Vyzdobte si príbytok kvetinami

184
Kvetiny

Jar si bez záplavy farebných kvetov nevieme predstaviť.

Kvetiny rozžiaria aj ten najnudnejší interiér a prevoňajú ho svojou nezameniteľnou vôňou. Vyzdobte si aj váš príbytok jednoduchými, no efektnými kvetinovými doplnkami či aranžmánmi.

KvetinyVýrazné potlače

Kvetiny nemusia byť umiestnené výlučne vo váze. Skvele vyniknú aj na vankúšoch alebo posteľných obliečkach. Florálne motívy v pestrých farbách či tlmených odtieňoch si nachádzajú svoje miesto v interiéri najmä počas jari. Nachádzame ich aj na stenách v podobe štýlových veľkorozmerných tapiet. V kombinácii s minimalistickým nábytkom vyzerajú luxusne a zároveň neopozerane. Ruže, pivonky či orgovány ožívajú aj na závesoch, ktoré tvoria pomyselnú bodku za jarne ladeným interiérom.

Záplava kvetov

Čerstvé rezané kvety majú v interiéri nezastupiteľné miesto. Samozrejme, ak nie ste alergička, ktorej prekáža aj tá najjemnejšia vôňa kvetiny. Oživíte nimi nielen obývačku, ale aj predsieň, ktorá vás už po príchode domov uvíta kvetinovou nádherou. Počas sezóny si čerstvé kvety doprajte aj v spálni či dokonca kúpeľni. Túto jar totiž čerstvých kvetov nebude dosť! V zime ich pokojne vymeňte za umelú verziu, ktorá vás bude tešiť po celý rok.Kvetiny

Kúsok extravagancie

Ak ste milovníčkou neprehliadnuteľného štýlu, určite si prídete na svoje. V interiéri túto jar dominujú opulentné kvetinové steny, zrkadlá ozdobené kvetinami alebo romantické kvetinové reťaze. Kvetinové reťaze sa skvele vynímajú na prázdnej stene, ale aj efektne zavesené v priestore. Kvetinky uzavreté v skle či vylisované kvetiny pripomínajúce herbár zavesený na stene sú taktiež horúcim hitom v oblasti interiérových dekorácií.

Oáza pokoja

S pribúdajúcimi teplotami vychádzame von zo svojich príbytkov a čas trávime prevažne na terase či balkóne. Zariaďte si aj toto miesto štýlovo a pohodlne, no nezabúdajte ani na kvetiny. Tie vysaďte do kvetináčov, ktoré farebne ladia so záhradným nábytkom a textíliami. Kvety vás môžu ochrániť aj pred dotieravými pohľadmi okoloidúcich ľudí, keďže tvoria prirodzenú clonu. Čím viac kvetín na terase zvolíte, tým lepšie.

KvetinyVstúpte, prosím!

Aj vchodové dvere si zaslúžia pozornosť. Ako prvé totiž upútajú vašich návštevníkov. Vyzdobte si ich vkusným kvetinovým vencom. Ak na veniec aplikujete okrem kvetín aj vtipný nadpis či zvieratko, môžete si byť istá, že rovnaký v okolí určite nenájdete! Sviatky jari si priam žiadajú veniec ozdobený vajíčkami v jemných pastelových farbách.

Stredobod pozornosti

Jedáleň je miestom, kde sa pri dobrom obede či večeri zíde celá rodina. Čo tak dozdobiť aj váš jedálenský stôl kvetinovým aranžmánom? Kvetiny umiestnené vo vysokej presklenej váze pôsobia príjemne a dotvoria atmosféru celej miestnosti. Na stôl pridajte ku váze ešte svietniky, textilné obrúsky či klubové taniere a môže sa hodovať vo veľkom štýle!

Text: Michaela Miňová, foto: pinterest, unsplash.com