Predstavujeme vám gastronomické novinky

83
Novinky

Furmint s noblesou

Vychutnajte si novinku z vinárstva Grand Bari – Alfa 2017, biele prívlastkové víno odrody furmint, ktoré vás omámi vskutku výnimočnými senzorickými vlastnosťami. Vo vôni aj v chuti predstavuje slnkom zaliate prekrásne jesenné lúky s noblesnou vôňou cibéb, sladkých šípok a jesenného lístia. Nie náhodou si za svoju kvalitu odnieslo z prestížnej medzinárodnej súťaže vín AWC Vienna zlatú medailu.

Grand Bari Alfa 2017
Vychutnajte si novinku z vinárstva Grand Bari – Alfa 2017
Vitis
Vitis Poézia

Vína s poéziou

Slovenskí zákazníci si môžu vychutnať ešte viac kvalitného vína aj vďaka najnovšiemu radu vín Vitis Poézia. Ide o slovenské akostné odrodové vína s prívlastkom, v ktorých nájdu zaľúbenie nielen bežní konzumenti, ale aj skúsení someliéri. Rad obsahuje osem vín: Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Dunaj, Frankovka modrá, Frankovka modrá rosé, Rizling rýnsky, Rulandské šedé a Silvánske zelené. Viaceré odrody už získali ocenenia na prestížnych domácich súťažiach.

Džemy ako luxusný darček

Slovenský výrobca Gentlejam prišiel s nápadom vložiť svoje džemy a omáčky s alkoholom do takejto nádhernej darčekovej škatuľky, aby bol nielen chuťový, ale aj vizuálny zážitok absolútne dokonalý. Obdarujte svojich blízkych originálnym darčekom. Vyberte si z ponuky www.gentlejam.sk a vyskladajte si škatuľku podľa vašich predstáv. Viac na www.gentlejam.sk.

Gentlejam
Slovenský výrobca Gentlejam prišiel s nápadom vložiť svoje džemy a omáčky s alkoholom do takejto nádhernej darčekovej škatuľky
Grand Espresso
Mistral Grand Espresso je vytvorené z dvoch praných káv druhu Arabika

Perfektné espresso

Mistral Grand Espresso je vytvorené z dvoch praných káv druhu Arabika, vďaka čomu je zmes veľmi príjemná, s vyššou aciditou a úplne čistou chuťou. Pre perfektnú šálku kávy sa spojili dve kávy z Indie a Tanzánie. Indická káva rastie na vrchoch Baba Budan Hills a prináša plnú intenzívnu chuť. Tá sa perfektne dopĺňa s ovocnými a kvetovými tónmi, ktoré môžeme nájsť v káve Tanzania AA South z južných Tanzánijských výšin. Zakúpite exkluzívne v e-shope www.popradske.sk.

Gurmánske kávy

Spoločnosť Barzzuz prináša plantážne (single origin) gurmánske kávy zo všetkých kútov sveta. Kávu pražia vo vlastnej pražiarni tradičnou technológiou na bubnovom pražiacom stroji. Proces má formu tradičnej manufaktúry. Sortiment spoločnosti tvoria plantážne kávy a kávové zmesi Barzzuz. Momentálne je na výber vyše 50 druhov káv vrátane BIO, Rain forest certifikovaných či bezkofeínových káv. Všetky sú v ponuke v rôznych stupňoch praženia, takže si vyberie určite každý.

Barzzuz
Spoločnosť Barzzuz prináša plantážne (single origin) gurmánske kávy zo všetkých kútov sveta.
Dr Oetker
Vanilka je skutočný fenomén

Oslava vanilky

Vanilka je skutočný fenomén a jej aróma je nezabudnuteľná. Táto príjemne sladká korenina je vďaka svojim skvelým vlastnostiam tým najlepším pomocníkom pri vianočnom pečení. Dr. Oetker prináša svojim spotrebiteľom prvotriednu prírodnú vanilku v mnohých podobách, pre každého podľa vlastných preferencií: Trstinový cukor mletý vanilkový struk, Vanilkový cukor, Vanilkovú pastu Bourbon a Extrakt Bourbon vanilka Madagaskar, ako aj Vanilkový struk Bourbon. Viac informácií o vanilke môžete nájsť na stránke www.droetker.sk/vanilka.

Lahodná chuť Toskánska

Dogajolo Toscano Rosso I. G. T. 2016 je červené cuvée tvorené z odrôd Sangiovese a Cabernetu Sauvignon. Hrozno pochádza z Toskánska, kde dominujú veľké červené vína. Toto cuvée intenzívnej rubínovej farby s odleskami fialovej má omamnú vôňu, plnú lesného ovocia a vanilky. Príjemné sladké taníny a svieže telo dotvárajú klasické vlastnosti charakteristické pre červené vína z Toskánska. Na slovenský trh ho dováža spoločnosť ILt. Viac informácií nájdete na www.vina-sveta.sk.

I. G. T. 2016
Dogajolo Toscano Rosso I. G. T. 2016 je červené cuvée tvorené z odrôd Sangiovese a Cabernetu Sauvignon.

Text: Marianna Sadloňová, foto: archív značiek