Všetko, čo potrebuje džentlmen

740
Tailor Made

Čo myslíte, čo možno považovať za crème de la crème pánskej módy? My bez zaváhania odpovedáme – pánsky oblek.

Tento druh odevu je vrcholom pánskeho šatníka zhruba dve storočia a napriek všetkým prílivom a odlivom vo svete módy suverénne kraľuje podnes. A absolútnym vrcholom je oblek šitý na mieru – čistý originál, ktorý podľa slov majiteľa luxusného pánskeho salónu TAILOR MADE Andreasa Kreutza spoznáte už z diaľky podľa toho, že jeho majiteľovi sedí ako uliaty a ideálne kopíruje postavu. Pri pohľade zblízka sa k tomu pridá ešte vnímanie vysokej kvality materiálu a spracovania.

Tailor Made

Kvalitný pánsky oblek by teda rozhodne nemal chýbať v šatníku žiadneho džentlmena. Pokiaľ ide o obleky šité na mieru, salón TAILOR MADE ponúka najvyššiu kvalitu. Na otázku, aké tri slová najlepšie charakterizujú ponuku produktov a služieb salónu Andreas Kreutz odpovedá: „Ak mám vybrať len tri, tak za najdôležitejšie považujem kvalitu, individualitu a komplexnosť. Základom je, že pre našich klientov prinášame tie najkvalitnejšie produkty z celej Európy, pričom sa snažíme byť flexibilní a zákazníkovi zabezpečiť čo si praje, čiže napríklad aj momentálne v obchode chýbajúcu veľkosť, inú farbu či konfiguráciu. A to všetko v takom produktovom mixe, aby sa náš klient dokázal v TAILOR MADE štýlovo obliecť od hlavy až po päty tak na formálnu, ako aj neformálnu udalosť.“

V súčasnosti ste otvorili salón v bratislavskej Eurovei – čo vás viedlo k tomuto rozhodnutiu?
Tailor MadeTAILOR MADE sme založili v roku 2011 a odvtedy sme výrazne narástli. Tak do šírky sortimentu, ako do množstva verných stálych zákazníkov. Potrebovali sme väčšie priestory, aby sme mohli priniesť viac nového zaujímavého tovaru a poskytnúť väčší komfort pri nákupe. Chceme, aby návšteva nášho obchodu bola aj zážitkom. Mnoho z našich klientov sa najčastejšie pohybuje v centre mesta, a tak sme sa rozhodli pre Euroveu, ktorá má vzhľadom na svoju polohu veľkú perspektívu aj do budúcnosti. V Eurovei máme otvorené zatiaľ síce krátko, ale už po prvých dňoch sa ukázalo, že sme urobili správne rozhodnutie. Naši existujúci zákazníci sú nadšení a aj novým klientom sa u nás veľmi páči. (Úsmev.)

Pokiaľ ide o doplňujúce oblečenie a doplnky – rozšírili ste ponuku o nejaké zaujímavé kúsky, zvlášť také, ktoré sú vhodné práve pre zimné obdobie?
Samozrejme. Sme radi, že na Slovensko môžeme priniesť kolekcie najlepších výrobcov úpletov z Talianska a Anglicka. Produkty sú vyrobené z najjemnejšej Merino vlny, kašmíru a na leto z najlepšej ručne zbieranej bavlny na svete – Sea Island Cotton. Jemné roláky, cardigany či exkluzívne polo s dlhým rukávom sú vhodné aj do saka. Pre viac casual pocit máme hrubšie svetre/jackety so šálovým golierom z vlny a kašmíru. A osobne som nadšený z našich vlnených flanelových nohavíc, ktoré vyzerajú úžasne a ešte lepšie sa nosia.

Okrem oblekov na mieru ponúkate aj „ready to wear“ saká. Obohatili ste aj tento sortiment?
Ako som už spomenul, toto je oblasť, kde sme posilnili výrazne. Máme veľa pekných individuálne šitých kúskov z našej produkcie, ale doplnili sme sortiment aj o saká ušité v Taliansku u našich partnerov. Majú unikátnu odľahčenú (tzv. unconstructed) konštrukciu typickú práve pre Talianov, ktorá zaručuje vynikajúci komfort pri nosení.

Tailor Made

Pánske sako je kúskom, ktorý možno doplniť nielen košeľou. Ak sa páni chcú obliecť „casual“, čo okrem košieľ môžu nájsť vo vašom salóne?
Ja odporúčam do saka použiť vždy niečo, čo bude mať golier, aby ste si nezničili golier na saku priamym kontaktom s kožou. Ako alternatíva ku košeli výborne funguje napríklad tenký rolák alebo polo s dlhým rukávom. Samozrejme, aj tu kladieme dôraz na kvalitu materiálu, aby sa nestalo, že výborný dojem z krásneho saka zničí lacno vyzerajúce tričko.

Neplánujete rozšíriť ponuku oblečenia o pánske kabáty?
Určite áno. Kabáty šijeme zatiaľ len na mieru, ale na budúcu sezónu by sme chceli pripraviť aj konfekčné kusy v malej sérii. Ešte sa rozhodujeme, či budú šité na Slovensku alebo v Taliansku.

