Z očí do očí

427
Serenissima
Benátske zrkadlo z kolekcie Serenissima evokuje luxus a bohatosť Benátok dávnych čias.

Zrkadlo je kráľ, ktorý víťazí už stáročia. Aj preto nás pohľad na neho zavše poteší viac ako pohľad doň.

Imaginarium
Jedinečný vzhľad zrkadla Imaginarium formovala myšlienka tvorcov vyvolať nostalgiu detských čias, bezstarostného snívania a fantázie. Rozmery: 257 x 130 cm.

K výnimočným patria benátske zrkadlá, ktoré svojou krásou ohurujú už od 14. storočia. Benátky boli slávne po celej Európe svojou produkciou zrkadlového skla, a kým Anglicko a Francúzsko začali so svojou výrobou na konci 17. a začiatku 18. storočia, mesto dokonale využilo svoj monopol. Dôležitým priemyselným odvetvím v Benátkach a Florencii bola aj výroba nádherných vyrezávaných a zlátených rámov ako doplnku k zrkadlám. Benátske zrkadlá boli považované za nevyhnutnú súčasť elegantne zariadenej izby.

Zrkadlo ako obraz

Tradíciu výroby benátskych zrkadiel dodnes rozvíja rodina Barbini, ktorá už v 16. storočí patrila k najvýznamnejším sklárskym výrobcom v Murane. Tajomstvá svojho umenia odovzdáva z generácie na generáciu a v súčasnosti jej zrkadlá zdobia steny luxusných hotelov a palácov po celom svete. Zrkadlá spoločnosti Barbini sú nádhernými, ručne vyrábanými umeleckými dielami s obdivuhodnými ozdobnými detailmi.

Everest
Je ťažké ísť na Mount Everest, jedinečný Everest príde k vám – s touto myšlienkou uviedli dizajnéri zo štúdia HOMMES nástenné zrkadlo s jedinečnými krivkami. Priemer: 120 cm.
Vivaldi
Majstrovstvo starodávnej rodiny Barbini, ktorá dodnes vyrába benátske zrkadlá, sa prejavilo aj v kolekcii Vivaldi.

Viacero funkcií

Zrkadlo dokáže doladiť každú miestnosť. Nie je len praktickým doplnkom do kúpeľne či predsiene, ale stalo sa dekoráciou vytvárajúcou atmosféru a vyjadrujúcou individualitu majiteľa. Kúzlo zrkadla spočíva aj v jeho schopnosti zmeniť nevyhovujúci priestor a z úzkej či malej a tmavej miestnosti urobiť väčšiu a svetlejšiu.

Vraví sa, že zrkadiel v domácnosti nikdy nie je dosť. Pri výbere nemyslime len na ich umiestnenie, ale aj na seba – aspoň jedno by malo spĺňať požiadavku, že sa v ňom uvidíme od hlavy k päte.

Marie therese
Ručne vyrezávané zrkadlo Marie Therese z mahagónového dreva. Výška: 222 cm.
Dogi
Dizajnérske duo Giorgia Zanellato a Danielle Bortotto vytvorilo zrkadlo Dogi, inšpiráciu našli v prírode meniacej sa v štyroch ročných obdobiach.
Alicia wall
Zrkadlo ALICIA WALL MIRROR BY STUDIO ARBET je výraznou dekoráciou do moderného alebo eklektického interiéru. Dizajn: Signorini & Coco. Rozmery: 74 x 3 x 107 cm.

Text: Dagmar Murgašová, foto: Barbini, BESSA, Boca do Lobo, HOMMES, artemest.com, Mauro Tittoto, Mattia Iotti