oblastí tela. Zákrok minimalizuje opuch aj modriny a tkanivo je bez zbytočnej traumy. Metódou Vaser HiDef dokážeme dokonca vytvarovať telo a zvýrazniť svaly. Výsledky sú viditeľné okamžite, rekonvalescencia je krátka a koža v operovanej oblasti pevná. Táto metóda je navyše veľmi šetrná, účinná a poskytuje možnosť odsatia viacerých oblastí naraz. Ultrazvukom sa z tela odsáva čistý tuk.

Liposukcia

Dôležité fakty:

  1. Koža bude pevnejšia. Pôsobením ultrazvuku sa koža v odsávanej oblasti po zákroku rýchlo stiahne, takže nie je uvoľnená a ochabnutá, ako to zvykne byť u iných typov liposukcie.
  2. Zbaví vás tuku v problematickej partii, ale nerieši obezitu. Na podstúpenie ultrazvukovej liposukcie musíte byť zdravotne fit a mať aktuálne predoperačné vyšetrenie.
  3. Vykonáva sa väčšinou v celkovej anestézii a po konzultácii s lekárom sa odsaje vami požadované množstvo tuku.
  4. Nepriberiete, ak pochopíte, že tukové bunky sa nemnožia, iba sa zväčšujú alebo zmenšujú. Liposukciou ich zredukujeme, ale váš metabolizmus zostáva po zákroku rovnaký. Ak prijmete potravou viac energie, než jej vydáte, začne sa tuk opäť ukladať. Jednoducho sa vám zväčšia tie bunky, ktoré v tele zostali.
  5. Na bruchu vieme liposukciou odstrániť iba tuk uložený podkožne, nie tuk uložený pod brušnou stenou (intestinálny tuk).
  6. Do bežného života sa môžete začleniť už po dvoch dňoch, športovať po pár týždňoch a v zrkadle obdivovať viditeľnú zmenu – aj hneď.

MUDr. Mahdi Nasab

plastický a estetický chirurg, primár oddelenia plastickej chirurgie kliniky ENVY

Špecialista na VASER Lipo® a tukový transfer
• VASER Lipo® – ako prvý priniesol túto metódu na Slovensko
• Liposukcia – odsávanie tuku (z brady, krku, ramien, kolien, brucha, bokov, stehien)
• Tukový transfer – zväčšenie pŕs vlastným tukom, modelácia pozadia a iných častí tela aj tváre tukom
• Lipofiling – vlastný tuk je možné použiť na doplnenie objemu vrások, jaziev, deformít tváre, pier, prsníkov a podobne

MUDr. Mahdi Nasab
MUDr. Mahdi Nasab

Text: redakčný článok, foto: archív