Účesy z prehliadkových mól na jar 2020

409
Účesy

V zime sme svoju korunu krásy schovávali pod čiapkami, no práve na jar ju môžeme ukázať v plnej kráse.

Vlasové kreácie z módnych prehliadok si zamilujete. Comeback slávia nenápadné účesy, ale aj extravagantnejšie strihy.

Účesy
Cop je veľmi praktický.

Klasický cop

Neviete skrotiť neposlušné vlasy? Tak si ich zviažte do copu! Okrem toho, že je veľmi praktický, zvýrazní črty vašej tváre. Nosiť sa bude v neprehliadnuteľnom retro štýle, vyčesaný dohora, ale aj na boku. Namiesto klasickej gumičky použite na zviazanie vlasov napríklad hodvábnu šatku či neprehliadnuteľnú mašľu.

Farebný úlet

Jar hýri farbami a tie sa budú nosiť aj na vlasoch. Fialová, ružová či modrá si opäť nachádzajú svoje miesto nielen na módnych prehliadkach, ale aj v kaderníckych salónoch. Nebojte sa experimentovať s farbami. Ak si netrúfate na výraznú farebnú hrivu, zvoľte len jemný farebný melír, ktorý vaše vlasy oživí.

Trendy bob

Účesy
Bob je nestarnúcou klasikou.

Účes zvaný bob patrí každoročne k tým najobľúbenejším. Je nestarnúcou klasikou, ktorá vyzerá skvele v dlhšom i kratšom prevedení, s ofinkou alebo bez nej. Jeho úprava vám nezaberie veľa času a vy stále budete vyzerať trendovo. Profesionálni hairstylisti napríklad prisahajú na bob siahajúci po bradu. Tak čo, vyskúšate ho aj vy?

Nedbalosť verzus uhladená elegancia

Vlasy, ako keby ste sa práve prebudili? Áno, avšak aj ležérny účes má svoje pravidlá. Najlepšie vyzerá na jemných vlnách, ktoré vytvoríte kulmou alebo žehličkou na vlasy za pár minút. Zafixujte hotové vlny lakom na vlasy a následne ich jemne prečešte prstami. Ak však pri účesoch milujete uhladenosť, voľte precízne výčesy či stále obľúbený wet look. Ten sa nenosí už len na večer, ale aj na deň. Docielite ho pomocou poriadnej dávky tužidla alebo gélu na vlasy. Inšpirujte sa modelkami na mólach a oživte wet look výraznými sponami do vlasov.

Účesy
Voľte precízne výčesy či stále obľúbený wet look.

Chlapčenský look

Krátky zostrih je na výslní nejeden rok. No nie každá žena si naň trúfne. Jarné obdobie je však časom na kompletnú zmenu looku. Dlhé vlasy vymeňte za sexi krátky chlapčenský účes, ktorý oceníte najmä v lete pri vysokých teplotách. S jeho úpravou tiež nebudete mať toľko práce, ako pri dlhších vlasoch.

Boxerské copíky

Praktické boxerské vrkoče sa vracajú na móla aj do ulíc. Sú neprehliadnuteľné a hodia sa nielen ku športovým outfitom, ale aj elegantnejším kreáciám – do práce ku kostýmu, večer ku koktejlovým šatám. Zapletané copíky sa stali doslova účesom celebrít, ako je Kim Kardashian či Gigi Hadid. Prerazili však aj na prehliadkové móla a sú horúcim trendom tejto jari.

Účesy
Základom tohto účesu je objem.

Odvážne vlny

Romantický účes sa tento rok nesie vo výstrednejšom duchu. Obrovské vlny vyzerajú skvele najmä na polodlhých vlasoch a dodajú vám skutočný punc jedinečnosti. Čím budú vlny väčšie a nedbalejšie, tým lepšie. Základom tohto účesu je objem, tak si ho doprajte v plnej sile.

Text: Michaela Miňová, foto: pinterest, pexels, unsplash.com