Dizajn & štýl

261
Doplnky

Prinášame mix noviniek z ateliérov svetových dizajnérov a výrobcov, ktoré interiéry naplnia krásou i zvedavosťou…          

Štýlová elegancia

Nábytok spoločnosti Kastella, ktorá sídli v kanadskom Montreale, vyniká kvalitou a nadčasovosťou. Dokazuje to aj novinka Cove pozostávajúca z dreveného jedálenského stola a stoličiek so zaoblenými nohami. Kolekciu navrhol Jason Burhop, pričom nohy stola zámerne umiestnil čo najďalej do rohov, aby tak vytvoril dostatok miesta na sedenie.

Doplnky
Novinka Cove pozostávajúca z dreveného jedálenského stola a stoličiek so zaoblenými nohami.
Foto: Adam Stein
Doplnky
Model Lennox Pendant
Foto: Daniel Anaka

V žiari luxusu

Dizajnéri z kanadského ateliéru Anaka predstavili kolekciu ručne fúkaných a brúsených svietidiel (na snímke model Lennox Pendant). Pri ich tvorbe sa usilovali zvýrazniť prirodzenú krásu textúr prírodných materiálov – skla, kameňa a kovu. Lustre zaujmú nielen novými tvarmi skla, ako je zaoblený obdĺžnik či sploštený ovál, ale aj žiarivou farebnosťou v odtieňoch ruží, pivoniek a olív.

Do unavených miestností

Doplnky
Tapeta: No Use Crying for Roses When Forests are Burning
Foto: Andreas von Einseidel/ Alamy/FEATHR/Magnus Gjoen

Viac umenia a menej dekorácie – táto myšlienka stála pri zrode novej zbierky tapiet, ktoré vznikli v spolupráci fínskej spoločnosti FEARTH a nórskeho umelca Magnusa Gjoena. Kolekcia pozostáva z piatich modelov, čo nenechajú nikoho ľahostajným. Vzbudzujú emócie, úvahy i zvedavosť už svojimi názvami: Victory Over Ignorance, No Use Crying for Roses When Forests are Burning (na snímke), Flower Bomb či You Don´t Find Light by Avoiding the Darkness. „S mojimi umeleckými dielami a sochami sa snažím vytvárať prvky, ktoré vyvolávajú reakcie divákov a tiež prenášajú určitý pocit,“ vysvetľuje známy výtvarník. Tapety sú k dispozícii v kotúčoch s rozmermi 50 cm x 10 m.

V jarnom šate

Pohodlie, prvotriedny materiál a funkčnosť prináša rozkladacia pohovka Jeremie, ktorú pre taliansku spoločnosť Milano Bedding navrhol Eric Berthes. V novom jarnom dizajne rozihrá každodenný život v obývačke, ktorá sa aj vďaka farebnosti poťahu premení na oddychovú zónu s príjemnou atmosférou.

Doplnky
Pohovka Jeremie
Foto: Milano Bedding

 

Doplnky
Dômyselný kus nábytku s názvom Binomi
Foto: Studio Giunta; Giuseppe Arezzi

Životný štýl zajtrajška

Z masívneho bukového dreva vznikol dômyselný kus nábytku s názvom Binomio. Objekt pozostáva z troch jednoduchých políc umiestnených v rôznych výškach od podlahy. Dá sa použiť ako stôl, šatník, nočný stolík, lavica či dokonca aj ako oltár – presviedča o jeho multifunkčnosti mladý dizajnér Giuseppe Arezzi.

Text: Dagmar Murgašová