Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice ponúkajú: RELAX PRE TELO I DUŠU

498
Rajecké Teplice

Ak ste termálne kúpele v Rajeckých Tepliciach zatiaľ nenavštívili, teraz v jesennom období je ten správny čas. Rezort Spa Aphrodite ponúka pestré možnosti oddychu, relaxu i saunovania, ktoré majú na ľudské telo najmä v tomto období priam zázračné účinky.

Z množstva skvelých a užitočných procedúr medzi najobľúbenejšie rozhodne patrí procedúra pod názvom Turecký kúpeľ, ktorá má dokázateľné priaznivé účinky na ľudské zdravie. Pôsobí na celý organizmus, ale hlavne na kardiovaskulárny systém. Turecký celotelový kúpeľ spočíva v striedavom kontrastnom pôsobení horúcej liečivej vody a studenej vody.

Človek je taký mladý, ako dostatočne pružné má svoje cievy.

Procedúru začíname v horúcom kúpeli s teplotou 40 – 41°C na cca 5 minút, ktorý vyvolá v ľudskom tele najprv spomalenie činnosti srdca, potom jeho postupné zrýchlenie, rozšírenie ciev, relaxáciu priečne pruhovaného svalstva a zrýchlenie metabolizmu. Z horúceho kúpeľa prechádzame do studenej vody s teplotou 12 – 14°C na cca 1 minútu a tento čas môžme postupne predlžovať. Pôsobením celotelového kúpeľa dosiahneme zrýchlenie srdcovej činnosti, stiahnutie cievnych stien, distribúciu krvi z pečene do končatín a po krátkom pôsobení chladu sa táto krv vracia späť do pečene, pľúc a mozgu – do tzv. tepelného jadra. Z mozgu sa vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia, ktoré navodia príjemnú náladu a pozitívne naladenú myseľ. Tento postup opakujeme trikrát.

Rajecké Teplice

Tvrdí sa, že človek je taký mladý ako sa cíti, ale pravda je skrytá v skutočnosti, že človek je taký mladý, ako dostatočne pružné má svoje cievy. Znamená to, že ak chcete omladnúť a hľadáte „balzam pre telo i dušu“, rozhodne zavítajte do kúpeľov Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach.

Viac na www.spa.sk

Text a foto: Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice