Beauty jarné trendy pre krásnu a žiarivú pleť

425
Trendy

Nepríjemný vietor, mráz a suché prostredie sa po zime podpíšu aj na našej pleti. Pokožka býva často vysušená, začervenaná a podráždená.

Keďže aj kozmetické produkty podliehajú trendom, poďte sa spolu s nami pozrieť na tie, ktoré túto jar určite nesmú chýbať vo vašej kozmetickej taštičke.

Hydratácia je základ

Vysušená pleť si priam žiada poriadnu dávku hydratácie. Tú jej doprajete použitím prípravkov s vysokým obsahom vody. Hydratačné krémy, séra či pleťové masky sú dnes hotovým zázrakom, ktoré pleť vyživia doslova na počkanie. Hydratácia pokožky by mala byť u vás na prvom mieste. Veď aj dokonale nalíčená tvár vyzerá mdlo, ak nie je hydratovaná. Nedostatok tekutín zvýrazní vrásky, tvár vyzerá staršie a má nežiaduci sivkastý nádych. Preto hydratujte, hydratujte a ešte raz hydratujte!

Trendy
Prírodné prípravky sa tešia čoraz väčšej obľube.

Návrat k prírode

Trendy
Hydratujte, hydratujte a ešte raz hydratujte.

Na kozmetiku plnú nebezpečných chemických látok rýchlo zabudnite. Trendom sa stávajú produkty, ktoré majú prírodné zloženie a zároveň rešpektujú životné prostredie. Prírodné prípravky sa tešia čoraz väčšej obľube, aj keď ich cena je obvykle vyššia oproti iným, bežne dostupným produktom. Vyberajte tie, ktoré obsahujú len prírodné látky, veľa vitamínov a antioxidantov.

Zamerané na pery

Jar je skvelým obdobím na experimentovanie. Do ulíc sa vracajú farby a svoje miesto si nachádzajú aj na perách. Trendom sú šťavnaté pery, ktoré nabádajú k sladkým bozkom. Ružové odtiene sú túto sezónu top. Či si už vyberiete staroružovú alebo výraznú fuksiovú farbu, určite netrafíte vedľa.

Minimalizmus sa vracia

Hoci jar v líčení predstavuje predovšetkým výrazné farby a bláznivé kombinácie, čoraz viac žien počas bežného dňa siaha po minimalistickom mejkape. Základom nahého líčenia je zdravá pokožka, ktorá si vyžaduje len minimum líčidiel. Samozrejmosťou by mali byť predovšetkým podkladová báza a kompaktný púder, ktoré pleť zjednotia. Na viečkach skvele vyniknú decentné karamelové a zlatisté odtiene. Dokonale vytvarované obočie je len pomyselnou bodkou celého mejkapu.

Po hektickom dni v práci si nájdite čas na seba

Dajte stop starnutiu

Starnutie je prirodzený proces, ktorý sa, pochopiteľne, odráža aj na našej pokožke. Hoci ho nemožno zastaviť, dá sa aspoň zmierniť použitím tých správnych kozmetických prípravkov. O pleť by sme sa mali starať už v mladosti, kým sa na nej nachádza len minimum vrások. Pokožka rokmi stráca elasticitu, starne však aj vtedy, ak je vystavená nadmernému slnečnému žiareniu. Anti-Age krémy sa stávajú povinnou výbavou mnohých žien a vy by ste nemali byť výnimkou. Čím skôr ich zaradíte do svojej beauty rutiny, tým lepšie.

Trendy
Čoraz viac žien siaha po minimalistickom mejkape.

Rumenec na tvári

Svieža a rozžiarená pleť nikdy nevyjde z módy. To vedia aj svetoví vizážisti, ktorí túto jar dodávajú tvári zdravý vzhľad pomocou lícenky. Nanášajte ju na líca a zapracujte k lícnym kostiam. Tie odvážnejšie ju môžu potiahnuť až hore ku spánkom. Lícenka dokonale rozjasní vašu tvár už v priebehu pár sekúnd.

Trendy
Svieža a rozžiarená pleť nikdy nevyjde z módy.

Domáci wellness

Po hektickom dni v práci si nájdite čas na seba a doprajte si luxus v podobe masky na tvár. V súčasnosti máte na výber desiatky pleťových masiek, ktoré sľubujú želaný efekt už po prvom použití. Momentálne sú veľmi obľúbené textilné masky na tvár, ktoré nenarobia veľa neporiadku. Po použití takúto masku jednoducho stiahnete z tváre a zahodíte do koša. Vyskúšať však môžete aj overené domáce pleťové masky. Ak zmiešate jogurt s medom, pleť hydratujete a protizápalové účinky medu sa postarajú o zapálené vyrážky. Uhorková maska naopak pleť vyživí a odstráni nepríjemné kruhy pod očami, ktoré trápia mnohé ženy.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com