Pre váš salón je charakteristické, že tu páni nájdu všetko, čo im pomôže dotvoriť vzhľad pravého džentlmena – nie sú to teda len samotné obleky, ale aj košele, všetky potrebné doplnky a topánky. Aj tie si u vás môžu dať ušiť na mieru?
Topánky nešijeme úplne na mieru, ale systémom Made To Order. V praxi to znamená, že zákazník si zo skúšobného radu vyberie pre neho najvhodnejšiu veľkosť, odstupňovanú jemne po pol-číslach a následne si spolu s nami navrhne na 3D konfigurátore individuálny dizajn svojich topánok vrátane výšivky či monogramu. Je to unikátna služba a takto už nie je dôvod hľadať inde. Stačí prísť, vybrať si a o mesiac si vyzdvihnúť topánky podľa vlastných predstáv, ktoré nemá nikto iný. Dokonca vieme uspokojiť aj klientov, ktorí majú rozdielne veľkosti ľavej a pravej nohy a ušiť im pár tak, aby im sadol.

Kde sa topánky šijú a aká je kvalita kože? O aké možnosti ste rozšírili ponuku v novom salóne v Eurovei?
Tailor MadeTopánky značky BARKER, ktoré na Slovensku nájdete iba v TAILOR MADE, sa šijú v tradičnej manufaktúre v Anglicku už od roku 1880. Pre klientov vyberáme tie najzaujímavejšie kolekcie a vieme flexibilne doobjednať aj jeden pár, napríklad ak nám chýba klientova veľkosť. Topánky značky TAILOR MADE sa pre nás šijú z najkvalitnejších koží v Španielsku. Rovnaké materiály používajú výrobcovia topánok tých najzvučnejších značiek na svete. My si dizajnujeme malé série, ktoré sú k dispozícii v predajni, ale pre klientov máme nekonečné možnosti customizácie, pričom okrem dizajnu sa dá vybrať aj z exotických materiálov, ako je pštrosia, krokodília alebo hadia koža. Nemusia to byť len klasické oblekové topánky, na výber sú aj vysoké členkové alebo športové sneakers či na leto skvelé carshoes. Výroba trvá cca päť týždňov, ale na skvelú a hlavne plne individuálne navrhnutú topánku sa oplatí chvíľu počkať.

Pokiaľ ide o doplnky – aké sú vaše skúsenosti s nárokmi slovenských mužov? Sú skôr konzervatívni alebo začínajú naberať viac odvahy?To záleží aj od príležitosti či priestoru, kde sa klient pohybuje. Vo vysokom biznise je skôr žiadaný understatement, pričom však musí byť vidieť kvalitu. V menej formálnom svete, kde sa môžu klienti viac odviazať, sa snažíme podporiť ich v tom, aby sa nebáli farieb a vzorov, napríklad ponukou výraznejších viazaniek či zaujímavých manžetových gombíkov. A tešíme sa, že sa nám to darí a pre klientov sme sa stali miestom, kam chodia kupovať unikátne kúsky nielen pre seba, ale aj darčeky pre svojich priateľov.Tailor Made

A aké doplnky nosia slovenskí muži najradšej?
Keď sme pred deviatimi rokmi začali predávať hodvábne vreckovky do náprsného vrecka saka, nikto ich tu nenosil. Dnes máme stovky dizajnov a tešíme sa, že čoraz viac mužov si ozdobí sako týmto doplnkom. Avšak ani kravaty či motýliky nestrácajú na význame. Mnohí naši klienti nás navštevujú aj pre skutočne široký výber tých najúžasnejších manžetových gombíkov. Je to tak trochu moja slabosť, nosím košele s francúzskou manžetou a manžetovými gombíkmi skoro každý deň. (Úsmev.)

Čím sa doplnky z ponuky vášho salónu líšia od tých, ktoré možno nájsť v iných obchodoch?
Takmer všetky produkty, ktoré nájdete v TAILOR MADE, sú na Slovensku dostupné exkluzívne len u nás. Chodíme na výstavy, komunikujeme s výrobcami z celej Európy a vyberáme to najlepšie do nášho obchodu. Preto máme mnoho dodávateľov, ktorí patria vo svojom odbore k absolútnej špičke vo svete. Nesnažíme sa preraziť sprofanovanými značkami, ale kvalitou a dizajnom. Naše produkty nie sú pre masy, ale pre ľudí, ktorí vedia oceniť ručnú prácu, top kvalitu materiálov a nadčasový dizajn.

Tailor Made

Na vašom blogu ste pred časom uverejnili, ktorých päť doplnkov by nemalo chýbať vo výbave džentlmena: kožená taška a peňaženka, dáždnik, kravata a vreckovka, manžetové gombíky, neviditeľné tričko pod košeľu. Poopravili by ste dnes túto päticu?
Nie, platí to rovnako i dnes. Doplnky sú totiž tak isto dôležité, ako je základ outfitu. Je to podobné ako pri topánkach. Kvalitné doplnky dokážu pozdvihnúť celkový dojem o niekoľko levelov vyššie, ale nevhodné, lacno pôsobiace kúsky môžu zničiť dojem aj z drahého a kvalitného obleku.

Text: Miriam Bartošová, foto: TAILOR MADE